Lisede durumlar fena okul hakkında değerli görüşleriniz :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve efekan tarafından 8 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    Sevgili BFTR sakinleri ben lise 2. sınıfta olan bir öğrenciyim malum bugün karne aldık aldık ama bu karne beni hiç açmadı üzüldüm çünkü bi kaç dersimde sorun var.

*TARİH
    *SEÇMELİ TARİH
    *MATEMATİK
    *GEOMETRİ

bu derslerim 1 yani zayıf ( tarih TM bölümünde olduğumdan dolayı 2 gözüküyor )

şimdi gelelim konumuza 1-2 hafta sonra bu 3 dersten sınava gireceğim eğer geçemezsem sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacağım ve bu benim için gerçekten olabilecek son şeyler arasında o piskolojide kendimi düşünmek bile istemiyorum

şimdi bu durumda hatalı %100 benim bunu ziyadesiyle kabul ediyorum boşladım bu dersleri ha çalışsaydım 5 ( pekiyi ) mi olurdu yok ama yine kurtarırdım .

matematik ve geometri öğretmenlerim sınavın çok zor olmayacağını söyleselerde ben tedirginim nede olsa topun ağzındayım , hani güveneceğim herhangi bişeyler olsa tmm boşver okumasamda oolur diyebilirim ama böyle bi alternatifim yok . okumakta istiyorum ama şu 2 senedir anlayamadım bana ne oluyor eskiden çok çalışırdım ve notlarımdan da gayet memnundum . :(

1-2 hafta içinde gireceğim bu sınavlar için çalışma metotları konusunda önerileriniz nelerdir.

ve ilersi için başarılı olabilmem için iyi bir üniversite ye gidebilmem için neler yapmalıyım değerli görüşlerinizi benle paylaşırsanız çok mutlu olurum . :) saygılarımla

kafa_kafa_

2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    ahh hocalar ahh . Sözlüsüz takdir alıyoken sözlü ile teşekküre düştüm :D Neymiş efendim çok konuşuyomuşum ne alakası var ya sen notlarıma baksana . :D

mma- bunu beğendi.
  3. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    kardeşim eğer yeterli süren varsa önce okuduğun lisenin durumuna göre (düz,anadolu,fen) 2-3 kaynaktan ve defterinden konuların tekrarını yapmanı ardından da her konuyla alakalı testleri çözüp yanlışlarınıda dersleri iyi olan bir arkadaşın veya hocana sorup öğrenebilirsin.tarih içinse test önermiyorum sırf ezber olan bir ders aç ders kitabını bölümlere ayır oku her etüt bir üniteyi. matematikte ve özellikle geometride ( tamamen görebilmeyle alakalı bunuda çöze çöze artırıcaksın ) sorularla desteklemediğin sürece sorular çözülmüyor. hadi kolay gelsin başarırsın :)

4. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    coentrao teşekkür ederim değerli yorumun için elimden geleni yapacağım artık , matematik ve geometri için test çözeceğim +konu tekrarı

tarih içinse konuları ezberlemek için bol bol yazıcam ve okuyacam .

5. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    ne demek efekan.tarihten konular çok olduğundan önceki sınavlarda altını çizen veya not alan arkadaşların varsa ordan da bakabilirsin.sonucu paylaş bizimle başarılar

6. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    tamam hayırlısıyla sınavlar geçsin bi bosy çalışmalarınıda hızlandıracağım 3 ay içerisinde evde yapabildiğim max. hacimi yapmalıyım ama şimdi bunlar 2. sırada öncelik okul :D

7. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde alttan dersim var.Bu arada kopya hazırla, ilginç olabilir ama ben kopya hazırlarken konuları dahada iyi anlıyorum :)

Bu arada sınavda hiç ayrıntıya girmiyorlar geçen seneden tecrübem var :) Hep genel konular çıkar .Son olarakta google dende araştır 2012 tarih dersi ort.. felan diye.Hadi Allah yardımcın olsun kolay gelsin

efekan bunu beğendi.
  8. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    sessizCiglik, efekan, sporcu. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    şakayla karışık desen bile gayet saçma bir yorum olmuş bence :) yani koca yaz tatilinde 2 gün çalışıp ondan sonra kafası rahat olması var veya 2 gün daha fazla rahat olayım diye 1 senesini daha vermesi...

10. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    sen bu yorumu yaparak polemik yaratıyosun,ben bu çocuğu az çok tanıyorum, şaka yaptım takılıyorum yani.

11. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    online oyunları bırak pcyi komple kapat. 1 yıl boyunca aklın nerdeydi diye sormak lazım ama olan olmuş direkt vakit kaybetmedne önceden çıkan soruları araştırıp konulara çalış.

12. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    tabiki polemik yaratma amacında falan değilim ama bu yaşta ders çalışırken falan küçük bir fikir veya şaka olsa bile yapılabiliniyor bide yaz gelmiş. neyse efekan sen derslerine yoğunlaş bırak bizi :D

13. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    yok online oyun oynamıyorum sadece 1 saatliğine takıldım o ouna beğenmedim zaten vaktimde yok çalışıyorum dersede başka işlerede .

14. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    not ortalamanı söyler misin

efekan bunu beğendi.
  15. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    2,74 3.00 olması lazım

16. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    iyide 2.74 ile, ortalama ile geçilmesi lazım

17. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    valla bilmiyorum ki 4 tane 1 var aslında 3 tarih iki gözüküyor ama sınavlar tek ders bazında yine .

18. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    dil anlatım dersin en az yıl sonu notu 2 ise ve not ortalaman 2.50 ve üstü ise istersen 5 zayıfın olsun gene ortalama ile sınıfı geçersin ve yıl sonu notu 1 olan bütün derslerin silinir.

Son düzenleme: 14 Haziran 2012
  19. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    teknik lisemi yoksa anadolumu?:)

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:57 ----------

teknik 3.00 istiyo ama normalde 2.50 de geçiliyo:(

20. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    bence geometri ve matematik icin bu derslerden saglam olan bi arkadasini ayarla sana iyice anlatsin. yemek ismarla bir hediye al, ayarla iste. baska türlü kendin calismayla bu saatten sonra zorlanirsa. bir de nacizane kendi düsüncemi söylicem. 2 sene icinde bana noldu yazmissin. yasin 15. ben senin yasinda VG yapmadim yapmazdim da! hem gelisiminize yazik (simdi sayin abilerim karsi cikicaklar ama düsüncem budur) zaten 20li yaslara gecince 1-2 senede saglam vücudu koyarsin. senin yasindaki kizlar kasli erkekleri degil daha zayif ve atletikleri severler. bir de spora cok düsünce kafan dagilir ve dersleri aynen böyle boslarsin. bak su an bile aklin basinda degil. su sinavlari nasil gecicem diye degil 3 ay icinde nasil vücut yapicam diye plan yapiyorsun.

efekan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş