1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Leopras-Gelişim Takibi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Leopras tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Eksik Olan Ve Ağırlıklı Çalışmam Gereken Bölge

Anketin kapanma tarihi 26 Mart 2012.
  1. Trapez

oy sayısı 8
    5,2%
  2. Omuz

oy sayısı 26
    16,9%
  3. Göğüs

oy sayısı 28
    18,2%
  4. Karın

oy sayısı 38
    24,7%
  5. Ön ve Arka Kol

oy sayısı 14
    9,1%
  6. Sırt

oy sayısı 40
    26,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 66 üye.
  1. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu Vg de 7.ay ım ve 1 haftadır spor salonuna gitmiyorum önümüzdeki pazartesi 8.ay a giricem beslenmeme elimden geldiğince önem vermeye çalışıyorum ama çok fazla dikkat edemedim başlamadan önceki ölçülerimi salona gittiğimde alıcam ve yazıcam tek bildiğim ölçü kol başlamadan önce 31cm şuan ise 36cm her türlü eleştiri ve yoruma açığım eksik kalan bölgeleri ve yoğunlaşmam gereken antremanları yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Boy:1.70
    Kilo:70

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 16 Mart 2012
    akin088 bunu beğendi.
  2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    omuzlar küçük kalmış.üstten 2 sıra pack belirgin fakat diğerleri yağda kaybolmuş.biraz diyet kardiyo iyi olabilir.

Azi ve Prometheus676 bunu beğendi.
  3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Sırtında Bi Orantısızlık Mı Var? Yksa Fotodan Mı Kaynaklanıyor? İlk Fotodan Bahsediyorum

4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    17 yaş ve 7 ay için gayet iyi gelişim yakalamışsın tebrikler, beslenmeye her zaman çok önem vermeni tavsiye ederim, trapez , omzun çok önüne geçmiş, omuzları kapatmış idman tecrüben arttıkça daha dengeli bir gelişim yakalayacağını düşünüyorum, başarılar...

5. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    karın kaslarına çok yoğunlaşamamamın sebebi kilo almaya çalışmam diye düşünüyorum 75 kilodan sonra yağ oranını düşürmeyi planlıyorum omuzlarada nasıl bi antreman yapmalıyım bilmiyorum çünkü trapezler normalinden fazla gelişiyo bununda görüntü olarak küçük durmasına sebep olabilir

orantısızlık derken neyi kastettiğinizi anlamadım açıkcası 4.resim içinde aynı şeyi söyleyebilirmisiniz ? yoksa resimden kaynaklanıyo olabilir

teşekkürler elimden geleni yapmaya çalışıyorum beslenmeye daha fazla önem vericem okul olduğu için bi düzen yok ama sabah ve akşam öğünlerini daha iyi almaya çalışıcam trapezlerde ise antremanla alakalı olmadığını düşünüyorum çünkü spor yapmadan öncede çok belirgindi trapez genetik galiba o hareketleri düşürüp omuza yüklenmemde fayda olucak sanırım

yorumlarınız için teşekkürler

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Evet 4. Fotoda Da Sağ Taraf Sola Göre Daha Şişik Duruyor

7. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hiç dikkatimi çekmemişti şimdiye kadar ama olabilir göze çarpan pek bi orantısızlık yok ama

8. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Trapezler ileride görünüyor diğer arkadaşların dediği gibi... Bu nedenle omuz antrenmanlarında ağır çalışma... Bunun yerine daha hafif kilolarla ama omzu tam çalıştırmaya odaklanmalısın. Başlangıç fotosu koymadığın
    için tam karar vermek mümkün olmasa da 7 aylık çalışma için başarılı bir vücut... Kilo alırken yağlanmadan temiz kütle yapmaya özen gösterirsen karın ile ilgili büyük problemler de yaşamazsın.
    Bunun dışında bacak fotosu yok ancak kütle kazanmak isteyenlerin bacak çalışmayı da ihmal etmemesi gerektiğini hatırlatmak isterim.

Leopras bunu beğendi.
  9. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yorum için öncelikle teşekkürler başlamadan önce vücut olarak fazla foto olmadığı için bulamadım ama bulduğumda ölçüler ile birlikte ekliyicem. kalf ları falan pek önemsemiyorum ama ihmalde etmiyorum o bölgeleride ölçüler ile birlikte ekliyim en iyisi. minimum yağlanma ile hacim nasıl kazanıcağımı bilmiyorum protein tozu falan kullanmaya başlıcam yakında protein ağırlıklı beslenicem asitli içecek ve hamur işinden uzak durmaya çalışıyorum ama hiç tüketmedende olmuyo açıkcası bu beslenme konusunda biraz daha ayrıntıya girersen sevinirim

10. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    7 aya göre görüntü güzel ama trapezler fazlA gelişmiş
    dambul raises deltoid military press ve side deltid lateral yapmanı tavsiye ederim

11. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

trapezler genetik sanırım çünkü o bölgenin fazla gelişmesi için ağırlıklı olarak çalışmadım eşit ağırlıkta çalıştım bütün bölgeleri ama trapez için yapılan hareketleri azaltıp omuza daha fazla yüklenicem söylediğiniz hareketleri deniyicem yorum teşekkürler..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:01 ----------

27.07.11

31=Kol
    113:Omuz
    92:Göğüs
    77,5:Bel
    Kilo:60

19.03.12

36:Kol
    119:Omuz
    102.3:Göğüs
    80.5:Bel
    Kilo:70

fazla kilo almışım sanırım karın bölgesindeki sorunun bu yüzden kaynaklandığını düşünüyorum cardio yapmıyorum uzun zamandır. tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler..

12. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    O zaman cardio ya devam edin.Trapezler omuzla orantısız olsa da iyi gelişme sağlamışsınız.Bir de diyete başlayın.Yolunuzda başarılar dilerim.

Leopras bunu beğendi.
  13. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

karın ve omuz bölgesine daha fazla yüklenicem. boyuma göre kilomda ideal sanırım cardio ya başlıyıcam bu ay yorum için teşekkürler..

14. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

cardio ya başlıyıcam bu ay çoğu kişinin görüşü cardio yapmamdan yana ama aklımdaki soru daha fazla kilo almalımıyım yoksa aynı kilodamı kalmalımıyım eğer kilo almam gerekirse yağ eritmek biraz daha zorlaşıcak gibime geliyo. kilo ve cardio konusuna hakim arkadaşlar bu konuda aydınlatırsa sevinirim yorum için ayriyetten teşekkürler efekan..

15. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Kilo almak eğer alınan kiloların çoğunluğu kas yapımından kaynaklanıyorsa iyidir, yoksa yağa dönüşen kilolar tartıya çıktığında moralini düzeltmekten öteye gitmez. Beslenme düzenini de anlatırsan, eklenip çıkartılması gerekenler hakkında daha çok yardım alabilirsin.

Cardio meselesine gelince... Bence ağırlık çalışan herkesin cardio yapması da gerekiyor. Ancak cardionun çalışma günlerinin dışındaki günlerde olmasının kas gelişimi açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum. Sabah aç karna hafif tempolu koşu (nabzı yağ yakım aralığında tutacak) başlangıç için yeterli olacaktır. Bu kesmiyorsa bir süre sonra HIIT yaparsın.

16. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

başladığımda kilom 60dı şuan 70 ama pek yağ olarak almadım sanırım çünkü spora başladığımdan beri asitli içecekleri tamamiyle çıkarttım beslenme düzenimden. hamur işini minimum a indirdim bunun haricinde extra protein tozu falan kullanmadım mümkün olduğunca hafif yağlı yiyecekler tüketmeye çalışıyorum tavuk ve yumurta çok fazla tüketiyorum ama bi düzen yok yani okul olduğu için ara öğünde sadece atıştırıyorum kahvaltıyıda bazen aksatabiliyorum.aldığım kilonun yağ olmadığını düşünüyorum salondaki hocalara cardio yu sorduğumdada gerek olmadığını söylediler karın bölgesini eritmek için daha fazla mekik yap diyolar bende bu yüzden çelişkiye düştüm yani cardio VG de olmazsa olmazmı yoksa yağ oranı az olanlarda yapılması gerekmeyen bi antremanmı ? yorum için teşekkürler

17. bdyc22

bdyc22 Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni
    Yer:
    denizli
    bana sorarsan evet cardıo yapmalısın tabı cardıyo yaparken nelerın yenmemesı gerektıgını bılıyosun yaglanmaya sebep olan şeylerden bahsedıyorum ayrıca cardıo yaparkende ölçülerin buyuyebılır 3 aydır cardıo yapıyorum ama sıkı bı yemek programıyla 3 ay oncesıne ragmen baya buyudum hele karının bellı olmasını ıstıyosan cardıo şart dostum ;)

18. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

cardio için nasıl bi antreman yapmalıyım bu konuda çok tecrübesizim daha önce 5 dk lık koşular dışında koşu bandına çıkmadım.cardio yapmaya bu yazıdan sonra kesin karar verdim kiloyu hacim olarak almam lazım yağ oranı minimuma düştüğünde kaç kilo olucağımı merak ediyorum...yorum için teşekkürler

19. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Sabahları kalkınca yapılan koşular max.nabzın %65 ini geçmemeli. (Max.nabız kabaca 208-(0.7xYaşın) yani 20 yaşındaysan 208-(20x0.7)=194 Bunun %65i de 127 oluyo ) Buna dikkat ederek önce 30-40 dk ile başlayıp hafta hafta arttırabilirsin. Ama sabahları vaktim yok diyorsan ağırlık çalışmadığın günlerde HIIT yapabilirsin. Sözcüğü aratırsan pek çok konu var forumda... HIIT te de dikkat edilmesi gereken süreyi abartmamak 20-25 dk lık HIT yeterli olacaktır.

20. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Yanlışlıkla Trapez Seçeneğini işaretleyen arkadaş benim :) Öncelikle iyi bir gelişim olmuş 7 ayda fakat Omuzların Çok dar ve kanatların yok denecek kadar az ya verdiğin pozlardan kaynaklanıyor yada senin için zor gelişen bir bölge ağırlık vermeni öneririm.

Sayfayı Paylaş