Lida ile 1 Ayda 11 Kilo Verdim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mcyber tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar geçenlerde bir başlık açmıştım lida ve sibutramin adında, o zamanlar lidayı araştırıyordum gerçekten çok etkili olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. ama zararlarının olduğunuda öğrendim ve ülkemizde yasaklandığınıda. almaya karar verdim ama piyasada çok sahtesi var dedim kendi kendime, tanıdık birinin yardımıyla yurtdışından getittirdim. ve kullandığım 1 ay içerisinde tam 11 kilo verdim. boy:175cm.
    Kullanmadan Önce:85 kg
    Kullandıktan Sonra:74 kg
    çok şaşırdım kendi kendime geri alırım diyordum ama 1 ay geçmesine rağmen hala 74 kiloyum.
    hiçbir yanetkisini görmedim diyebilirim. sadece kullandığım sırasında aşırı kabızlık çektim, ama şimdi normalim.
    karın kaslarım belli oldu, bulk dönemindeki bir sporcu gibiyim kasların üzeri hafif yağlı karın kasları belli oluyor. kaslarımın kaybolduğu söyleyemem sadece yağ olarak verdim diyebilirim, kol ölçülerim hemen hemen aynı hiç değişme yok.
    ben kullandım kilo verdim , tavsiye edermisin derseniz etmem çünkü sağlık bakanlığı yasaklamış dolayısıyla tavsiye etmiyorum, ama ben kullandım.

2. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Lidanın etkin maddesi olan sibutramin aslında anti-depresan olarak tasarlanmıştır..ancak daha sonra iştahı bastırdığı ve doyma hissi sağladığı ortaya çıkmıştır..sibutramin normalde tablet olarak eczanelerde satılır..ancak lidanın içindeki miktarı çok yüksek ve zarar verici boyutlarda olduğu için lida yasaklanmıştır..
    Lida demek yemeyerek zayıflama demektir..Yemeyerek zayıflamada bana kalırsa kesinlikle sağlıklı değildir..Senin verdiğin 11 kilonun yağ olma ihtimali hiç yok bence..Yüzdeye vurursak %20 yağ - %50 su - % 30 da kaslarından gitti o kilolar..
    Bu tamamen benim fikrim..

Son düzenleme: 10 Haziran 2009
    NeverEnough ve ay_isiqinda bunu beğendi.
  3. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bende lida ile zayıfladım

2007 yılında başladım lida kullanmaya 87 kg dım.. 67 kg ya indim 3 ayda.. evet tehlikel,i ve zor bir ilaç kabul ama hayatımda 2 kg bile verememiş biri olarak bana yardımı oldu... depresyon yapıyor... uykusuzluk yapıyor... halisinasyon gördürüyor... çarpıntısı çok... hatta bir keresinde ilaçın bitiminden 3 gün sonra içki içtim meğer ilaç daha vücudumdan çıkmamış 1 kadeh içtim ve 3 gün komalıktım... gece boyunca yaşadığım hiçbişeyi hatırlamıyorum... ilac bittikten sonra 72 73 lere çıktım kendim diet yaparak 70 e indim şimdi 70 te sabitim ama dikkat ediyorum beslenmeme. yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığınız varsa yakınına yanaşmayın günde 2 tablet sakınnnn almayın.... alkolle birleşmesin.... ilaç i,çtiğiniz muddetçe çok agrasif ve sinirli oluyorsunuz herkesi kırarsınız... lida sebebiyle kırdığım ve görüşmediğim arkadaşlarım bile var:)

4. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    berbes, sen kaslardan gitmiştir diyorsun ancak karınkaslarım belli oldu, kol kaslarımda ölçü olarak aynı fakat daha define görünüyor yani kaslar belli oluyor, kalflar desen aynı bacak kasları desen aynı, sanki steroid kürünün yarısındaymışım gibi bir görüntü oldu bende. ağırlıklı olarak yağ olarak verdim diyebilirim. çünkü iştah kapama çok olmadı, zaten ilacın kullanımında öğünlerinizi normal günlerde yediğiniz gibi yiyin diyor, öğün atlamayın diyor.
    birde sibutramin iştah kesmesi çok azdır, bu maddenin özelliği zayıflatmaktır, obezite hastalarında kullanılır, reductil denilen obezite ilacının etken maddeside budur. vücut ikdeksi 30 un üzerinde olan hastalarda kullanılır.

5. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Bende lida kullanmıstım sporla beraber kullanılınca acayip etkili ve %10 kaslardan % 60-70 yag dan goturuyo geriside ilk zamanlarki su kaybı zaten gercekten cok etkili ve verilen kilolar geri alınmadı bnde bnde tavsiye ederim herhangi bi rahatsızlıgı olmayanlara :)

6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bak şimdi bu deiğin ilaç eğer kas kaybettirmeden büyük çoğunlukla yağ verdiriyor olsa idi..Bu kadar arge çalışmaları yapılarak binbir türlü yağ yakıcılar piyasada olmazdı..herkes bir şekilde lida ve türevlerini üretirlerdi..Yağ yakmanın bu kadar kolay olduğunuda nerden çıkarıyorsunuz bunu anlamıyorum ben..Kilo vermek sorun değil..Ben 1 ayda 20 kiloda veririm..Ama bu 20 kg nun artık 3 kilosumu yağ olur onu bilemem..1 saatlik interval cardio da bile yaktığın yağ belli toplasan 40-50 gr..1 ay boyunca hergün 1 saat cardio yapsan yakacağın yağ 1.5 kg anca olur..Yağ yakmak sanıldığı kadar kolay değildir..Bu kadar basite indirgenip lida gibi zararllı bir ailaçla bunun sağlandığı düşünülmemeli..Bence sen öyle görmek istediğin için görüyorsun..O zaman ben alim lidayı..8 ay bulk beslenme yapim 2 ay yutim lidayı hadi gitsin yağlar..Malesef ama yok böyle birşey..

Bozo-Baku, mjacksonwithus, aysunil ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    en azından bende kas kaybı olmadı yada çok az oldu diyebilirim, her bünye farklıdır, ama ben lida kullanırken beslenmeme ve sporuma çok dikkat ettim. onun etkisi de olabilir.

8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Elinizde lida kullanmadan önce ve sonraki kas-yağ-su ölçümleriniz var mı?

9. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu tarz başlıkların yeni başlayan veya da bu sporu bilinçsizce yapan insanlar için oldukça kötü olduğunu düşünüyorum..merak ettikleri hareketleri google da aramaya bile üşenen ,kulaktan dolma bilgilerle ağırlık çalışan ,lida nedir ne değildir araştırmadan forumda biri kullanmış 11 kilo vermiş diye direk gidip alacak bir sürü insan var

Bozo-Baku ve berbes bunu beğendi.
  10. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    evet bende bunu anlatmaya çalışıyorum..daha öncede yazmıştım..kilo sorunu psikolojik olarak insanları acaip bozan bir sonuçç.bu nedenle insanlar sığınacak liman tutunacak can simidi arıyorlar..Buyrun işte lida da tam böyle bir liman insanlar için..

Bozo-Baku ve Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sağlığımızın hiç önemi kalmamış demekki.

Estetik kaygıların bu denli öne çıkması çok üzücü bence.

Karaciğer ve kalbiniz gereğinden erken sorunlar çıkartmaya başlarsa bu kimyasal ilaclardan pişmanlık duyabilirsiniz.

Azim + sabır önünde hiç bir engel duramaz.

Düzenli ve sağlıklı bir şekilde belki aynı yağı yakmak icin 10 ay harcanır ama bu gayet sağlıklıdır ve uzerine insana birde mükemmel bir performans kazandırır.

Tabi insanlar çok kolay yolu seçiyorlar. Biraz ilaç yutalım ve zayıflayalım. Salona aynı anda başladıgımda çalışan kisilerin hepsi 1-2 ay spor yapıp bıraktılar.

Sporun hiç bir işe yaramadıklarını dusunuyorlar cunku hedeflerine ulaşmak icin gereken sabrı çalışmayı ve azimi gösteremiyorlar. Çeşitli bahanelerin arkasına saklanıyorlar.

Sayın berbesde uzun bir yağ atım dönemi geçirdi ve bende hala yağ atmaya devam ediyorum.

118 cm den gelip 89 cm leri görmek harika Bir sonuç. Ve birde gelen performans artışı.

Kesinlikle bu lida konusu çok saçma bir konu olmuş ve bu işe yeni baslayan arkadaşlarımız gerçekten bunları örnek almasın.

