Lanet olsun parasızlığa off..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve modexl16 tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb arkadaşlar umarım iyisinizdir ben hiç iyi degilim.Benim yaklaşık 2.5 senedir sevdigim bir kız var ama ne yazıkk ki platonik olarak.Ha ne duruyorsun açıl yaklaş dediğinizi duyar gibiyim.Ama ne yazık ki çok büyük bi engel var önümde PARA.Ailesinin maddi durumu bizim ne yazık ki çok üstümüzde.Bu yüzden 2.5 senedir hep onun hayaliyle kendimi avutuyorum.Bu sene izmire okumaya gitmişti ve okullar kapandığı için geri gelmiş bursaya.Bu akşam sırf onun sesini duyabilmek için telefonunu çaldırıp kapttım.Efendim dediği zaman dünyalar benim oldu ama işte ne yazık ki toplumda yazılı olmayan bazı gerçekler burda devreye giriyor.Arkadaşlar sizin de kafanınzı şişirdim ama artık onu unutmak istiyorum yüregim günün her saati cız ederk dolaşıyo uykulardan onu düşünerek uyanmaktan bıktım artık.a32Nolur bana bi şeyler söyleyin son çare olarak size sıgındım.SONSUZ SAYGILAR..

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    eger asik oldugun kiz bunu sorun edecek biriyse neden hala pesindesin?

Crespo, RoCk KoPaT, castorpollux ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    cesaretini topla ve git kiza yanas
    tek sorunun para oldugunu ne biliyorsun belki seni istemicek
    ne yazikki platonik asklarin cogunun sonu husrandir
    saplanti yapma bunlari hersey olacagina varir sana bol sans

modexl16 bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bak kardeşim, seninkisi artık aşkı gecmiş, bir tutku olmuş maalesef...sen yeni bir kız bulmayana kadar ya da senin karşına cıkmayana kadar sen hep onu düüneceksin emin ol...sana kendimi örnek vereyim...inanki ben durumu cok şükür kötü olan biri değiilim ve bende durumu benden kat kat üstün olan tabiri caizse aristocrat bir ailenin kızına aşık olmuştum bu yakınlarda...ve hayatım resmen dagılmıştı artık...ben bu kıza yaklaşmak için binbir numara yaptım, meger o da bana yaklaşmak için birkaç numara yapıyormuş sonradan farkettim, ama o kızın beni sevdiginden gerçekten emin oldugum halde, onla konuşmaya gittigide bana o kadar cok kızgın bakıyordu ki anlam verememeştim..zaten benden korkuyordu:D...evet ve bana hayır dedi....ben şaşırdım ve içime attım bu olayı..bizim nedenimizi "din" ve ı"rk" olayıydı maalesef, ben dert etmemiştim ama o etti...bana cevap vermek için bile 1 ay bekletmişti beni...ama şimdi son zamanlarda finallerin yaklaşması ile okul biteceginden beni göremeyeceginden tedirgin lmuştu sanki, ve tuhaf hareketler içerisindeydi...ama ben küçük kız cocugunun babasına oynadıgı ufak oyunlara gelemem ve kendimi böyle yıllar boyu avutup, zaman kaybedemem...kısacası, sana sanal net arkadası olarak tavsiyem, unutmak zor başlangıcta, ama kendine güvenin sıfır oldugu sürece ve parasızlıgın arkasına sıgındıgın sürece yalnızca bu olayda değil, tüm yaşantın boyunca kendine olan itibarın ve güvenin de sarsılacak...kendini bir meşguliyet bulmanı öneririm...ben çöküş dönemimdeyken hep body ye sarıldım...ve beni bu spor kurtarmıştı bu durumdan....hayatta ne kızlar var emin ol, onun da yerini dolduran bir kız cok rahat cıkar....sen etrafına bakmayı bil yeterki....

modexl16 ve Karasan bunu beğendi.
  5. saygın

saygın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yarısmacı
    Yer:
    istanbul
    Allah Yardimcin Olsun

...................cekmeyen Bilmez.....................

Karakul3s ve modexl16 bunu beğendi.
  6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşadıklarını anlıyorum, cidden zor, boğucu bir süreç olmalı, diğer birkaç arkadaşımın dediği gibi parasızlığı tek sebep olarak görüp onun ardına saklanma.
    Parasızlık mı gerçek sebep?
    Paran olsa daha rahat mı yaklaşacaktın?
    Seni beğenecek miydi?

Belki de şu halinle beğenecek seni deneme cesaretini göstersen.
    ama belkide alay edecek seninle.
    Zaten bu belkiler değil mi elimizi kolumuzu bağlayan, bizi olduğumuz yere mıhlayan.

