Lor Peyniri - Doğru besin değeri hangisi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve korsan_eko tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    eet bende onu kullanıyorumthums:

2. ya-mur

ya-mur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bir besin maddesinin güvenilirliğini hiç alakası olmayan '' Çevre Yönetim Sistemi'' ni dayanarak gösterek açıklamaya çalışmanız bu konudaki cahilliğinizi açıkça ortaya koyuyor.

Açıklama yapmaktan kasıt; kalite belgelerini ne işe yaradığını bilmeden buraya copy paste etmek olmamalı değil mi?

Benim ürün ile lgili şikayetçi olduğum asıl konu tadındaki burukluk ve acılık. Yukarıda diğer arkadaşlarında farkettiği gibi tadında bir değişme söz konusu eskiye nazaran. Tadını ve lezzetinin garantisini ortaya koyan böyle bir belge göremedim. Ayrıca sizin bir ürünü güvenli bulmanız nasıl bir kıstasdır da tavsiye edip etmemeniz bu kadar önemli olsun..

Diyeceğim odur ki ben Yörsan'ı lağvettim.Onun yerine lezzet,fiyat, hijyen olarak daha kaliteli bir ürün buldum. Onu kullanıyorum fakat belirli bir markası yok.

Saygılar..

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Size özel tek tek bilgi belirtme ihtiyacı duymadığım için tüm belgeleri kopyala\yapışır yaptım.Ayrıca 3-4 tane kalite belgesi varken neden bunları bırakıpta '' Çevre Yönetim Sistemi'' ne takıldınız anlayamadım!

Lezzet, göreceli bir kavramdır bu nedenle size göre tatsız olan bir yiyecek benim için çok lezzetli olabilir,bunun bir kıstası yoktur.Ben kimseyi mecbur tutmuyorum "bunu kullanıyorum herkes bunu yemek zorundadır"diye isteyen istediğini kullanır,beni ilgilendirmez.Sadece tavsiye edebilirim...

Saygılar!

4. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    bimden kaldırmışlar kaanları nerden bulcaz bunu arkadaşlar murat bey gelmis oda çak yaglı o kadar yaglı lor yiyicegime tam yaglı beyaz yerim:D...

5. ya-mur

ya-mur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bu konuda biraz pimpirikli olabilirim mazur görün lakin lor peyniri benim ve birçoğumuzun diyetinde büyük bir yere sahip. Diyetimizde sık tükettiğimiz bir besin maddesi.Bu sebeple sağlıklı oluşundan insan kuşkuya mahal bırakmayacak şekilde emin olmak istiyor ya da sadece ben istiyorumdur bilemeyeceğim.

Ürünün kalitesinden kuşku uyandıran bazı durumların fark edilmesi de ister istmemez bir huzursuzluk yaratıyor. (Bende)

Aslında kaliteli ve lezzetli markalar var lakin onlarında miktarları çok büyük olduklarından (5-10 kg vs) muhafaza edilmesi ve son kullanma tarihinden önce tüketilmesi gibi sorunlar sebebiyle kullanışlı olmuyor.

Bu yüzden 500'er gramlık ürünlere muhtaç kalıyorum. (Yasemin,sakıpağa,yörsan,kaanlar) Bunların içerisinde de yağ oranı düşük olup lezzeti ve kaliteyi bir araya getiren bir marka yok maalesef.(diye düşünüyorum)

Kaanlar ın böreklik lor'una şimdiye kadar hiçbir bimde denk gelmedim. İzmirdeki bim'lerde yok sanırım ya da tüm mağazalara özgü bir durum artık.

6. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler kilo problemim yok kahvaltılık yani yağ oranı yüksek lor yememin zararı nedir??(Body açısından)

Bide benim alışveriş yaptığım yerde kahvaltılık lor taze oluyo böreklik lorsa biraz eskimiş oluyor ve nasıl olsa börek arasında gider mantığıyla satılıyor önerileriniz neler marketten fln mı alayım?:confused:

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ne kadar yag o kadar göbek baska ne zararı olur biraz mantıklı dusunelim

8. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul

benim aldığım lor peynir bu göstediğinizin hiç biri gibi değil.Gidiyorum markete mavi jiletinli bir lor peyniri var alıyorum.Diyet mi normal mi bilmiyorum fotoğrafını cekerim.

