Lazer Epilasyon Hakkında

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Leopras tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    hic acık hissetmedim hafif sıcaklık vardı sadece

2. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Sırt bölgesi acıdan kıvrandırıyor haberiniz olsun

3. kardanadam

kardanadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bir seneden beri, Makinenin ince ucu ile sıfır, tüylerimi alıyorum. ve biraz kalınlaşma oldu, yaşım 20. nerden baksan 7 defa yapmışımdır, bu sene yine yapıyorum.

Sormak istediyim şey şu. Bu kıl kökleri güçleniyor farkındayım, sonradan epilasyon yaptırma şansım var mıdır ? kıl kökleri güclense bile ??

4. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Beyaz veya esmer tenden ziyade kıl rengi önemlidir. Sarı tüyleri lazer görmez esmer tende de leke oluşturur. Ancak seanslar ilerledikçe tüylerin rengi açılır ve cihaz bu tüyleri takip eden seanslarda görmez. Açık renk tüyler için diot lazer cihazı gerekir, ancak makinenin fiyatı oldukça pahalı olduğundan seanslarıda pahalıdır. Can acıtmaya gelince bu görecelidir, ancak genelen acıtır. :)

5. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3 bölge içinmi 450 yoksa tüm vücutmu

6. U.Sasuke

U.Sasuke Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mertcx nerde yaptırıyorsn lazeri ?

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    özellikle hasas bir çildiniz varsa acıdan inliceksiniz:) hiç abartmıyorum. artı ömür boyu değil bi müdet sonra tüyler yine çıkabilir.

8. cosmicbody

cosmicbody Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar lazer epilasyon yaptıracaksanız kesinlikle Alexandrite lazer yaptırın. IPL geçici bir çözüm sadece, fiyatlarından da anlarsınız arada çok fark var. Alexandrite kesin çözüme daha yakın ancak esmer tenli arkadaşlar için pek uygun bir yöntem değil. Çok acıdığı bir gerçek. Ayrıca uygulama sırasında acı hissetmezseniz anlayın ki bir faydası olmuyor, çünkü atış yapıldığında kıl kökleri yanmışsa ancak etkisini görürsünüz. Fiyatlarda da iyi pazarlık yapın derim. Ben uygulamadan memnunum, ama hormonal dengeyle ilgili bir durum olduğundan tekrar tüylerin kalınlaşma riski olduğunu birkaç yerde okumuştum.

hasanateş bunu beğendi.
  9. Ekin0x

Ekin0x Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    No pain no gain teoremi diyosun.

10. cosmicbody

cosmicbody Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    aynen öyle. arada bir seans başka bir yerde yaptırmıştım. acı hissetmedim ama bir faydasını da görmemiştim. Bazı kurnaz tipler ışının şiddetini düşük tutarak sadece yüzeysel olarak kılların yanmasını sağlıyorlar. kökler tahrip olmayınca tekrar eskisi gibi çıkıyor.

11. daimon1

daimon1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar nerede yaptırdınız varmı tavsiye edebileceğiniz bir yer ?

12. cosmicbody

cosmicbody Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    nerdensin sen? özelden msj atabilirsin.

13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bende omuzumdakileri aldıracağım forearmslara kadar makineyle alıyorum bi de yarım kol aldıracağım. Yarım kol+omuz ne kadar fiyat vericekler seans başına gidip bi konuşacağım bi ara. Ucuza varsa önereceğiniz bi yer bakalım.

14. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Lazer epilasyonun acı şiddeti tamamen yapılan bölge, kişi acı eşik düzeyi ve kıl yoğunluğuyla doğru ortantıdadır. Genel olarak acırmı evet, çokluğu değişir...

ten rengine ve kıl tipine bağlı olarak farklı aletlerle farklı şiddet uygulanır. Çoğu merkezde çok fazla opsiyon bulunmamakdadır....

20 yaş altı için epilasyonun kalıcılığı kesin söz konusu değildir, sebep hormonal ve büyüme çağının getirdiği yükümlülükler

6-8 seans arası büyük yoğunlukda azalma olur. (80/100 civarı)

fiyatlar her merkezde ortalama aynı civarlarda, (sağlık,kesin çözüm,güvenirlilik) arıyorsanız alttaki önerimi dikkate alınız.

öneri: Özel klinik ve tıp merkezlerini tercih etmenizden yanayım gerek aletlerin güvenirliliği, gerek doktor kontrolünde yapılması çok önemli.

acıbadem tıp merkezine gitmekdeyim (bağdat caddesi) de olana, tabi istanbulda bircok merkezi daha var.

Son düzenleme: 30 Eylül 2012
  15. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    lazerden kastin ne IPL mi? tam adi nedir? Alexandrite mi?

16. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    3 seansa girdim. 4 . seans haftaya cuma günü.Gittiğim yer kesin çözüm olmasa da en az %70 azalma sağlarız, sağlanır dedi. Beyaz tenli olmam ve sert kıl köklerine sahip olmam avantaj olduğunu söyledi. Belden yukarısı ve yarım kol yaptırıyorum. Girilen seanslarda gövde için alexandrite, omuz ve kol kısmı için diode lazer aleti kullanıyorlar.
    İlk seans yaklaşık 1,5 saat sürdü :D İşlemi uygulayan bayan ilk başlarda "a ne güzel yanıyor, sizin gibi tüylere sahip kişilerde çok rahatlık çekiyoruz" lafları etmeye başladı. İşlem 1 saati geçtikten sonra "bitmiyor bu yaaaaa" nameleri. Tabi boy 193 cm. İşlem yapılırken duyulan acı bana inanılmaz derecede şiddetli geldi. Ve bu acı hiç şiddetini kaybetmeden 2. ve 3. seanstada sürdü.
    Kişilere göre acı eşiği farklı olabilirmiş herkesin şiddetli acı çekmesi olmayabilirmiş.
    3. seans bitmesine rağmen inanılmaz bir azalma var. Vucudumda ayva tüyü çıktığını ilk defa farkettim diyebilirim. Mayıs ayında 6. seansı bitirip, akabinden denize gidip bir deri dökeceğim. Yıllardır deri değiştirmedim :D Lazer ilerki senelerde ne gibi sağlık sorunları yaratır ve etkileri ne kadar sürer bilmiyorum ama kendime geldim diyebilirim.
    Not: Kaptan mağara adamı gibiydim...

maietnigri ve sessizCiglik bunu beğendi.
  17. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    ben sadece göğüs kıllarımdan yakınıyorum onlarıda epilasyonla aldırmayı düşünüyorum.bakalım aklıma yattığı bi zaman gidip aldırıcam.

18. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    fiyat olarak nedir? bölge bölge yada paket ödediysen yazar misin? bir de bu lazer olayi nedir bir adi yok mu? benim bildigim bi alexandrite var bir de IPL var ama biz halk dilinde lazer diyoruz. ben sadece IPL yaptirdim. gözlük takiyorsun koruyucu. bölgeye jöle gibi jel sürülüyor ve yogun isik ile cat cat diye kil kökleri yakiliyor. bu mudur senin uygaladigin? tesekkür ederim cevabin icin.

19. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Alexandrite derinin, yanılmıyorsam (gözlük taktılar) 3-4 cm üzerinden direk deri üzerine vuruluyor. Sorduğım üzere yaklaşık 1,5x1,5 cm'lik alandaki kıl köklerini yakıyor. Diode dediğim ise deri üzerine ultrason sıvısı sürüyor ve lazer aleti deri üzerinde gezdiriliyor. Alexandrite'a göre daha acısız. Alexandrite ince kıl köklerini görmediği zaman diode lazer kullanılıyor. Tabi bunlar sorduğum üzere bana verilen cevaplar. Ben 8 seans paket almıştım 5 bölge diye geçiyor fakat ufak tefek yerlere sorun çıkarmıyorlar. Belden yukarısı için tabi ki. 1600 lira ödedim. Herhangi bir sağlık kuruluşu değil Ellerinde meb onaylı sertifikası olan estetisyen bayanlar tarafında yapılıyor. Bayanlar yaş gruplarına göre 16-17 yaşından beri kuaför ve güzellik salonu benzeri yerlerde çalışıp kendilerini geliştirmişler :D

Alexandite ile epilasyon işlemi gördükten sonra deri üzerindeki kıl köklerinin etrafı yanmadan dolayı siyahlaşır. Derin genel olarak pötür pötür gözükür. İşlem sonrası güneş yanığı acısı duyarsın. Bepanten kullanmanı söylerler. İşlemden 10-15 gün sonra derin normal halini alır. Kıllar çıkmaya başladığında ise radyason yemiş insanlar gibi tüylerin gökülür. Ufak bir dokunuşlar onları çekebilirsin.

Üzerimde tek bir kötü etkisi olduç Bazı kıl köklerinde siyah noktalar kaldı. Ne kadar kese atsamda gitmiyorlar. Niye bilmiyorum.

2 kere ameliyat oldum. Bir kere böbrek taşı düşürdüm. Ama Lazer epilasyon gibi acı veren bir ağrım, sızım şu yaşıma kadar olmadı.

20. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    @fangelus= diote ve alexandriteyi duydum fakat cok arastirdim yaptirmadan önce lazerde cilt kanseri riski olabilcegini söylüyorlar. ALmanyadayim su anda burda bu 2sini yapan yok artik nerdeyse. IPL var heryerde ama Türkiyedekiler modern agda diyorlar IPL icin. Almanyada forumlarda erkeklerin yorumlarini okuyorum 5 senedir kil cikmadi diyenler var IPL yaptirdiktan sonra ki ekonomik olarak da daha iyimis. Türkiyede eski cihazlar kullaniyor olabilirler. IPLin bir sürü cihazi var hatta mobil tasinabilir cihazlar bile var 200-300 euroya evde alip kullanabiliyorsun.acisi agrisi da az yani ben agda yaptirmis biri olarak bana igne batmasi gibi geliyor agdadan sonra :D

Sayfayı Paylaş