Lazerle Yara İzlerinin Silinmesi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve tahribat tarafından 23 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar benim ciddi cerrahi kesik izlerim var bazılarının genişliği dikiş izleriyle birlikte yarım santimi buluyor 20 cm ye varan uzunlukları da var, estetik cerrahla görüştüm, önce izlerin cerrahi müdahaleyle inceltilmesi gerektiğini sonra lazerle kalan izlerin silinebileceğini iddia etti, güneşe çıkmazsan belli bile olmaz dedi mümkünmü?

2. Soldiers

Soldiers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediği doğrudur arkadaşım. fakat; güneşe çıkman tam aksine olumlu yönde etki edecektir cildine. şu kadarını söyliyeyim sana:
    2 tablet balık yağı al ve güneşlen... (yani o derece)
    güneş alerjisi olana yasak...

3. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Soldier, balık yağı+güneş ikilemini açarmısın?

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Derinligine baglidir.

Yanliz egerki lazerle yaptirmak istiyorsan olumlu sonuclar oldugunu biliyorum. Ve doktorunda dedigi gibi lazer´den önce veya sonra günes almak yasak, alirsan izler olusabilir, ayrica yüzün cok esmerse lazer kullanmanin tehlikeli oldugunu biliyorum.
    Lazer tedavi süreci bittikten sonra tabiki günes almaya tekrardan baslayabilirsin.

Bunun disinda yapabilecegin sey, diamant peeling. Bu senin izlerden kurtulmana yardimci olmaz, ama izleri azaltir.

5. dorsi

dorsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    yaralar

arkadaşlar merhaba bu yara problemi bendede var bende sordum uzmanına cerrahi törpüleme ile yok edilebilir dedi[​IMG]

6. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    Re: yaralar

Doktorun bahsettiği törpüleme işlemi bizim bildiğimiz peeling olayı.
    Bunu uzun vadeye yayarak da yapabilirsin (bu taktirde günlük yaşamın pek etkilenmez)
    Amaaaaa;
    törpüleme işlemi sonunda yüzünde öyle kızarıklıklar olur ki; 3 -4 gün insan içine çıkamazsın ve uyku dışında bepanthen banyosu yapmak zorunda kalırsın :) (Törpünün altına yatmadığın sürece doktorun sana 1 gün içinde normal yaşamına dönebileceksin der ama öyle değil...)

Sayfayı Paylaş