Light Peynir + Süt + Yumurta

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body_ tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar nereye girsem body için süt yumurta yoğurt supplement ve tavuk gibi besinler yazıyor.

Hiç kimsenin Beyaz peynir yazdığını göremedim. Ama peynirde 14-18 arası protein var ( 100gr. )

Neden kimse söylemiyor beyaz peynir yeyin diye antremandan sonra.
    Ben bunu öğrenmek istiyorum ben sürekli yiyorum yoksa bir zararı mı var?

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    antrenman sonrasında genelde peynir yerine whey tozları veya yumurta tercih edilir recovery süreleri yüksektir, kana çabuk karışırlar. fakat lor peyniri gibi peynirler casein içeriklidir yani recovery süresi düşüktür antrenman sonrası yerine gece yatarken tercih edilir. ama beyaz peynirde nispeten recovery süresi yüksek olduğu için tercih edilebilir antrenman sonrasında. ama kimse peynir yeme yoğurt ye yumurta ye diyemez mümkünse hepsinden tüketmemiz gerekir tabi tüketim zamanlarını bilerek ;)

3. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada yumurta yemekten bıktım yemek istemiyorum onun yerine 50-100gr beyaz peynir yesem , sonrasında(30dksonra) 1 tanede pilavla fırında tavuk yesem kasıma yeterince protein gidermi?

Bide ben şunu merak ediyorum antremandan sonra süt içsek kaslarımız protein emmekte zorluk çekip erir mi?( hani süt proteini geç emiliyo ya vücutta o bakımdan?))

4. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    beyaz peynirin kalorisi ve fiyatı yüksek oldugu icin tavisye edilmiyor onun yerıne daha düsük kalorili daha yuksek prot icerikli ve ucuz olan lor yada çökelek daha mantıklı tercihler oluyor,antremandan sonra whey kullanırsan cok yararını görürsün whey yoksa yumurta tavuk balık kırmızı et deneyebilirsin hiçbiri yoksa süt :)

5. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben süt iç derim her zaman antrenmandan sonra 1 Lt süt içmişimdir bazende onun yerine tavuk yemişimdir bir zararını görmedim.

6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    antrenman sonrasında süt yerine whey veya yumurta veya ton balığı daha iyi olur gibime geliyor. çünkü sütün recovery süresi düşük. antrenman sonrasında protein açlığı yaşayan kasların yardımına süt anında koşamaz. ama balık, yumurta veya whey daha çabuk karşılayabilir bu ihtiyacı. ben böyle düşünüyorum :)

7. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağ oranı düşük peynirleri ye gönül rahatlığıyla da antrenman sonrası için alabileceğin daha yararlı şeyler var arkadaşların yazdığı gibi. Ben antrenman sonrası genelde 160 g'lık ton balığı yiyorum. Antrenman sonrası eve genelde bir saatten aşağı sürede dönemediğimden yapabileceğimin en iyisi bu. Çünkü proteini antrenmandan sonraki yarım saat içersinde almak şart bildiğim kadarıyla. Antrenman sonu kan şekeri düştüğünden baş dönmesi olmaması için de antrenman sırasında azar azar, sonrasında da tüm şişeyi bitirmek üzere bir Powerade içiyorum basit karbonhidrat ihtiyacımı karşılamak için.

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende antr sonrası tavuk yiyorum yalnız ben 1 saat sonra alıyorum proteini

Sayfayı Paylaş