LOST 5. Sezon (Spoiler İçerir)

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Forumumuzda LOST izleyen sporcuların sayısının bir hayli fazla olduğunu düşünüyorum.

O nedenle bu hafta başlayan 5. sezonla beraber hepimizin hayatına ayrı bir renk geldi diyebilirim :)

Bu başlık altında 5. sezon ile ilgili düşüncelerinizi, teorilerinizi, ve dizi ile ilgili söylemek istediğiniz hemen her şeyi paylaşmanızı rica ederim.

LOST'çular olarak bu başlık altında toplanmış oluruz böylece.

Uyarı!!

5. Sezonu izlememiş kişiler başlığı takip etmesinler dizi zevkleri kaçabilir. İzledikten sonra katılmaları daha keyifli olucaktır

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
    kujum bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İlk yorumu ben yapiyim.

İlk 2 bölümü dün akşam izledim.
    Açıkçası bütün sezonlar içerisindeki en güzel bölümlerdendi 2si de.

Bölümde adanın ve adadakilerin zaman içerisinde gelgitler yaşadığını anladık.
    Adanın zaman içerisindeki bu yolculuklarını sonlandırması için de sabite ihtiyacı var, bu sabitin adadan ayrılan kazazedeler olduğu konuşuluyor.

Adaya dönmeye çalışmalarının nedeni de bu olabilir.

Benim kafamı kurcalayan nokta adadan ayrılan kişilerin 90 saat içerisinde adaya dönmezlerse ne olacağı?
    Ada yok mu olacak üzerindekilerle?

2. bölüm sonunda beyaz saçlı teyzemiz 5 kişi de adaya dönmezse hepimizi tanrı korusun gibi bir şey demişti.
    Acaba nasıl bir son bekliyor adayı bu durumda?

Paradise_In_Dubs bunu beğendi.
  3. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Adanın yok olucağını sanmıyorum fakat izlerken çok keyif aldım.5.sezon beklediğimden güzel çıktı :)

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    3. bölüm de şahaneydi.
    Harika bir giriş yaptılar 5. sezona.

Dizi yapımcıları, dizide gerçekleşen olayların kesinlikle doğaüstü olmadığını, gerçekdışı ve mantıksız hiçbir şeye yer verilmediğini ve dizideki her şeyin bilimle açıklanabileceğini sürekli vurguluyorlar.

Özellikle 5. sezonla birlikte yaşananları nasıl toparlayacaklarını ve bilime nasıl bağlayacakları çok merak ediyorum.
    Belki bu merakım sayesinde daha da heyecanla bekliyorum diziyi her hafta..

3. bölümde yine çok önemli bilgiler öğrendik.
    Özellikle Widmore ve Richard hakkında öğrendiklerimiz çok etkileyiciydi.
    Çok detayına girmiyorum.

İzleyenler varsa tartışmaya hazırım:)

Bu arada geleceğe dönüş filmlerini sevenler varsa LOST 5. sezon'u da sevecekler.
    Dizi biraz zaman yolculukları ve zaman teorileri etrafında dönmeye başladı, şahsen hoşuma gidiyor.

5. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Şimdi izliyorum :) ama losta pek ilgi yok gibi geldi bana acaba saygıdeğer bodyforumtr üyeleri 5.sezona ulaşamadıklarındandır umarım :)

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bana da öyle geldi.
    Şaşırdım inan ki, başlığı farklı umutlarla açmıştım, ne teoriler döndürürüz diyordum :)

Ulaşamayanlar varsa torrentleri paylaşabilirim.

7. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    olayları bilimsel açıdan açıklayabileceklerini (kara dumanı,zaman yolculuklarını,adanın yer değiştirmesini vs.) sanmıyorum nedense 5.sezon ilk 2 bölüm hoşuma gitmedi arkadaşlar siz beğenmişsiniz. zaman yolculuğu olayı fazla hoşuma gitmedi. bence ilk sezonun gizemleri,adadaki survivor yaşam mücadelesi çok daha güzeldi...

8. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Richardın yaşı beni şaşırttı.Bu adam hiç mi yaşlanmaz :D

9. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    5.sezonla beraber benim kafam hallaç pamuğu gibi olmuştur..
    her şey birbirine girdi,mesela 2.bölümde hugo'nun sayidi baygın halde evine götürdüğünde
    koltuğumda bi pakistanlının işi ne demesi biraz saçma geldi,sayidi annesi tanımıyomuydu?,hatta jacki,kate,sun,çünkü kaderdaşlar onlar..

bu kadar zeki bir ekip böyle bir hata yapmazlar heralde,vardır onda da bi hikmet,onlarda mı gel-git yaşıyorlar acep:S

ha bide widmore zamanında adadaymış,şaşkınlığa uğramıştım..