İki insanın birbiriyle anlaşması için ortak bir çevre, benzer maddi koşulların önemi tartışılmaz.
    %100 gerekli olmamakla birlikte heralde %95 seviyesinde, yürüyen ilişkiler benzer sosyo-ekonomik yapıdan insanlar arasında olur.

Okulda bile ben gördüm ki, arkadaş gruplarına baktığınızda, insanlar birbirlerine yakın yerlerde oturanlardan oluşuyor genellikle.

Sorman gereken sorular,
    kendi koşullarını nasıl değiştirebilirsin?

Parasızlık eğer çalışarak aşılabiliyor ise, bence önce parasızlık illetinden kurtul.
    Eğer eğitim ve becerilerin nedeniyle içinde bulunduğun durumu aşamayacaksan, bu duruma adapte olmanı öneririm.

Bazı örnekler var, kız üniversite mezunu, sevdiği lise mezunu, kız daha iyi kazanıyor, çocuk asgari ücretli bunlar istisnalar, cidden çok zor olan birleşkeler, olanların çok azı yürür (senin eğitimini, durumunu bilmiyorum, genel örnekler veriyorum)

Neden yürümez, kız daha eğitimliyken, üniversiteden arkadaşları olacaktır, lise mezunu adam bunları kıskanıp kızı sıkacaktır, ki adamın endişeleri belki de haklıdır.
    Üniversitede kendisinden daha parlak bir geleceğe sahip, kıza daha uygun birileri olabilir.
    Okul bitince, iş hayatı, iş hayatında kız yönetici pozisyonda, iş yerinde bir sürü talibi olabilecektir, erkek bunun da ezikliğini duyacak ve kıza eziyet edebilecektir.

Çok zordur bu koşullarda bir ilişkinin yürümesi, ama denemeden birşey demekte çok doğru değil.

modexl16 bunu beğendi.
  7. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    aşk kişisine göre iyi bir supplement olabiliyor..

Üzüntüden aşırı yiyerek weight gainer olarak kullanabilirsin : O
    İştahın kapandıysa iyi bir fat burner : U

letsgoheat96 ve modexl16 bunu beğendi.
  8. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Boş ver kardeşim kız dediğin nedir ki !!! Nedirki derken küçümseme anlamında demiyorum yanlış anlaşılmasın. Hoşlanıyorsan bunu belli etmelisin. Hiçbir kız kendine güvenemiyen erkekle arkadaşlık kurmak istemez.Malesef bu böyle kendini kandırmana hiç gerek yok.Para önemli bir etken doğru ama olmaması da çok büyük bir mesele değil,yoksa yoktur olmayana çare yok yani.Onun için sen ilk önce ya hoşlandığını beli et yada söyle baktınki ümit yok sakın kendi kendini beyninde hapsetme özgür ol rahat ol.Seni düşünsünler sen başkalarını değil.Baktınki hiç birini yapamıyorsun gidersin salona girersin ağır kiloların altına bas ha bas hrsını ordan alırsın. :) sakın sıkma canını her zaman felsefen özelse ben özelim mantığı olmalıdır.

modexl16 ve Karasan bunu beğendi.
  9. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bana vaktinizi ayırıp bi şeyler yazdıgınız için çok teşekkür ediyorum hepinize.Dün gece bunları yazarken intihar etmeyi dahi düşünüyordum ciddiyim ama yazdıklarınızı görünce biraz rahatladım açıkcası.Para durumuna gelince çok şükür kendime yatcek kadar param oluyo her zaman aileme minnettarım bu konuda.Ama ne yaprsam yapayım unutamıyorum onu benim ki aşk degil aslında bir tutku oldu artık.Ona bi şeyler ispatlamak isitiyorum sanırım artık body 4 degil 44 elle sarılıcam kendimi ona ispatlamadan rahat edemiyorum inşallah beni anlayan biri çıkar.Belki bunlar deli şaçması gibi geliyo olabilir amaumarım beni anlarsınız.SAYGILAR.

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    inanki body cok şey kazandırır adama , en azından bu cıkmazdan bir süre olada seni cıkarır...herşeyin ilacı söylemekten nefret ederim hep , ama zaman...başka çaren yok...kendini sakın hüzünlü şarkılara verme..en canlı şarkıları dinle sürekli....herşey gececek elbette, hiçbirşey aynı kamlıyor, istesekte istemesekte yaşamda her saniye bile cok şey değişiyor....mutlu olmayı ögren ve gerekenleri yapmaya başla:)....başarılar sana....

