lor peynirinin önemi nedir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve captctlk tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. captctlk

captctlk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar çok araştırdım ama bulamadım
    lor peyniri neden önemlidir

evet proteini oldukça fazla yağ oranıda düşük.

protein diyetlerinde kullanılır mı ?

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Evet kullanılır yağ oranı ve fiyatı oldukça düşük olduğu için tercih ediliyor.

Hızlı sindirilen bir protein kaynağıdır

3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    çoğu yerde yatarken yiyin derler ancak whey özelliklidir yatarken yenmez bilginize:D

4. brhmcr

brhmcr Guest

Ucuz, yüksek proteinli.

Sütten mamul olanı kazein,
    peynir altı suyunda mamul olanı whey,

Daha ne olsun :)

5. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Taze sütler günlük olarak peynir üretim işletmelerine gelir. Sütler mayalanır ve peynirin ilk hali olan teleme peyniri ortaya çıkar. Teleme peyniri üretimi sırasında çıkan su peynir altı suyudur. Bu peynir işletmede lor üretimine gider. Lor üretimi sırasında yağ çıkarılıp krema da üretilebilir. Taze yağsız lor almanız mümkünse taze loru tercih ediniz. Piyasadaki lorların çoğu dayanıklı olması açısından bol tuzlu üretilmektedir. O lorlara halk arasında börek loru denmektedir. Türkiye'de çoğu işletme peynir altı suyunu kanalizasyona göndermektedir. Bazı yurtdışı firmaları da bu suyu yok parasına alıp bizlere 2.5 kiloluk whey protein tozu dediğimiz kutuyu 200 250 TL'ye satmaktadır. Kısaca, lor peyniri protein açısından çok zengin bir üründür.

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

* Hayvansal protein kaynağı
    * Herhangi bir diyette, günün herhangi bir saatinde yenilebilir

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    o fiyatlar yurt dışı fiyatı değil türiye fiyatı sana o fiyata satanda türkler. ayrıca türkiye den peynir altı suyunun ucuza yurt dışına satıldığını daha doğrusu yurt dışından alındığını ilk defa duydum

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  9. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben yörsanın paketini 2 günde tüketiyorum faydasını fazlasıyla gördüm çok zayıftım ve kilo alırken bile beslenmemi kaliteli ürünlerden (biftek,lor,bulgur vs. ) ürünlerden aldım ve vucudumdaki boslukların doldugunu hissettim gerçekten tartısılmaz çok iyi bir besin lor peyniri ancak antremandan sonra alınmaz diye bir duyum aldım laktik asiti yükseltiyormus peki whey proteini antremandan sonra içerken wheyinde hammaddesi peynir altı suyu whey proteindemi laktik asiti arttırıyor.Ben genellikle üzüm suyu içiyorumda.Suan daha takviye kullanmadığım için sabah uyanınca ve antremandan sonra 50ser gr. lor yememde bir sakınca olurmuki ?

10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
  11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Katılıyorum doğal protein tozu gecede alına bilir protein açığı varsa kapatması açısından

12. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben lorun uzun emilimli olduğunu biliyordum.Hızlı emilim olayı yeni midir?

13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Lor da whey oldu demek ha :)

14. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

o hazımsızlık içindeki laktozdan dolayıdır 2 bardağın içindeki protein miktarıda bellidir zaten artı whey değildir kazeindir. 1 litre sütte 30 g protein bulunur 2 bardağı ona göre hesab et. yörsan lor penirinin 100 gramında 19 gram peyniraltısuyu (whey) proteini var. 500 gramı 4 küsür tl tam hatırlamıyorum şimdi. yani gram başınada 1 liranın altında yaklaşık 20 gram whey protein almış oluyorsun hem sağlıklı hem ucuz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:30 ----------

lor whey hadi türkçesini söyleyelim peynir altı suyudur tabi.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y-rsan-b-reklik-lor-t24589.html

http://www.dietmarket.com.tr/tr/productDetails.asp?id=692

Son düzenleme: 5 Ekim 2012
  15. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    M&f geçen ayki dergiinde wheyin nasıl üretildiğini göstermişti. Peyniraltı suları fabrikaya giderek casein ve whey kısmı ayrıştırılıp toz formuna getiriliyor.

Ben lor casein ağırlıklı iz miktarda whey içerir diye biliyorum.test lazım açıkcası. Yoksa neden kimse normal öğünde yada ant öncesi/sonrası lor kullanmıyor? :) Kesin olan birşey yok.

arsonist bunu beğendi.
  16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kullanan kullanıyor. tüketim toplumundayız insanlar istesede istemesede güdüleniyor. supplement kısmında bir göz at. sanki proteinden değil çikolatalı süten bahsediyorlar aldım çifte çikolatalı tadı çok nefis.vs. tadı için alıyosan isviçre çikolatası ye(o paraya 10 larca peket alırsın) spordan sonra hem kas yıkımı riski azalır. wheyin zati türkçesi peynir altı suyudur whey tozu ise o suyun işlem görmüş işlemden geçirilip toz formuna geçirlmesi demek. işlem görmüş gidada iyi bir şey değildir sentetikleşiyor. bu tamamen para tuzağı başka bir şey değil. he basit mi basit içine kakao atıp karıştırınca birde güzel bi kutuya koyunca al benisi oluyormu görüyoruzki oluyor ama işlenmiş ürün sonuçta ve lor peynirinden tek artısı türkiyede kazık fiyatları.

editi: artı bir şey daha idmandan sonra karbonhidrat ihtiyacı proteinden daha acildir. protein dengesini vücut sağlıyor ben hiç geç protein aldım diye kas yıkımı veya gelişme güçlüğü hissetmedim. zaten kasların farkılaşması 1 hafta içerisinde oluyor anlık çok acil bir ihtiyaç sadece masal. yaniiçinde birazda kazein olsada aynı olmasada aynı etkiyi alacaksın. hatta idmandan sonra böyle basit şeyler yerine biftek yiyebilsek her gün keşke o zaman gerçek etkiyi alabilirdik.

Son düzenleme: 5 Ekim 2012
  17. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    yazını okumadım yine aynı şeyleri diyeceksin kaynak göstermeden

kesin olan birşey yok. :)

18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    http://translate.google.com.tr/?hl=tr&tab=wT#tr/en/peynir altı suyu

açıkta satılanları bilemeyiz yörsan lor peyniri %100 ve kesin wheydir :) değildir diyorsan sen ispatla içeriği belli ;) milleti yanıltıyorsun ispatsız belgesiz.

19. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bence de kafaları karıştırmamak lazım whey protein ile lor peyniri aynı şey olamaz.Lor uzun emilimli whey hızlı emilimli ötesi yok bence.

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  20. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşında dedigi gibi lor peyniri nitekim kazein gibi uzun emilimli onun için uyumadan önce tüketenler var ya

Sayfayı Paylaş