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
  10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    ben de sıkı bir lost izleyicisiyim, 5. sezonun başlamasına çok sevindim ancak daha yeni bölümleri izlemek nasip olmadı, ilk iki bölümünü indirdim bilgisayarıma ama daha izlemedim.
    benim asıl paylaşmak istediğim geçende bi arkadaşımın msn iletisinde yazan, hoşuma gitti... aynen şöyle yazıyordu : BİZE LOST DEĞİL DOST LAZIM !!!
    Yeni bölümleri izlemeye başladıktan sonra dizi ile ilgili yorumlarımı ben de sizlerle paylaşacağım...
    Saygılar sunuyorum!

11. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Gözümüz aydın! uzun bir aradan sonra gene Lost'umuz bizlerle...
    Özel bölüm'ü indirmiştim fakat kısa versiyonu olduğu için altyazı bulamadım zaten daha uzunu varken izlemekte olmazdı...onu izledikten sonra diğer bölümleri izlemeye geçeceğim ve çok heyecanlıyım :D

12. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    az önce 5. sezonun ilk bölümünü izledim, özlemişim... "zamanda yolculuk" etkileyici doğrusu! ancak şunu da belitmeden edemeyeceğim hiçbir dizi beni "Prision Break" kadar heyecanlandırmadı...

13. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
  14. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ne yalan söyleyim Prision iyidir hoştur ama ben en fazla 5 bölüm dayana bildim...Lost herhangibir dizi-filim şunla, bunla kıyaslanamayacak apayrı biryerde duruyor...

15. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

tabiki zevk meselesi şimdi hangisi daha iyinin tartışmasını yapmıyoruz, lostu çok beğeniyorum, ve birinci sezondan itibaren bütün bölümlerini geçtiğimiz 4 ay içerisinde izledim. onlar bittikten sonra lostun 5. sezonu daha başlamamıştı, geçen 2 ay içerisinde de prison break'in bütün sezonlarını izledim. lostun bütün bölümleri elimde var olduğu halde hiç üstüste heyecandan duramayıp 3-4 bölüm izlediğim olmadı, ancak bir gün sabah kalktıktan sonra başlayıp gece yatana kadar üstüste yaklaşık 9-10 bölüm prison break izlediğim oldu, yapacak bişey olmadığı için değil heyecandan bırakamadığım için... tansiyon her zaman yüksek, olaylar gerçek hayatta yaşanabilecek türden, doğaüstü hiçbir güç yok... ikisinin de ayrı bir yeri var mutlaka, ama bana sorarsanız ben prison break daha iyi derim (sadece kendi fikrim ) saygılar sunarım...
    iyi seyirler!

castorpollux bunu beğendi.
  16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ben de Lost, Prison Break, Heroes ve 24'ü hiçbir zaman kaçırmam.
    24'ün son sezonunu izlemedim, çünkü açıkçası monotonlaşmaya başlamıştı.

Heroes ve Prison Break tabir yerindeyse LOST tatildeyken beni çok güzel oyaladılar.
    Ama hiçbirini izledikten sonra Lost'un bir bölümünü izledikten sonra duyduğum heyecanı ve saatlerce forumlarda teori okuma istediğini yaşamadım.

Prison Break ve Heroes'da dünyanın en başarılı ve sarmalayıcı dizilerinden 2si.
    Bunu asla tartışmam.

Ancak LOST bana göre çıtayı öyle yükseltmiş ki, diğer dizilerle aynı kategoride kıyaslamalarda bulunmak diğer dizilerin şanssızlığı olmuş biraz da. :)

Biraz da karakter ve hayatta ne tarz şeylerden hoşlandığın ile alakalı tabi bütün bu söylediklerim.
    Kişisen kişiye değişir.

17. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    elime soyle bir brosur gecti, lost severlerle paylasım istedim

"lost 5.sezon gosterimleri 5*04 bu persembe nevizade'de ucretsiz 18:00 5*01, 19:00 5*02, 20:00 5*03 ve 21:00 5*04
    sponsor: dharma initiative"

nerde oldugunu simdilik yazmıyorum. eger reklama girmiyorsa yazarim.

bonatschi bunu beğendi.
  18. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    yeni sezonu izleyemedim.önceki bölümleri çok çok önceden bitirdiğim için açıkçası nerde kalmıştı diye merak ediyorum. bir çırpıda izlenecek diziler arasında lost.her bölüm bittiğinde sonrakini çok çok merak ediyordum.azmı uykusuz kaldım lost için. en kısa zamanda başlamam gerek burdan duyduğum iyi oldu.

19. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    indirene kadar kudurdum sabırsızlıktan ,

charlotte nin nesi var ? acaba hamilemi ? burnundan kan gelip duruyor kızın yazık...

20. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    4 sezonda desmonda da olmuştu aynısı.Yani 2 farklı zamanda duruyor ve beyni bunu kabul etmiyor gibi bişeydi.

Sayfayı Paylaş