light beyaz peynir

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve toricelli4 tarafından 3 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aradım ama ilgili baslıgı bulamadıgım icin sormak istedim. yatmadan once casein icin beyaz peynir yiorum . sütas light beyaz peynir ama yag oranı yine de fazla gozukuyor . besin degerlerine gore 100 gr da 7 gr yag var . tadı guzel ama bu yag oranı light urun icin fazla gibi. baska marka kullanan var mı ?

2. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben sutas kullanıyorum 8 liraya aldım 500 gr ını plastik kutuda

Yumurta cok beyazlı yani 2 tam 4 beyaz olunca tadı biraz garip oluyor

500grı 14 e boldum yaklasık 2 haftada sindiricem yani sabahta 2.5 gr yaga denk geliyorki yumurtanın sarısından az oluyor

Tabi icinede 2X protein olması lazım kotu değil iyi değil ama omurumuzun sonuna kadarda yumurta akı yemicez ayda 1 kutu tuketirim ben bundan

Haslanmıs yumurtanın yanındada guzel gidiyor

Ayrıca arada bir kasık atıyorum içine

3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yörsan'ın kullanıyorum, 1 kilosu 10.5 liraydı migrosta en son aldığımda. Tadı fena değil ancak bi kaç yerde yörsanın sendikalı işçilerle yaşadığı sorunu okuyunca soğudum markadan. Markasını okumadan yemeye çalışıyorum, çünkü en hesaplı yağsız beyaz peynir şu anda :)

4. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sütas light tadı guzel . 700 gr lik kutunun fiyatını unuttum ama
    esas dusundure icindeki 7 gr yag . 100 gr de 7 gr yag cok gibi. daha yagsız bir peynir bulmamız lazım bence. ozellikle benim gibi
    1.70 boy ve 80 kg olup , kalitesiz kutle ile dolasanlar . ama sukur ki tekrardan spora basladık ve bilgi dolu forumumuz var.

5. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gecen markette uc markanın light beyaz peynir besin ogelerine baktım . protein ve khidrat degerlerinde cok buyuk degisiklik yok.
    yag durumlarında sek 100 gr de 2 gr , sutas 7 gr yag , yorsan 10 gr yag bulundurmakta. bilgilerinize .

6. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    arkadaşlar,bence bu ''diet'' ürünlere pek fazla rağbet göstermeyin,nedenmi?çünkü besin üreticilerinin hemen hemen hepsi özellikle ''light'' ürün adı altında bizi bi bakıma kandırmakta,etrafınızda duymuşsunuzdur mutlaka ''sürekli herşeyin light'ından yiyiyorum ancak hala kilo verebilmiş değilim vs. şeklinde...
    neyse ufak bi örnekle açıklamakta yarar var sanırım;
    ÜrünEnerji (kcal/kj)Protein (g)Karbonhidrat (g)Yağ (g)Kalsiyum (mg)İçindekiler 350 g light peynir161/67620.04.57.0535Pastörize inek sütü, peynir kültürü, peynir mayası, tuz. 700 g light peynir161/67620.04.57.0535Pastörize inek sütü, peynir kültürü, peynir mayası, tuz.yukarıdaki bilgiler sütaşın sitesinden alınmıştır... http://www.sutas.com.tr/urun.php?kategori=17&urun=1
    şimdi gelelim matematik hesabına;
    her 100 gr. light sutas peynirde 20gr protein,4.5 gr karbonhidrat ve 7gr. yağ var...yine biliyoruzki 1gr. protein=4 kalori 1gr.karbonhidrat=4 kalori ve 1gr. yağ=9 kalori ozaman;
    20gr protein x 4 kalori=80 kalori
    4.5 gr karbonhidrat=18 kalori
    7 gr yağ=63 kalori
    toplam=161 kalori
    yağın toplam içindeki oranı= 63/161 kalori=%38
    yani her 100 gram ''light'' peynir yediğimizde aslında farkında olmadan epeyce bir miktar yağ almaktayız
    aldığımız protein+karbonhidrat toplamı=98 kalori
    aldığımız yağ=63 kalori
    yani aldığımız enerjinin %38 i yağ!!! ama aslında ürünün üzerini okuduğunuz zaman farklı geliyor değilmi??? 100gr peynirde 7 gram yağ var yani ''light'' hani sanki yağ oranı % 7 'miş gibi...
    hala bu ürünlerin ''light'' olduğuna inanmak isterseniz siz bilirsiniz ayrıca ''nasıl olsa light''diyerek eminim normal yenilecek miktardan fazlasını yiyen arkadaşlarda vardır aramızda...

ivrin bunu beğendi.
  7. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir konuya deginmissiniz sn .josh07 ama yanlıs gormediyseö sutas kutusunun ustunde zaten yuzde 65 daha az yaglı diye bir ibare var . normal peynirin 100 gramında 21 gr yag varken bunda 7 gram yag var . yine de light tercih etmeliyiz diye dusunuyorum.
    bu 7 gr da bana cok geldigi icin arastırdım ve sek marka light peynirde 2 gr yag oldugunu gordum. artık ondan tuketiyorum . umarım kutu ustunde yazan besin degerleri kandırmaca degildir.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    söyledeğiniz şey doğru ancak bunun light ürünler ile alakası yok..
    sadece tüketilen miktar ile alakası var.
    yani yağsız peynir, süt gibi ürünlerde gerçekten hatırı sayılır oranlarda yag miktarı azaltılmış ve çok daha sağlıklılar..

light ürün kullanıp da sağlıklarını hala geri kazanamayanların tükettikleri miktarı sorgulamaları gerekir diye düşünüyorum..

9. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    sadece light olaylarına güvenipte cardio koşu yapmazsanız kilo vermeyi yada yağ yakmayı beklemeyin..
    öle bi teknolojik ürün çıkmadı daha:D

Sayfayı Paylaş