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sana moral verip kafanı dağıtmana yardımcı olduysak ne mutlu, ama kıza kendini kanıtlamak konusunda dikkat et.
    Yani kız vardır, tırnaklarına siyah oje süren, uzun saçlı, 1.80'e 62 kilo, soluk tenli gitarcı oğlandan hoşlanır, kız vardır kenar mahallenin bıçkın, eli sustalı delikanlısından hoşlanır, kız vardır koca götlü altında bmw'si olan zengin bebesinden hoşlanır, kız vardır uluslararası bir şirkette yönetici olan takım elbiseli efendi kolejli çocuktan hoşlanır.
    Bu kızların her biri, bir diğerinin beğendiği çocuğa katlanamaz bile, yani kızın ne istediğini bilmeden nasıl kanıtlayacaksın kendini?

orkunberk, murinyo ve modexl16 bunu beğendi.
  12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence genel olarak kızlar görüntüye bakar ve kaslı erkekler toplumda daima bir adım öndedirler...begenmeyen kızlar var gibi görünsede onlar bile zamanla cok sevmeye başlıyor...sonucta güçlü bir erkek, her kızın tercihindeki erkektir...eger gerçekten şöyle fiziginde belirgin bir büyüme saglayabilirsen, işte o zaman herkes daha farklı bakmaya başlıyor...kızların alayı yalan sölüyor kaslı erkekleri sevmiyoruz diye..benim cevremdeki kızlar gayette bayılıyor ve hoşlanmayan kızda ulaşamadııgı için öyle diyor bunu daha sonraları anladım....

modexl16 bunu beğendi.
  13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    D. Wolf yalnız birşeyi unutuyorsun, sen şu anda ideal kas miktarına sahipsin, ayı gibi değilsin, hele definisyona da önem verdiğin için temiz, fazlalıksız bir vücudun, geniş omuzların, muntazam bir belin var.
    Kollar 50-51 santim boynun 47-48 santim olduğunda gerçekten kızlara itici gelme ihtimalin belirir, şu anda itici olmadan, güçlü, dinamik, güven veren bir imaj çizebilirsin.

Ancak fizikten bağımsız olarak, gezmeye, gösterişe, lüks ortamlara meraklı bir kız kesinlikle iyi fizikli diye bir adamla ilişkisini sürdürmez, belki bir fantazi nesnesi olarak birlikte olur ama kalıcı olmama ihtimali büyüktür.

Takım elbiseli, kariyer odaklı bir adamdan hoşlanan, kolejli bir kıza, adidas eşoftmanla yaklaşan bir erkeğin ben uzun vadeli şansı olacağına ihtimal bile vermiyorum.

Ancak vermesi de gerekmiyor, sonuçta karşımızdaki kızların egosunu tatmin edeceği kuklalar değiliz, bizim beğenimiz, bizim kriterlerimiz olmalı, sadece karşımızdaki insanın beğenisine odaklı yaşarsak kişiliğimizi yitiririz, böylesi bir erkekte çekici olamaz zaten.

Dediklerimi örneklemek için bir örnek daha vereyim, lüks bir ortamda kokteyl gittiğinizi düşünün, çok iyi fizikli ama gündelik giysiler giymiş bir adam mı? yoksa takım elbiseli, ince uzun, ip gibi, üstünden başından zenginlik etkinlik akan adam mı ilgi odağı olur, para pul avcısı kadınların hedefi olur.

Buna dair bir örnek İtalyan Konsolosluğunun yemeğinde yaşandı, para, güç ve sosyal statü hemen her zaman üstün gelir cemiyet hayatında.

KD, modexl16 ve aneximandros bunu beğendi.
  14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Seksi nedir, ne degildir konusunda benzeri bir tartisma yasanmisti. O basliga da bakmanizi oneririm bu konunun gidishati ilginizi cekiyorsa.

D.Wolf su anda vucudunun en cok sukse yaptigi yaslardasin. Bundan 5 sene sonra ortamin degistiginde goreceksin ki iyi bir vucut onemli, ama Karasan'in belirttigi sosyal olgular fiziksel beklentilerimizin onune gecmis. Su an icin seni Schopenhauer'in Askin metafizigi kitabi bayagi bir gaza getirir body konusunda, her ne kadar cocugun zekasini annesinden aldigini, babanin daha cok bir damizlik oldugunu ifade etse bile. Ilerde cocugum olursa eline 16-18 yas arasi bir zamanda tutusturmayi dusunuyorum body'e baslamak icin saglam bir mental altyapisi olsun diye.