NeverEnough, Bozo-Baku, aysunil ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    evet sana katılıyorum gerçekten, lida zararlı olduğu için sağlık bakanlığı yasakladı, onun için ben ilk yazımda da demiştim kimseye tavsiye etmiyorum diye, hiç kimse kullanmasın, çok tehlikeli yan etkiler yapabilir, bende bir yanetki yapmadı diye sizdede yapmaz anlamına gelmez sonuçta bünyeler farklıdır insanlarda.
    eğer zayıflamak istiyorsanız l-carnitine kullanın ben kullandım ve sonuç almıştım.
    bu spora başlayalı bir iki ay olmadı 2. seneme yaklaşıyorum ve forumdaki yazıları takip ettim ve sürekli okudum ve bilgilendim, öncelikle bir suplement ya da ilaç kullanmadan önce mutlaka ne işe yaradığını kullananların çoğunluğunda nasıl bir sonuç verdiği ve nasıl kullanılaca mutlaka araştırılmalıdır. foruma ilk katıldığımda hiç birşey bilmiyordum ne suplementler ne de steroidler hakkında. ve çok araştırdım eskiye göre bilgimin arttığını görüyorum (ama daha çok öğreneceklerimiz var.)
    l-carnitine kullandığım da günde 1000 mg alıyordum spordan önce ve 4 kg vermiştim.
    lidayı hiç tavsiye etmiyorum kullandığım sırada çok sinirli olduğumu fark ettim. ve aşırı kabızlık çektim. sinirlilik çok kötü gerçekten herkesle proglem yaşayabilirsiniz buna deymez. bende zaten 1 ay kullandım ve bıraktım birdaha kesininlikle kullanmam.

13. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Burda yazan herkes haklı lida son derece zararlı ztn bn zararını bilerek kullandım suanda sabah aksam salona gidiyorum cok saglam bir programım var gercektende cok ii duruma geldi vucudum ama bir baslangıc olarak lida ile verdigim kilolar buna sebep oldu kas veya yag bilimsel olarak bakarsak daha cok kas ama goruntu belkide psikolojik oldugu için bize yag geldi ama sonucta suanki durumumdan cok memnunum bu hala gelmemde bni atesleyen lida oldu ama tabiki tamamen yanlıstı kullanmak suanda lipo 6x kullanıyorum ve cok saglam bir programla herkesin dediği gibi ayda 2-3 kilo anca verebiliyorum tamamı yag olarak buda bana yetiyor

düşüncelerini paylasan herkese de tesekkurler :)

14. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Başlığı açan arkadaşımız iyi niyetli olarak açmış başlığı bu belli yazlarından..ancak herkes bir olmuyor herkes çok bilinçli değil bu konuda..allahtan kullananlar zararlarını anlatıyorlarda herkes okuyabiliyor..Ama sporcu adamın lida ile lahana kapsülü vs ile işi olmayacağını düşünüyorum..

Bozo-Baku ve ondersel bunu beğendi.
  15. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Bu konuda cok haklısın sana katılıyorum thums:

16. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    gerçektende öyle, sporcu adamın ne işi olur lidayla. daha zararsız termojenik yağyakıcılar var onların kullanılması daha etkilidir diyorum. hotrox, lipo 6, animal pak, prolab cuts 2 gibi yağyakıcılar daha etkilidir ve kas kazandırır, lida türü ise kas kaybettirir,(bende pek bir değişiklik olmadı beslenmemden dolayı.) onun için hem kas kazanın hem de yağ yakın define onlun ve termojenik yağ yakıcıları seçin derim ben.

17. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    umutsuz ev kadınlarının kullanıcagı türden bi ilaç gibi geliyo bence spor yapan birisinin kullanması çok saçma geliyor bana.

18. bjk3e

bjk3e Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    olmazmı hocam ya ben 20 tane lida kullanarak 15 kg verdim günde 5-6 lt su tükettim yemek yemek olmadı ve 3 saat antreman yaptım yanlız ilk kullandığım gün bench press in altına girdiğimde tamam gidiyorum dedim başım döndü yere düştüm kilo vermemde etkili oldu belki beni psokojojik olarak etkiledi hiçkimse kullanmamalı ben 110 kg dan düştüm 95 e ama kimseye önermem

Not:Herşeyi göze aldım illaki kullanacağım diyorsanız 1 aylık sporun ardından yapın ve günde en az 4 lt su tüketin tek başınıza spor yapmayın (evde tek başına) başınıza birşey gelebilir lidanın etkisinden en az 15 gün sonra kurtulabilirsiniz ondan sonra puf bir hayat sizi bekliyor

19. kadir3407

kadir3407 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam 1 aydamı verdin 15 kiloyu?

20. kadir3407

kadir3407 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yhaw bide piyasada sahte ürünler olduğu için lidayı hangi siteden alabilirim diye sordum mesajım silinmiş, kusura bakmayın bilmiyordum böyle mesajların yasak olduğunu.

Sayfayı Paylaş