Lomber Lordoz bu rahatsizligi olupta fitness yaparak iyi olan varmi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HaliDBinVeliD tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadaslar bnm lomber lordoz sıkıntım var (antramanda olmadi bu hastalik dolayisyla bunun icin salona yazildigimi belirteyim).4-5 aydir sıkı antraman yapiyordum universite zamaninda.suan 1.5 -2 aydir antrman yapamiyorum tatil dolayisiyla.o surecde hic bel agrisi hissetmiyordum.simdi gene basladi agrilar.bu bel agrisindan kurtulmam icin olene kadar antrman yapmam mı gerekecek ?

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenman yapmamak çözüm değil . Aynı problem bende de mevcuttu . Bütün sorun HİP FLEXOR adını verdiğimiz kastaki ödemden ve kalça kaslarındaki güçsüzlükten kaynaklanıyor . Bu sorunun çözümü çok zor değil ve çok zaman alan bir şey de değil tabi bu lordosisin ilerlemişliğine bağlı olarak değişir benim ki orta sevideydi ve şu an gayet normal ve stabil hale geldi belim . Bana çok yardımı dokunan iki hareket oldu . Bunlardan biri Warrior Lunge Stretch dediğimiz Hip Flexor kasını esnetmek için kullanılan hareket ki gerçekten başarılı . Bir diğeri de bildiğimiz Lunge hareketi . Bu iki hareketi de internetten araştırarak antrenmanlarına ekleyebilirsin . Bir süre karın antrenmanı ve belini zorlayacak hareketleri yapmamanı öneririm

3. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Evet baktim kardesim. pekala lumbar extansion hareketi bunun icin iyimidir degilmidir anlamis degilim bazen yaptigimda agrilarim artabiliyor oysaki sirt bel hareketi

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    O hareket senin durumunda olan biri için çok tehlikeli o yüzden bulaşmamanı öneririm . Senin şu an yapacağın en iyi şey Lunge hareketidir. Kalça ve Arka bacak yani Hamstring kaslarını güçlendirdiğin zaman yavaş yavaş belinin güçlendiğini ve lordosisin düzeldiğini görürsün. Ben birçok stretching hareketi yaptım ancak Lunge yapmaya başlayınca tamamiyle iyileşmeye başladığımı gördüm. Sana önerim Antrenmanlarını sonunda öncelikle Lunge hareketini sonra da Warrior Lunge Strecthingi yapman. Lunge hareketinde ileri attığın adımın mesafesini ne kadar artırırsan o kadar kalça kaslarını kullanırsın . Hareketi yaparken bacak kaslarına değil kalça kaslarına odaklanmalısın

5. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Hmm antrman yaparak ne kadar zamanda duzelttin peki

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    2 Ay içinde çok büyük oranda düzeldi çünkü benimki çok ilerlemiş aşamada değildi ama yine de belli oluyordu . Örneğin rahat eğilemiyordum , yatakta sağa sola dönerken ağrı oluyordu , sırt üstü yatamıyordum ve bir de tabiki aynada çok belli oluyordu

7. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Benimkide seninkine benziyor muhtemelen orta duzeydeyim bugun biraz cimento harci yaparken sknti oldu

8. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba sizce bendeki durum nedir,resimlerimi aşağıdaki postta göreceksiniz.Yorumlarınızı bekliyorum lütfen.Lordoz hangi derecede hangi hareketlerden kaçınmalıyım?hangi hareketleri iyi gelir.Forumu çok araştırdım bütün postlara bakatım ama önce tespiti doğru yapmam lazım.Kifoz da var sanırım,ama kendi kendime yorum yapmak istemiyorum.YOrumlarınız benim için çok değerli olacak
    https://www.bodyforumtr.com/threads/lordoz-mu-kİfoz-mu-her-ikİsi-mi-resimli-lutfen-yardım.103625/

9. cnylmz

cnylmz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmanlara devam ettin ve antrenman sonralarında lunge yaparak mi duzelttin ben de de aynada bakınca belli oluyor ileri seviyede değil arastiriyorum nette birçok şey yazıyor kafam karıştı en doğrusu ne yapmak lazım bu lordoz için stormblast

Sayfayı Paylaş