Lor Peyniri - Doğru besin değeri hangisi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve korsan_eko tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    tuzdan dolayı olmuşsundur muhtemelen :)

2. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    fazla zorlamayın arkadaşlar sonra protein zehirlenmesi yaşarsınız.

3. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    neden yaşasınlar ya hep böyle muhabbetler protein öyle protein böyle ama neden kimse kol kadar cikolataları götürürken böbreklerini vs düşünmüyor yada 1 bardak boza icerken neden boza saglıklı nereye saglıklı 140 gram şeker alıyorsun 1 bardak bozadan saglıklı maglıklı degil pastalar börekler ama 1 gram lordan herkes hıncını cıkarıyor yok proteinmiş falanmıs seker hastalıgı böbrekleri daha fazla tahrip eder .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:43 ----------

protein fazlası yağ yaparmıs oymus buymus nereye yapar proteinlerin %20 si thermogenesisle gider zaten karblarda bu çok daha azdır yağlarda dahada azdır esasen yağda yağlanma yapmaz karbda protta ne kadar fazla alırsabn vücuduna kcal yağlanmaya yapar ister keto olsun ister orta kararlı yağlı diyet olsun sonucta yakamayacagını depolar ketoda az yağlanmanın sepebi IGF-1dir daha fazla IGF-1 salgılar vücut insülinde daha az salgılar sonuc olarak IGF-1 hem insülin reseptörüne hemde IGFR ye baglandıgı icin daha etkin olur ve insülin ketoda salgılanmadıgı icin yağ hücrelerine enerji depolayamaz daha az yağlanırsın daha temiz bir bulk elde edersin su tutulmasıda azalacagı icin...

Akay bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    diğerlerini inceleme fırsatım olmadı ama sütten kaçış olarak yenen lor peynirinin fosfor ve kalsiyum oranının sütten daha tehlikeli olduğuna dikkat çekerim. Ama lor protein açısından kuru çökelekten sonraki tercihim

5. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ama yağlı

6. Marujen

Marujen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Cınarcık, Yalova, Turkey
    Ben genellikle 500gr Lor 600gr su ile mikserde karistirip ayran gibi iciyorum

7. Emporio

Emporio Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    A101 den lor peyniri aldım ama tuzlu. Bana zararı olur mu diyetim ačısından ? Kilo vermeye calisiyor ayni zamanda agirlikla kas yapmaya calisiyorum. Acil cevap lutfen :)

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Kim diyor bunu allah aşkına ne kadar yağlı lor peyniri yenirse yağ yapar diye bir şey yok o senin aktivitene kalorini saymana antremanlarına beslenmene bakar. Burda en büyük düşman karbonhidrattır ben yağı sağlıklı yağlardan almaya çaba gösteriririm ve 150 gr yağ alırım günlük ama her zaman olmaz 100 gr kesin alırım bunun 50-60 gr zaten kuruyemişden gelir ama 1.5 aydır 1 kilo bile almadım. Ben loru pazardan alırım denk gelirse tuzsuz alırım yağsız aldım ama hakikaten hemen bozuluyor daha dün kaldırdım attım yiyemedim yeniden aldım buda baya bir yağlı ama tuzsuz geldi açıkcası tadı 10 numara çok yağlı sanırım ama en azından yenilebilir kaşar peyniride yağlı yerim bu kadar besin değerlerine ince ayrıntısına kadar bakmaya gerek yok damak tadınız önemli az yersiniz günlük.

9. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    loru direkt peynir işi yapan marketlerden, mandıra tarzı yerleri olup kendi imalat eden esnaftan alıyorum çoğunlukla.
    tadı kesinlikle teksüt'ün paketlenmiş loruna 5 basar. Sıfır tuz ancak biraz yağlı olduğunu söyleyebilirim.
    loru açıktan almanızı da tavsiye ederim ayrıca. ben her sabah kahvaltısında mutlaka lor bulunduruyorum.
    paketleme işlemi görmüş herşeyden uzak duruyorum.
    teksüt bütün loru olduğu gibi tuzluyor ve bu lorun tüketim ömrünü uzatıyor.
    benim açık aldığım lor 2 günde bozulurken teksütün lorunun haftalarca dayanmasının tek sebebi bu.
    lor tüketiyorsanız, kendi mandırasından üreterek kendi peynir ürünlerini satan peynircilerden almanızı tavsiye ederim.

10. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben açıktan alıyorum Lor 1 haftaya bozuluyor kendi üretimleriymiş sorduğumda tuzsuz olanı vede yağlı oluyormuş biz yağlı loru kahvaltılık olarak öneriyoruz diyolar yağsız ve tuzsuz olan hem yenilmez hemde çok çabuk ekşiyor. Bana adam 1 haftada tüketmezsen eğer buzluğa koyarsan 1 hafta daha dayanabilir demişti ama hemen tüketmekte fayda var zaten biz daha çok lor yediğimiz için normaldir paketlenmiş olanları denedim ama hiçbirini sevmedim böreklik lor olarak geçiyor ve güzel olmuyor damak tadı önemli sonuçta biz yicez. Geçen gün pazardan almıştım baya yağlı sıfır tuz ama hakikaten yenilebilir işte ne kadar yağ olduğu konusunda bir fikrim yok ama en azından eğer yemek istiyorsan yağlı olması daha mantıklı sadece tuzlu olmasın yeter. Onu yemekle kolay kolay yağlanma olmaz.

İşte asıl mesele protein,yağ oranları tam olarak bilinmiyor onların.

11. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bence gayet açık net dümdüz anlatmış hocam eline emeğine sağlık

12. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    tad olarak çok yavan geliyor bunu kırmanın bir formulü var mı?

13. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    15 le 20 arasımda bır oranı var guzel bır kazeın proteın gecelerı uzun salınım yapar uykuda bıle vucudu kademe kademe besler

14. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ite kaka yememiz gereken bir süt ürünü :D

15. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Besin değerinde ufak %lerde oynama olabilir ama sonuç olarak lor peyniri kurtarıcı bir besin:D

Sayfayı Paylaş