Lida ile zayıladım şimdi kaslanma zamanı

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve handanna tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    yas: 30
    boy: 1,70
    kilo: 61
    yaklasık 1 aydır Lida kullanıyorum basladığımda 65.8 idim. yani yaklasık 5 kilo verdim.7 ay önce doğum yaptım. hamilelik öncesi kilom 57 idi. şimdi ideal kiloma 4 civarı kaldı ve fazla değil. bu asamada birkaç gün sonra bir salona baslayacağım ve son kiloları vermekle birlikte kaslanma-sıkılaşma hedefliyorum. lidayı kullanma esnasında evde kosu bandında çok düzenli olmasada ayagımda 1,5 kg. ağırlıkla koştum ve 1,5 ay haftada 3-4 neopilates yaptım. tüm bunlar neticeinde eskiye göre güzel bir sıkılaşma hissettim. benim sormak istediğim şu: yaklasık 10 günlük daha lidam var ve yan etkileri hiç olmadığı için kullanmaya devam edeceğim. ancak oldukça ince durmama rağmen özellikle bacaklarımda ve karnımda çok yağ var ve maalesef selülit de tabii.duh
    ancak üst bölgem (karın hariç) oldukça iyi durumda. ve belim oldukça ince thums:...
    özellikle yağ yakımını artırmak adına CLA, L carnitine yada buna benzer bir suplement kullanabilir miyim? (oldukça iyi bir diyet uyguluyorum. min carb ve min fat. max. protein.thums:) yoksa lida zaten bu isleri görüyor ve gerek yok mu?
    bir de en iyi popo kaldırma hareketi hangisidir?
    ayrıca ağırlıkla yapılan kardio (ayakta 1,5+1,5. elde: 2+2) yaklasık 20-25 dk. iyi midir yoksa gerek yok ağırlıksız mı yürünmelidir?
    cevaplarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim çok çok tesekkürler arkadaşlar...weightlifter

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lida'nın piyasadan kaldırıldığını sanıyordum açıkçası, hala satılıyor mu? neden soruyorum, özellikle bayanlara yönelik satılan bazı ürünler ilk ay 3-4 kg kadar kilodan kaybettirebiliyor fakat yağ mı ,su mu ona emin olmak lazım?

özellikle doğum sonrası egzersizler ile ilgili bu başlıktan faydalanabilirsiniz..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/do-um-sonras-jimnastik-t3536.html

ayrıca
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-bayan-fitness-nerileriniz-nedir-t3360.html

cla ve l-carnitin için
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/l-carnitine-nas-l-kullan-t7414.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hangi-marka-cla-ve-l-t3870.html

3. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için tesekkürler benim daha önceden aldığım lida elimdeydi onu kullandım ancak nette tekrar satışa çıktığını okudum. sanırım bir dava açılmış kaldırılması için ancak ithalatçısı kazanmış ve su an tekrar satılıyor.

CLa ve L-carnitine'e gelince acaba bu iki kombo mu daha etkili yoksa lipo 6X veya Hydroxycot mu? Bu konuların tamamını okudum artık gözlerim karardı forum okumaktan:shock: ancak genel kullanıcılar erkek olduğu için bayanlar için daha faydalı olanı öğrenmek istiyorum...

çok tesekkürler..

4. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    lipo ve hdyroxycut bayanlara ağır gelebilir düşüncesindeyim bence l-carnitine bayanlar için uygundur

handanna bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Yakında bayanlara özel hazırlanmış supplementler ile ilgili bir başlık açma planım var..

ama bilindik markaların bayanlara has ürünleri de yok değil..
    mesela bayanlara uygun olarak Nutrex firmasının Lipo hers diye bir ürünü var..içeriği erkeklerinkine nazaran zayıflatılmış..eşimde kullandı ama kafein fazla çarpıntı yaptığı için bıraktı..

birde eczanelerde FX15 ismiyle satılan bitkisel içerikli bir ürün var..tanıdık eczacım ayda 4 kg verdiğinden bahsetti kendisinin..bir eczacıdan geniş bilgi almanızı öneririm bu konuda da..

handanna bunu beğendi.
  6. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    bende lida kullandım ayrıca fx15ide kullandım sadece şunu söyleyebilirim bu tür tabletler her ne kadar bitkisel diye adlandırılsalarda bitkisel olmadıklarını düşünüyorum kullanmaya başladığımdan itibaren aşırı kalp çarpıntısından dolayı uzun süre kullanamadım ama kalbi bir hayli yoruolar ben kendim özellikle lidayı 15 günde bırakmak durumunda kaldım kullnırken hızlı verilen kilolar hoş gelio fakat sağlıklı verilen kilolar olmadığından emin olabilirsiniz! ayrıca özellikle lidayı bıraktınızdan 2 3 gün sonra doymama hissi başlıo ve verdiğiniz kiloyu daha kısa sürede alıosunuz bence spora başlayın ve lidadan vazgeçin kati tavsiyemdir.....

Sayfayı Paylaş