leg crul ve boy uzamasi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gReeNs tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar 4 aydir vicut gelistirme yapiyorum ve son zamanlarda bacak calismanin boy uzamasini engelledigi hakkinda dusuncelerim var 16 yasimdayim boyum 170 bacak haraketi olarak sadece onee ve arkaya leg crul yapiyorum 3.5 aydir bu harakei yapiyorum 1.ay pek air girmesemde 2.ay 40-45 kg 3.ay ise 50-54 kg calistim acaba boy uzamasina etki eder mi kilom 65 bir ara yag olcumu icin doktora gittigimde vicut agirliginin 2/3 katından fazla girme demisti beni bilgilendirirseniz sevinirim

2. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    NETWORK SECURITY OPERATIONS ADMIN
    Yer:
    ISTANBUL
    boy uzaması tamamen kişinin genetiğiyle ilgilidir. yani çok uzun boylu olmak istiyorsan basketbol oynaman senin açından daha faydalı olacaktır. tabii bu da seni ulaşabileceğin 3-4 cmlik genetik bir sınıra getirmiş olur. kuvvet antrenmanlarında kişiye ve her yaşa göre programlar bulunmakta. beslenme + uyku düzeni ile antrenmanlarını iyi kombinlemeni öneririm.

3. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Uyku da biraz sikinti var ama gunde yarim litreden fazla sut ve 300mgdan fazla magnezyum tuketiyorum programimda bacak calismayi birakicam ne olur ne olmaz

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    842
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boy genetikle alakalı bir durumdur.Leg Curl yapsanda kısa kalmazsın bunlar efsanedir , spor boy uzamasını kesmez , kanıtlayan bir bilimsel araştırmada yoktur.Bilassa vücut geliştirme sağlıklı olmanı sağlar.Doktorlar vücut geliştirme antremanı yapıyormuymuş bi bunu sormak gerekli veya antreman bilimleri üstüne ne tür araştırmaları varmış.

5. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Squat hareketi omuriliğe yaptığı lokal baskı yaptığından oturu etkiliyor diye okumuştum bir yerde o da çok ağır yükler altında , genetiğinle ve küçükken nasıl beslendiğinle önemlidir.Sigara kullanıyorsan bırak.

6. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sigara kullanmıyorum

Sayfayı Paylaş