Likit Aminoların Düşük BCAA Değerleri ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cengoo tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. el-nino

el-nino Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    muscletech işte, ne beklersiniz :) bu markaya hiçbir zaman güvenemedim, güvenmeyeceğim de. verdikleri değerler şişirme, sırf aldatmaya yönelik kafa karıştırıcı şeyler. reklam olayını iyi kullanıp insanları aldatıyorlar. dergilerde, internette en çok reklamı veren markadır heralde o civcivli ambalajlarıyla. çok matah bir şey olmamasına rağmen ürünleri de bayağı bir pahalı. onun yerine bir çok alternatif marka var. nerede şampiyon, orada muscletech var. parası olan reklamını yapıyor hesabı...

neyse, konu çok sapmış, arkadaşın sorusuna cevap vermeye çalışalım.
    aslında kafa karıştırmaya hiç gerek yok. değerler düşük olabilir. bcaa amino asitler ve proteinler içinde tabiri caizse lükstür. o yüzden bütün ürünlerin üstünde x gr BCAA Free yazar. whey proteinlerinde de genelde yeterli miktarda bulunmaz bcaa'lar, o yüzden ne kullanıyorsanız kullanın (whey proteini, likit veya kapsül amino asit) yanında bcaa takviyesi yaparsanız kafanız karışmaz.

ben antrenmandan yarım saat önce bir servis whey, antrenmandan hemen sonra da amino'm olmadığı için şimdilik bir servis whey+3 gr. bcaa alıyorum. aminoasit antrenmandan sonra çok daha iyi bir takviye, kasların proteine en çok ihtiyaç duyduğu anlarda bir de sindirilmeyi beklemeden kana karıştıkları için. bu sindirim hızı likitle birlikte nirvanaya ulaşıyor zaten. maddi sıkıntı olmadığı sürece likitten şaşmamak lazım diye düşünüyorum.

amino asit olarak universal amino liquid ve megaforte kullandım. memnundum ikisinden de.
    megaforte en pahalı likit amino asit ama bununla da paralel olarak en iyi ürün. likit piyasasının kralı diyebilirim.

en basit haliyle böyle anlatabilirim, dediğim gibi çok kafa karıştırmamak lazım :)

FedoR bunu beğendi.
  2. dsemh_06

dsemh_06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sivas & ankara
    arkadaşlar bu ürünün etkisini övüyor herkes bcaa almak geldi içimden ama zayıflatıyor diyolar bcaa lar için doğru mudur ?

3. boraatay

boraatay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni bir konu açıp kalabalık yapmak istemedim o yüzden burdan sormayı uygun gördüm, SNI nın bu proteın tozunu kullanıyorum(idman öncesi 1 ölçek sonrası 1 ölcek olarak.) daha 8 idman günüm oldu. Vucudum ise daha önce spor altyaısına sahip ve ham değil kısacası antremanlarda sıkı calısıyorum atmak ıstedıgım 6 kilo mevcut(1.5 kılo gitti 8 günde) ve bir yandan da kütle kaybetmeyıp ufak capta ustune koymaya çalışıyorum. Glisemk indeksi dahil her konuda bilgim araştırmam ve uygulamam mevcut bilinçliyim yani elimden geldiğince araştırıyorum.

SNI nin ıcınde 2.4 gr valin , 3.4 gr Lösin ve 2.5 gr da ızolesin var multivitamın kullanıyorum ve C ve B vitamını alıyorum ekstradan.
    Sorum ise elimde bir adet gnc 1800 amınoacıd(240 capsul) var sadece bcaa dan olusmakta 6 kapsulunde: lösin 900 mg ,ısolösin 630 gr ve valin 270 gr protein tozumun içindeki degerlerden cok daha düşuk degerler olarak geldiler bana bunun bir açıklaması var mıdır , 4 kılo daha verdıkten sonra kullanmaya baslamayı dusunuyordum , oldukca sert ıdmanlar cıkarabılıyorum kullanmamın bir faydası olur mu?

Sayfayı Paylaş