modexl16 bunu beğendi.
  15. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    aşk acısının ne bir ilacı nebir kremi ne de bir merhemi vardır.sölenecek hic bir şey seni teskin etmeyecek ve acını dindirmeyecektir.fakat nasıl aşık olduğumuzu aşkın nasıl doğduğunu ve nasıl bittiğini ele alıp anlayabilirsek faydalı olabilir kanaatindeyim

öncelikle biz sevgiliyi değil onun kafamızda oluşturduğumuz hayalini severiz.sevgiliyi görürüz bir şeylerinden hoşlanırız ve sonra kafamızda bir hayal oıluştururuz. bu hayal her türlü eksiklikten uzak tamamen sizin cizdiğiniz bir resimdir.ve bu hayali siz cizdiğiniz icin tamamen size özel sizin ihtiyaclarınıza cevap veren ve bir kusuru olmayan mukemmel bir hayaldir.
    bu hayali cizdikten sonra sevgilinin yanında bile olsan artık bu hayali görmeye baslıyosun ve onun zaaflarını kusurlarını goremiyosun,onun adi bir bakısında boş bir gülüsünde anlamsız bir bakısında büyük manalar buluyosun.bu hayalin hiç bir kusuru yoktur ama sevgilinin bir cok kusuru vardır.ve zamanla sevgiliyle çokca vakit gecirmeye basladıkca, kafandaki bu hayalle mevcut gercek birbirine temas edecek ve zamanla aradaki farkları goreceksin ve sonra bir hayal kırıklıgı olusacak. anlıyacaksınki kafandaki kendi cizdiğin hayalle sevgilin arasında cok fark varmıs.ve sonra aşk bitecek.

aşk sevgiliden uzakta büyür daima .şöyleki sevgiliden uzakta oldukça kafanda cizdiğin hayal gerçekle temas etmediği için bir başka ifade ile yarattığın hayalle sevgilinin kendisi yan yana gelmediği için sevgilinin zaaflarını farkedemeyecek ve hala o hayali seveceksin. onu uzaktan gordugunde veya bir fotorafına baktıgında tamamen kendi kafanda cizdiğin hayali görüyosun ve onu seviyosun.ve ondan baskasıyla aslamutlu olamıyacagını zannediyosun. ve ondan uzak kaldıkça yani onla gorusup konusmadıkca aşkın tutku seviyesine cıkacak ve büyüdükçe büyüyecek sende bir saplantı halini alacaktır.

son olarak kimse kafandaki hayal kadar kusursuz ve mükemmel deildir.ve kimse ugruna bu kadar fedakarlık yapılıcak kadar da kusursuz deildir,
    sevgiliye sahip olduktan sonra anlıyacaksınki o hayal ettiğin gibi biri deil sadece o deil kimse senin hayalindeki gibi biri deil ve olamaz.
    cunki hayal devamlı surette hakikatten(gerçeklerden) üstündür ve mukemmeldir ama gercek yani sevgili kusursuz deildir.sevgilinin hayal etdiğin gibi biri olmadıgını
    goruncede bir hayal kırıklıgıyla beraber aşk biter.

şayanı dikkattirki hep yeni tanıstığımız insanlara aşık oluruz cünki onu yeni tanıyoruz zamanla tanısaydık onun zaaflarını kusurlarını gorecektik
    ve kafamızda bi hayal olusmayacaktı.

bir annenin cocuguna duyduğu ,bir kocanın eşine duyduğu bir abinin kardeşe duydupu sevgidir.ve sevgi sonsuza kadar sürer.çünki sevgide hayal yoktur
    onun bütün kusurlarını görürsünün ve bilirsiniz onu butun kusurlarıyla seversiniz.sevgide bir hayal kırıklıgı olmaz.

ben seni tanımıyorum ama iddia ediyorumki onu cok fazla tanımıyosun kısa aralıklarla goruyosun.vyae az biraz tanıyosun ve hayalinde geri kalanlarını
    sen tamamlıyosun hiç tanımasan bile kafanda bir bütün olarak ciziyosun onu ama mkemmel bir hayal olarak ciziyosun

her aşk biter ve sonunda bir hayal kırıklığı ile biter .hayal ve hakikat arasındaki uçurumdan dolayı biter.aşk sevgiye dönuşmezse eger sonu hüsrandır...aaşkta mutluluk yoktur .şk bir hayaldir gerçek deil.bir yalanda deyebilir bir aldatmacada.

unutmaki kendi cizdiği resme hayran olan aşık olan bir ressam gibiyiz.

vesselam..........

