LEZZETLİ BİR YULAF TARİFİ..

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve smhykr tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. smhykr

smhykr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    İstediğim bir öğünde tükettiğim tarifimi paylaşacağım.. Bence çok lezzetli geldi,üstelik yulafın tadını fazla almıyorsunuz..

malzemeler:
    - 7-8 yemek kaşığı yulaf
    - 4 yumurta beyazı
    - 1 yumurta sarısı
    - 2 konserve yağı süzülmüş ton balığı ( ton balığı sevmeyenler veya alamayanlar için istediğiniz miktar tavuk göğsü )
    - sevdiğiniz baharatlar ( ben köri,karabiber,kırmızı biber,çok az tuz ve kekik kullandım )
    - 1 adet domates
    - zeytinyağı ( diğer yağlara göre daha sağlıklı olması açısından )

Karıştırmak için uygun bir kaseye malzemeleri ( ton balığı hariç ) koyup karıştırıyoruz. yapışmaz tavamıza çok az zeytinyağı koyuyoruz. Elde ettiğimiz karşımı tavaya döküp,düz bir şekil almasını sağlıyoruz. İçi ve dışı rahatça pişsin diye. İpince yapmayın ama. İki tarafı da pişirdikten sonra ayrı bir tabağa koyup üstüne ton balığı veya tavuğumuzu döküyoruz. Ardından afiyetle yiyoruz ;)

Tarifin besin değerleri
    - Protein 42gr ( 12gr Bitkisel,30gr Hayvansal )
    - Yağ 11 gr ( 7gr Bitkisel,4gr Hayvansal)
    - Karbonhidrat 64gr ( 64gr Bitkisel )
    - Potasyum 817mg
    - Kalsiyum 93mg

2. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    yulafı kahvaltıda tercih ettiğim için tarif bana ağır kaçar fakat öğle yemeğinde denemek isterim tabi düzgün yaparsam genede o yağlar bana göre fazla,Teşekkürler.

3. emrebediryazici

emrebediryazici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba benim elimde 3 büyük yumurta var. 1 tam ve 2 beyaz olmak üzere bunlarla hazırladım. Domateslerim daha önceden kavanozlu şekildeydi o yönden de şanslı bir şekilde ilerledim. Tersine çevirirken beceriksiz olduğumu farketsem de tarifi sonuç olarak bende denemiş oldum ve çok beğendim çok lezzetli oldu. Bence bu ton balığı ya da tavuksuz kahvaltılık olarak da yenilebilir ya da belki lor ile de yiyebiliriz

4. smhykr

smhykr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    benimde tavadan alma bölümünde sıkıntım var :) dediğin gibi kahvaltılık olarakta kullanılabilir.. beğenmene sevindim afiyet olsun.

5. prostarkztr3

prostarkztr3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ya bu yulafı yemek gerçekten işkence bu tarifi deniyicem inşallah gene midem bulanmaz :))

Sayfayı Paylaş