Leg Press hakkinda bir soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve B3RkOvi tarafından 30 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Leg Pressi yaparken yavas yavas yedire yedire calisiyorum ve cok memnunum. Bazilari leg pressi hizli inidip kaldiriyolar ben agir kiloyla 8-12 tekrar yapiyorum.

Ne dersiniz boyle yedire yedire yavas indirip kaldirilan leg press calismasina ??? bir sakincasi var mi ?

2. MUSTAFA UZGUR

MUSTAFA UZGUR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Patlamalı yapsan daha fazla kaldırırsın. Yani tekrar sayısını düşürüp yüksek kaldırsan daha iyi olur kanısındayım.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tam tersi..indirirken yavaş indirmek bu sporun özünde var zaten..kaldırırkende kontrollü ama indirmeye göre daha hızlı aynı bir piston gibi seri halde yitersen daha iyi vuduğunu göreceksin ki öyle yapıyormuşsun..
    bacak haraketlerinde hızlı yapıldığında zıplama kaçınılmaz olacaktır yada sonda ve başda diz kilitleme (leg presste) kaçınılmaz olurki bu diz eklemine çok zararlı..
    ben tümbacak hareketlerinde 20 ısınma- 15-12-10-8-8/6 yedirerek yapıyorum..

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende aynı şeyi biceps çalışırken barbell curl de yapıyorum indirişler 7-8 saniyede kaldırırken 5-6 saniyede yaklaşık olarak, gerçekten güzel bir yöntem leg press te de şahane olur kesinlikle.

5. etsutyumurta

etsutyumurta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bi kere denedim dizime agri girdi :(

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    300 kg baştan savma yapılacağına 150 kg nizami,yedire yedire ve bacakları göğüse çekene kadar yapmak çok daha evladır.Ben 100-150 kg arasında yavaş ve nizami yaptım,quadricepslerim pantolondan belli olmaya başladı :D

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında itmede yedirerek yapmaya katılıyorum fakat barbell cull gibi açmada çok fazla yedirerek yani çok yavaş hareket etmeye gerek yok çüngü merkez noktası direk adeleyi kastığı için kaçar nokta yok fakat itme hareketlerinde birden fazla gurup olaya karıştığı için yavaş yapılmasında yarar vardır

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Aşağıdaki linkte de tartışılmıştı. Bence 2 yöntem de zaman zaman kullanılmalı. Patlamalı çalışmayı tamamen bıraktığımızda gücün belli bir noktada takılması çoğu sporcu için kaçınılmaz. Aynı kiloları ne kadar yedire yedire çalışsanız da bir süre sonra adaptasyonu kıramadığınız için hipertrofi sağlamanız imkansız. İki yöntemi de dönüşümlü olarak her bölge için kullanın.

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=8473&postdays=0&postorder=asc&start=15

Sayfayı Paylaş