niçin aşık oluyoruz sorusuna aşagıdaki linkte yazdığım yazıda biraz değindim onada bakabilirsin faydalı olucagı kanaatindeyim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k-t6190p3.html

jericho ve modexl16 bunu beğendi.
  16. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim bunlar deli saçması değil bilakis senin düşüncelerin onun için senin düşüncelerini bir kenara atamayız. Herkes sevebilir sevilebilir bunu yaşamak çok güzel hatta aşk acısını yaşamak bile güzeldir . Onun bir ayarı dozajı vardır o ayarda insana iyide gelir öldürmeyen herşey güçlendirir misali insanın daha da mukavemetini arttırır ama uç noktalara geldiğimizde o zaman dur demeliyiz kendimize eğer bu duygular zarar veriyorsa bize demekki o alay aşk sevgi duygu boyutundan çıkıyor başka bir hal alıyor. Herşeyden önemli önceki yazıdada dediğim gibi özelse ben özelim düşüncesi. Body e sarıl tabi sonuçta bu bir spordur ama benim demek istediğim şey daha da farklı aslında.Body de bir spordur ama yapamadığını düşün o zamanda mı kahredeceksin ?? Hayatta amaçların ve amacına ulaşmak için amaçların olsun.Bak bu dediğimi çok iyi düşünmeni istiyorum hiç bir zaman araçlar amaçların önüne geçmemeli.Böyle düşünürsen güçlü olursun.Kimse seni üzemez o zaman.Herşeyden önce sen kendini düşün hayat sadece yaşadığımız andan ibaret değil nice insanlar ne durumdan ne hale geldiler Allah dilerse her dilediği olur...

modexl16 bunu beğendi.
  17. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kızın çevresine gir ve onu tanımaya çalış...body e 44 elle sarılarak 2,5 senede konuşmayı bile beceremediğin birine tanımadan neyi ispat etmeyi düşünüyosun...

modexl16 bunu beğendi.
  18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    konuyu saptırmak gibi olmasın ama hiç bir tikky bir vg.cinin önüne geçemez kızların tercihinde taki vg.ci öküz olmasın, bön bön bakmasın,sosyal olsun ve kaslarını milletin gözüne sokar gibi gösterme meraklısı olmasın..bırak kaslar kendini zaten gösterir..neyse çok uzatmak istediğim yada ispata soyunduğum bir konu değil..

kızları unutmada kesin hadiseler önem taşır tecrübe ve gözlemlerime göre ..yani ya kız tarafından reddedileceksin ki unutacaksın yada gidip konuşacaksın..ne kaybedersin ki..enfazla reddelirsin ama hayatın daha belirgin olur..önüne yeni hedefler koyarsın ve unutman çok daha kolay olur..yani şer gibi görünen hayır misali..

ayrıca konuşmaktan çekiniyorsan yanında rahat edemiyorsan bunu ufaktan törpüleme adına yukarda bir arkadaşın dediği gibi kızın bulunduğu ortamlarda aktif olarak bulun..
    yani oturduğu kafeye git uzaktan izle değil..
    arkadaş ortamına ,aile ortamına vs.. yaklaşmak iş görür..
    hiç yapamıyorsan başka bir kız ile haber gönder eski usül..bu da iş görebilir..dedimya uzaktan seyredip başkalarının olmasını beklemekten iyidir..
    ama sen sen ol ani marjinal , tepki çekecek kararlar verme..

ama unutmak istiyorum diyorsan unutmayı kafaya koyduktan 1-2hafta içinde zaten unutmaya başlayacağını göreceksin..

sonra aklına bile gelmez..çevrenden daha ne kızlar geçecek..yaaa ben bu kızamı üzülmüşüm diyeceksin emin ol..rahat ol..

glory ve modexl16 bunu beğendi.
  19. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aşık oldugum kız ne yazık ki biraz TİKKY.Yani onun ortamı çevresi benden çok farklı ve üstün.Ona nasıl baglandım bilmiyorum ama gerçekten artık onu tamamen unutmak istiyorum onı tanımak veya yakınlaşmak gibi bir çabam artık kalmadı.Sizden onu unutmam için tavsiye istiyorum çok acı çekiyorum çünkü.SAYGILAR..

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ayrı şehri tavsiye ederim imkanın varsa kısa süreliğine de olsa..birde sana tavsiyem romantik yada duygusal bir an olduğunda herhangi bir gün , aklına onun yüzünden çektiklerini getir , güzelliğini vs değil..
    zordur ama denemelisin..dünyanın ve akan hayatın ne kadar büyük ve o kızın nekadar önemsiz bir rolü olduğunu düşün senin hayatında..

modexl16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş