Limonata (Öneriler,eleştiriler)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve M3 tarafından 12 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    idman sonrası (postworkout) supplementler dan örneğin celltech yada antremanda alınan nitro-g gibi supp.lar antreman sonrası glikojen depolarını doldurmak için yüksek miktarda basit şeker (dextrose) ihtiva ederler..

temiz karbonhidrattan kastınız nedir bilmiyorum ama antreman sonrası devrede kan şekerini hızlı yükselten basit şeker dışındaki komplex karb.lar pglikojen depolarını doldurma görevini üstlenemezler..ancak dextrose ,glikoz gibi basit şekerler kullanılmalıdır..

rabesantrata ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Antrenman sonrası için kompleks karbonhidrat yerine basit şeker kullanımı daha iyidir. Önem taşıyan ilk yarım saat gibi bir süre içinde hızlı kana karışıp kaslara gidecek hem boşalan glikojen depolarını dolduracak hem artan insülinle anabolik tesir yapacaktır. Diğer kompleks karbonhidrat bunun ardından alınması daha iyi olur. Tabiki yarışma sezonunda sporcular diyetleri gereği şekeri kesecekler ama off sezonda yapılmasının faydalı olduğunu düşünüyorum.

3. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    animal pak nitro g 3 gr seker ıhtıva eder dıgerıde sanırsam 6gr falan ole servıslerınde zaten olay o degıl .Sımdı konu ıyıce karıstı aslında olayı sole

1.ıdmandan sonra 30 dk ıcınde hemen nufus edebılecek bır proteın almamız lazım buda tbıkı sıvı proteın veya amıno acıd olcakıtr.Optımum !00%100 whey gold standrt (bunları ornek verıyorum sız suplementın onemını ve markalarında onemı anlayaabılelım dıye )
    2.ıdmandan sonra 15 dkada bıze kana nufuz etcek karbonhıdrat lazım bılesık karbonhıdrat yanı prınc ısımızı pek gormez basıt karbonhıdrat yanı seker ısımızı mukeel goruru ama kalorı sorunu yaratıcak ozaman sıvı bır karbonhıdrat kaynagına yonelıcez gene suplement yanın ıkısını ortası :) (ornegın multıpower weıght gaıner )

bakalım ortaya ne cıktı

- 1 kasık optımum whey proteın aldık 24 gr proteın 120 kalorı 1gr yag kazandık
    - 50 gr multıpoer weıght gaıner aldık (bu weıght gaıner bence en saf karbonhıdrat kaynagı) 36 gr karbonhıdrat 7 gr proteın 0.4 gr yag 385 kalorı aldık

bakalım TOTALA
    1 porsyonda 31 gr proteın -36 gr karbonhıdrat-1.5 gr yag-505 kalorı aldık (bunların ıcerdıklerı creatın gılutamın bcaa amıno acıt vıtamın magnesyım kalsıyumda cabası )

-I sin pratigindede idman sonrası yaptıgımız bu ogunle glıkojen prtoteın vs ıhtıyacları karsıladık ve ılk asamayı tamamladık .Ve vucudumuz bunları tabırı caızse yalayıp yutup gerıye hıc bır sey bırakmıcaktır emın olun depolama yok ve bukadar besını bukadar az kalorı ve yag ılen alabılecegınız baska bısey varsa buyrun hodrı meydan afıyet olsun sıza:):):):):

gelelım ıkıncı basamaka

- ogunun akabında bır saat ıcınde ıhrıyaca gore abarmıcak bır sekılde bılesık karbonhıdrat mesela prınc ve yanında gene yagsız tuszuz mesela bıftek turu baskada olabılır aldınızmı tabı oranlar cok onemlı vucudunuz yatar kalkar sıze mınetar kalır :):):):):

* Bu verdıgım ornektır olcut degıldır herkes kendıne uyarlıyabılır ıhtıyaca gore

4. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    bırde arkasım kusura bakma senı sevıyorum bu forumda yanlısta nalama da yanı okadar no sugar proteın tozunun ıcınde ozleıklemı arastırdın bunları buldu anımal pak nıtro g falan neyse 3 gr seker off sezonda hıc bırsey hata on sezonunda bıle son donemlere kadar gene hıc bırsey seker de karbonhıdratlarda sonucta glıkojene donusur.Burda sekırın artısı hızı eksısı olusturdugu gereksız kalorıdır ondan bu oranlar cok ınce hesp edılmelı saygılar

5. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada no sıgardan kastım optımumdada servısınde 1 gr seker mevcut ama bunlar pek onem arzatmıyor korkulcak oranlar degıl anca yarısma gıbı durumlarda son haftaarda bu ornalara dıkate alıp formuna gore safı amıno acıde gecen veya gene devam eden sporcular var

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu mesajdaki arkadaş ben miyim?

ayrıca ant.sonrası şeker için yaklaşık ince hesabı forumda mevcut ..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/gunluk_seker_ihtiyaci-t10465.html

7. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ya ben şu uludağ limonataya kafayı iyice taktım günde 1 litre civarı içiyorum..zararı dokunur mu bilgisi olan vbar mı?

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Valla herşeyin zararı fazladır diye başlamak istiyorum. 1lt kaç kalori ediyorum bilmiyorum ama az değildir, katkı maddeleri koyuluyor yanına cabası. Tadını nasıl beğeniyorsun onun, tang gibi:D

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İçerisindeki basit şeker oranı oldukça yüksek.
    Özellikle akşamları tüketmeniz yağlanmaya neden olabilir.

İdmandan hemen sonra maksimum 500 ml tüketmeniz ideal olacaktır.

10. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    limonun c vitamini sanılanın aksine düşük bikere idmandan sonra tansyonu iyice düşürebilir ama şekeri yüksek olduğundan ( yine sanılanın aksine ) kan şekerini yükseltip dengeleyebilir diye düşünüyorum ama bu iş için kullanıcaksam bende başka çarelere baş vururum
    bu arada uludağ 50 yıldır kazanamadığı parayı bu yaz limondan kazandı :)

11. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    ben hangi markanın olursa olsun meyve suyunu evime çok sık almıyorum. meyve suyunun taze sıkılıp içilmesinden yanayım.içine kim bilir neler koyuyorlar dayanıklı olsun diye.sık ve çok tüketmeyin hiç değilse.bi sürü büfede artık müşterinin gözü önünde sıkıp veriyorlar.ona para vermem dersen, bi meyve sıkacağı al,evinde kendin sıkıp iç.

12. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Tadı güzel ama, içndeki tatlandırıcı şeker değil mısır şerbeti olduğundan proteinlerle alınmasının uygun olmadığını düşünüyorum. Onun yerine beyaz şekeri sulandırıp içseniz daha iyi ama bunuda önermiyorum. Eğer birşey içicekseniz benim önerim sulandırılmış pekmez ya da bal olur.

13. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    hatta dikkat ettimde ben günde 2 litreyi buluyormuşum :) her yemekte ,bilgisayar karşısında , tv izlerken içiyorum bol buzlu süper oluyor..tadında da yapaylık var yani limon tadı geliyor ama yapay şekerin tadını alabiliyorsunuz buda benim çok hoşuma gitti..korkum limonun tansiyon düşürücü etkisi olması..ama en azından kola içmekten daha faydalı olduğu kesin :)

Sayfayı Paylaş