Lif Yırtılması...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve a.payza tarafından 2 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. a.payza

a.payza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Değerli kardeşlerim,
    1 ay önce ayağımı bir yerden atlarken kaslarımı fazla zorladığım için sakatladım ve doktora gittiğimde lif yırtılması olduğunu söyledi...şuanda 1 aydan fazla oldu son 2 haftadır çok şükür yürüyebiliyorum ama namazı kılarken çektiğim sıkıntıyı ben bilirim yani yürüyebilmeme ve birçok harreketi yapabilmeme rağmen ağrılarım halen devam ediyor acaba bu ağrılar kalıcı mı?
    Diğer merak ettiğim şey ise lif yırtılması ve lif kopması aynı şey mi?
    Spora da ara verdim bu sepepten ötürü ve ağrılarımın geçmeyeveğine ve ayağımın eskisi gibi olamayacağına dair kaygılarım var... Bu konuda beni aytdınlatırsanız sevinirim

---Allah'a emanet olun---

2. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    doktor değilim ama genel olarak bildiğim lif kopması ancak ameliyatla düzelir ,lif yırtılması ise istirahatle düzelebilecek bir durum tabi yırtığın boyutlarıda önemli. bu konuda doktoruna danışman senin için kesinlikle daha yararlı olur.antrenmanlara ara vermek yerine üst vücudunu çalışmanı tavsiye ederim.doktorunun kontrollerine göre alt vücudu çalışmaya başlarsın.tabi tekrar tekrar söylüyorum ileride daha kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bu konuda kesinlikle doktorunu dinlemelisin.umarım en kısa zamanda antrenmanlara başlarsın geçmiş olsun.

3. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben lif kopması ve yırtılması arasındaki farkı bilmiyorum ama Lif kopması belirli sayıda kas liflerinin yırtılmasından kaynaklanır ve beraberinde kas düzeyinde bir iç kanama görülür. Masaj sakıncalıdır, iyileşme en az bir ay sürer. bu yazıyı internetten okudum.tek söyliycem bi abim vardı çocukken lif kopması yasamıs şimdi 30 küsür yasında ve hala o lısma çok özen gösteriyo yani diycem oki sanırım sende bundan sonra çok dikkatli olmalısın.geçmiş olsun

4. a.payza

a.payza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun arkadaşlar :)
    Bende bu konuda internetten araştırdım ve galiba kolay iyileşmiyormuş ama inşallah eskisi gibi olurum en kısa zamanda...

İlgi ve alakanız için tekrar sağolun, Hepinize iyi çalışmalarbench_O

Sayfayı Paylaş