Laktazim,süt ve süt proteini kullanıp hazım sorunu yaşayanlar..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve butterfly tarafından 24 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. butterfly

butterfly Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Merhaba,2,5 yıldır vg yapıyorum,bir kaç kez Casein ve Casein de içeren complex proteinlerden kullanmayı denedim,özellikle uzun süreli emilimi nedeni ile yatmadan önce alınması tavsiye edildiğinden zamanlamasını o şekilde denedim ama karnımın gurultusundan ve şişkinlikten uyuyamadım ve rahatsız olup kullanamadığımdan bu protein tozlarını çevremdeki arkadaşlarıma verdim,sıkıntı olmadan kullandıklarını söylediler,ama sürekli casein proteini kullanmam yönünde aldığım tavsiyeler devam etti ve internette araştırırken Laktazim adında bir damla buldum,süt ve süt ürünleri içindeki laktoz u sindirmek (tolere etmek) amaclı bir ürün,eczanelerde satılıyor protein tozunu su ile karıştırdıktan sonra içine gerekli dozu damlatarak kullanmaya başladım ve şu an için şişkinlik,gaz,ishal gibi sorunlar ortadan kalktı,benim yaşadığım sorunları yaşayanlara duyurulur.

İçerken severek içtiğim ama sonrasında sıkıntı duyduğum ve bu sporun olmazsa olmazı protein tozlarını artık rahatsızlık çekmeden sindirebilmekten son derece mutluyum..

desk ve ugurguven bunu beğendi.
  2. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    hocam konunun altı boş kalmış ama heralde bu sporu yapıpda bu tozlarıı kullanıpta bu sıkıntıyı çekmeyen çok azdır bugün hemen gidip alıcam gercekten :)

3. onurdk

onurdk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben yatmadan bi saat once iciyorum sorun azaliyor, zaten 6-7 saat uyuyorum. ama casein in sut degil de su ile alinmasini tavsiye ediyorum. calsium testesteron seviyesini azaltiyor, cinko alarak destekde de bulunulabilir. tesekkurler...

4. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    kalsiyumun testosteron seviyesini düşürdüğünü nereden çıkardın?

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Kalsiyumun magnezyumla alınması durumunda magnezyumun emilimini azaltması durumu var. O nedenle yatmadan önce değilde casein alımından 30 dakika önce aç karnına magnezyum ve zma alınması daha etkili olur.

Sayfayı Paylaş