Lor Rehberi

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve ammocihe tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 58 üye.
  1. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben açıktan alıyorum loru ve tavada yumurtayla kavurup yiyorum tadı da güzel oluyor :)

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Pazardan yağsız lor peyniri diyorum. Kilosu 5 lira. YAğsız ve tuzsuz. Olağanüstü bir tadı var. F/P Oranı 10/1 :p

oktayd bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Marketlerde satılan hazır lor peynirlerinin yağ oranı biraz fazla mı ? Yoksa bana mı öyle geliyor? Ve bu ürünler tuzsuz mu ? Örneğin Kaanlar , Yörsan vs. markaların lor peynirleri ...

Duke Nukem bunu beğendi.
  4. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    tadına çok takılan varsa koyun lor peynirini denesin. tuzlu veya yağlı gelebilir ama tadı oldukça güzel. ben marketten dökme tuzsuz lor peyniri alıyorum 4,70 tl/kg.

5. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Burdaki tavsiyeler üzere kaanlar lor peynir aldım, poşette olandan, sonra hemen bir tarif uydurdum, çok da güzel oldu sizinle de paylaşmak istedim. Tartarak ve protein miktarlarını hesap ederek yaptım. Yaklaşık 30gr'lık bir protein yemeği oldu. 3 yumurtayı çatalla çırptım, içine çok az tuz serptim, demir için kimyon attım biraz, çok az lezzet için tarçın septim, biraz karabiber, içine 50gr kaanlar lor ekledim. 30gr'da kaşar peynir rendeledim. 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ile omlet yaptım. Yağın yanmaması için ateş hep ksık idi. Süper oldu tavsiye ederim. Yumurta başına 5gr proteinden 15 gr, lordan gelen 10gr, kaşardan gelen 5gr protein oldu 30gr protein ve mükemmel lezzet:) ekmeksiz götürün:)

6. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    İki çeşit lor peyniri vardır. Kahvaltılık lor ve böreklik lor. Kahvaltılık lor genelde kaşar ya da bizim yörede kelle denen mihalıç lorudur, bolca yağlıdır ama çok lezzetlidir. Taneli değildir, kaymağa yakın görünümü vardır.

Diğer lor ise böreklik lordur, Kıbrıs ta nor derler mesela, kesik, çökelek filan da denir yöreye göre. Daha tanelidir ve haliyle lezzetsizdir. Zaten böreğe ya da yemeğe koymalıktır, yağı azdır.

sultanmehmed bunu beğendi.
  7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Haklısın kaşar loru olarak satılmakta olan lor taneli değil kaymak görünümde , yenilebilirliği parça parça olan lor a göre daha fazla ama yağ oranının fazla olduğu apaçık belli... Kilogram fiyat da oldukça pahalı yaklaşık 7 TL civarı.. Ve etrafımdaki tüm peynircilerde bu lor peynirinden var ,

Parça parça olan lorlar(böreklik lor) ise tuzlu ve bir seferde 150-200 gr yemek imkansız...

Sormak istediğim , kaşar loru olarak tanımladığımız kaymak görünümündeki lor içerdiği yağ oranı açısından tercih etmeye uygun mu ? Çünkü diğerinin tuzsuzunu bulamıyorum..

8. Kasper13

Kasper13 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler ben üçyıldız lor peynir yiyorum gece yatmadan önce ancak besin değerleri hakkında bilgim yok daha önce tüketen oldumu tadı çok güzel

9. tolga_01

tolga_01 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Kıbrısta Okuyorum Yıllardır Lor Yerim Adanadayken TAbi Buraya Yeni GEldim Fakat 1 gün Olsun İçinde Yağ varmı Yokmu Bakmadım Lor Peynirindeki Yağ Varsa Zararlımı YAni KAşar Peynirleri Gibi ?

10. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar bu BSN'in yeni ürünü LOR-6. 6 farklı lor'dan yapılıyormuş, Coleman'ın sırrı buymuş. İçerdiği Casein'den dolayı uzun süreli beslenme sağlıyormuş. Normal lor'u tadından veya kokusundan ötürü tüketemeyenler için raspberry aromalıymış. En kısa sürede deneyeceğim :)

Son düzenleme: 12 Mart 2012
  11. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Return of the coleman :D:D:D:D

12. enesucar

enesucar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu yorsan lor surülebilir kıvamda biraz kurutup kullansak besin değerlerinde bi değişiklik olurmu ki bilgisi olan varmı

13. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde o kıvamdaki lor peynirlerine lezzetli olsun diye yağ veya krema ekliyolar. Ağır oluyo, bizim gibi bi seferde 150-250gr tüketenler için biraz fazla yağlı bence.
    Ben o yüzden besin değerlerine iyi bakıp, az yağlı yüksek proteinli lorları tercih ediyorum. lor + yumurta tavada, vazgeçilmez kahvaltı :D

14. enesucar

enesucar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üç öğünde güzel bence tavsiye ederim herkeze:d:d zaten standart 20grm protein

15. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Yörsan lor peyniri kesinlikle 1 numara. 100 gramında bulunan; 19 gram protein ve 2.2 gram yağ ile harika bir içeriğe sahip. Lezzeti ise yağ oranına bakarak mükemmel denilebilir.

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  16. enesucar

enesucar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kaanlarmıydı bimde satılan daha güzel hem yağsız hem zor bozuluyo

17. gvozdGG

gvozdGG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Ankarada kaanlar lor peyniri nereden bulabiliriz ?

18. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Bim Filan Hikaye Arkadaşlar.Yörsan,Kaanlar,Kılınç Lor Peyniri Üç Markasınıda Marketlerden Temin Ederek Kullandım Yörsan Yenilebilir Tadı Fena Değil Ama Diğer İkisinden Memnun Kalmadım Aşırı Tuzlu Tavada Omlet Yapmadan Yenicek Gibi Değil.Şu Anda Kilosu 5 TL'den Aktarlar'dan Tuzsuz Yağsız Lor Peyniri Temin Ediyorum Çok Memnunum Yakınlarda Aktarlar Firmasının Marketlerinden Birine Rastlarsanız Alıp Denemenizi Tavsiye Ederim Eminim Karlı Çıkarsınız :)

19. waynemre

waynemre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar etraftaki marketlerde migros dahil lor bulamıyorum bilinmedik markalar var onlarında tadı çok kötü besin değerleri yazmıyo.ligth kaşar aldım sek in 30 gr protein 15 gram yağ.50 75 gr kadarını tam buğday ekmeğiyle tost yapıp yiyorum sizce fazlamı kötü değerleri.bide 400 gr 9 tl.yeniyim acilen lor peynirine dönüşmü yapmam gerek

20. onlyreal

onlyreal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    ben üçyıldız peynir in ortaklarindan biriyim

konuyu gorunce bir kac ekleme yapmak istedim

yukarda arkadas guzelce anlatmis, lor lar iki cesit

biri kahvaltilik biri cokertme dedigimiz boreklik zor

kahvaltilik lor taze lordur, cok beklemez

bu arada lor duz mantikta, peynir isleminden sonra kalan peynir alti suyunun kaynatilarak arkasindanda suzulmesinden olusur. Bu yuzden lor un lezzettinde peynir in nasil yapildigi onemli. Biz ucyildiz olarak daha butik bir firmayiz, o yuzden eski dogal yontemlerle son teknoloji aletlerle yapiyoruz. Sulu haslama peynir yapan cok az firmadan biriyiz

bu yuzden sut disinda urunumuze hic birsey katmak mumkun olmuyor, iade, sut disi eklentileri koyamiyoruz. Kahvaltilik lor larimizin taze olmasi bizim icin cok onemli.
    Birde lor un yaginda, inek sutunun yagli olmasi ve peynir yaparken bu yagdan ne kadar cektiginiz onemli. Inekler sezonsal olarak ocak subat aylarinda daha yagli sut uretirler bizde buna gore cektigimiz yagi ayarlamaya calisiriz.
    Bizim icin besin degeleri assagida
    100 gr da lordaki besin değerleri:

protein:13.14
    karbonhidrat:3.59
    yağ:10

Sayfayı Paylaş