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Arkadaşlar altı üstü Allah'ın loru yani bundanda tartışma çıkarsa yuh şu forumun her şeyi güzel ama en olmadık yerde bile tartışma çıkmıyormu delirecem artık tamam tartışma çok gerekli bazı konularda ama gerçi bu tartışmada değil zıtlaşma!!

şimdi bu mesajımda tartışma konusu olur kesin yuh yani daha ne diyeyim ama cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim kesin

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ya bu insanların psikolojisi dayanması zaten son sınırda butun gun rejim spor derdindeler ben bazen catacak yer arıyom

11. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar ben şokta satılan kervan marka loru kullanıyorum ve gayette güzel tadı var, başka kullanan varmı kervanı ?

12. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53

Sadece yörsana attığım mailin size geri dönüşünü paylaşmak istedim bence tam anlamıyla güvenebilirsiniz besin değerlerine adamlar baya ciddi :)

Kurumumuzun öncelikli hedefi olan; koşulsuz müşteri memnuniyetini gerçekleştirmek, siz değerli müşterilerimizin olumlu/olumsuz eleştirilerini tarafımıza iletmeleriyle mümkün olmaktadır. Bu çerçevede; sizlerden gelen her tür bilgi talebi/öneri veya görüşü, size verdiğimiz önemin bize dönüşü olarak görüyor, ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Ürünlerimiz etiketlenirken etiket tebliğine uyulmakta olup standart proseslerde üretilmekte ve ürün üzerinde yer alan etiket bilgilerine uygun içeriğe sahip bulunmaktadır.

Yaşamış olduğunuzu bildirdiğiniz problemin tarafımızca incelenmesi, değerlendirilmesi ve kaynağının tespiti açısından ürünün tam olarak adı(ambalaj üzerinde yer aldığı gibi), gramajı, miktarı(adet) ve tarihleri(üretim, son kullanma ve seri no) konusunda bilgi vermenizi rica ederiz.

Ürün elinizde duruyor ise aldırıp inceletmek isteriz. Bu anlamda size ulaşabileceğimiz açık adresinizi bildirmenizi rica ederiz.

Yörsan müşterisi olarak kalmanızı temenni eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımla,

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    sheridan açıklaman için sağol.Ben V.G yi bırakmak zorunda kaldım bir nedenden dolayı.Ama hala tavsiye ederim yörsan kesinlikle güzel yapıyor bu işi, güvenilirdir...

14. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    bir polemik olmuş herkesin içi rahat etsin maksadında paylaşmak istedim...

15. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ya arkadaşlar bu lor peyniririni ne zaman yiyoruz bve ne kadaryiyeceğiz hiç kimse deyinmemiş bu konu ya ekmeklemi ekmeksizmi yemek lazım antreman öncesimi sonrasımı gece yatarken 2 kaşıkmı:) bir arkadaş yazarsa sevinirim selamlar..

16. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Loru her zaman yiyebilirsin, özellikle antrenman sonrası, whey ve kazein için idealdir.

stranger02 bunu beğendi.
  17. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    tamamda yani direk kaşık kaşıkmı yemem lazım yoksa ekmek arasındamı onu diyorum yve kaç gram yiyeceğim?

18. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    karbo prot ihtiyacına göre ekmek arasıda yiyebilirsin.

stranger02 bunu beğendi.
  19. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Tek seferde 4-5 kaşık arası yiyebilirsin, ekmek falan karıştırmana gerek yok..

20. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    `ben günde yarim kilo yemeyi denedim :) ayiptir söylemesi insani kabiz yapiyor

Sayfayı Paylaş