Light Kasar Proteini

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Apkamyn tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Apkamyn

Apkamyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Yaklaşık 3 haftadır hergün tavuk göğsü yiyorum protein ihtiyacı için(gerçi şurada bahsettiğim üzere bir süre hatalı tüketmişim ama artık azar azar tüketiyorum gün içinde). Yanlız şimdi de şöyle bir sorun oluştu, daha önce çok et yemeyen biriydim zaten ama çok sevsede insan sanırım her gün yiyince bıkar. Belki sıcak havalardan bilemiyorum ama artık tavuk zarzor yiyebiliyorum. Bende alternatif bir yol bakmak istedim ve market gezerek peynirlere baktım ve Light Kasar Peynir dikkatimi çekti. 100gr'da 30gr protein var. Yagda fazla ama, 100gr'da 13gr yag var... 500gr'ı 8YTL. Ne dersiniz acaba bu konuda, sürekli kullansam yanlış bir açısı varmıdır işin? Aslına bakarsanız böyle yemekle çok uğraşmayı sevmiyorum, ama çalışmalardan daha önemli olduğunu gördüm beslenmenin bu forum sayesinde; boşa çalışmış olmak istemiyorum. Ve forumda gördüğüm kadarıyla en kolay yol whey protein tozu kulllanmak ama onu da 3-5 ay kullanmamak gerekiyormuş; zaten çokda pahalılar...

Bir diğer araştıracağım konu(henüz bulamadım), pastorize yumurta akı. Onuda kullanabilirim uygun olursa.

İyi çalışmalar

Son düzenleme: 16 Haziran 2008
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Light kaşar peynirini sürekli kullanman hem maddi açıdan zorlayıcı olabilir, hem de diğer yağsız protein kaynaklarına kıyasla nispeten yüksek yağ yüzdesinden dolayı uzun vadede yağlanmaya yol açabilir..

Tavuka göğsüne alternatif olarak tavuğun diğer kısımlarını, balık çeşitlerini ve yağsız peynir türevlerini deneyebilirsin. Özellikle lor peyniri ve ton balığı tavuktan sıkıldığım zaman benim en iyi alternatiflerimdir.

Sana önerim her gün aynı besini tüketmek yerine, farklı protein kaynaklarından kombinasyonlar oluşturman hem protein alımında seni bıktırmayarak devamlılığını artıracak, hem de farklı kaynaklardan alacağın farklı aminoasit oranlarıyla daha etkin gelişmeler yaşamanı sağlıcaktır.

Zaten hiçbir bodyci protein alımını tek bir kaynaktan sağlamak istemez, çeşitli kaynaklara yönelmeye çalışarak kasların ihtiyacı olan farklı besin öğelerini maksimum oranda temin etmeye çalışır.

3. Apkamyn

Apkamyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Forumdan da zaten lor hakkında bilgi edinmiştim, tavsiyenizle lor aldım bugün. Ve ben bunun yarım kilosunu yerim günde sanırım. Bu da takribi 100gr protein yapıyor, gayet güzel. Gerisini de şimdi olduğu gibi yumurta ve süt ile sağlarım. Lor hem de çok ucuzmuş, bu açıdan da tavuğun yarı maliyeti, bu da çok hoşuma gitti açıkçası.

Ton balığını çok severim, ama onunda maliyeti fazla. Mesela poşet ton balık, 100gr protein için en az 3 poşet yemek gerekiyor, ki bu da 10ytl gibi bir maliyet oluyor günde. Açıkçası bu tek balık tüketimi düşünülürse fazla, o nedenle çok nadiren arada bir olabilir ya da lor yanında kombine şekilde bir poşet yenilebilir sanırım günlük olarak.

Farklı kaynaklardan alma konusunda önerilerinizi elbette dinleyeceğim, ama sanırım süt+yumurta+tavuk(artık lor diyelim) kombinasyonu ve normal öğünlerde tükettiğim ev yemeklerindeki bitkisel proteinler sanırım yeterli şimdilik, yanılıyorsam uyarmanızı rica ederim. Bitkisel proteinleri hesaba katmıyorum tabi, sadece faydası olduğunu gözden kaçırmıyorum o kadar.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Sanırım lor peyniriyle devam edeceğim bir süre.

İyi çalışmalar

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bir kere et yemeden kesinlikle istedigin gelişmeyi gösteremezsn...250 gr da olsa tavuk eti veya kırmız et mutlaka yemelisin...light göğüsteki kaliteli protein her üürnde yok maalesef....birde yumurtayı bol bol yemeni tavsiye ederim...günde 10-15 tane ye
    ama birde değil, porsiyonlara bölmelsin...mesela 8 yumurta bir ögünde , 7 yumurta da dier ögünde yersin...yumurta benm görüşümce bir mucizeeeee.....

5. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    EN İYİSİMİ SANA SÖYLEYEYİM 5 YTL LİGHT TON BALIĞI

0.8 gr karbonhidrat

0.4 gr yağ

21.4 gr protein

VE Bİ PAKETTE 3 TANE VAR NASIL....

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

büyük harf kullanmak yasaktır..

7. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyin ligtını denedim hemen hemen ama light ton bi türlü alışabildiğim bi tat olmadı. Bi yavanlık var tadında, ayrıca kokusu da çiğ balık gibi geldi. Sevemedim mereti. Ton balığına devammmmm

Sayfayı Paylaş