l-karnitin zararı olur mu ?? yardımınıza ihtiyacım var :)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve abdullah demir tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın foruma fazla hakim değilim...

yaklaşık 3-4 aydır fıtness ile uğraşıyorum vücudum da bir şekil aldı ilk başlarda amacım sadece hacim kazanmaktı sonradan fark ettim de karın kası yoksa millet vücuttan anlamıyor ve yağ yakmaya karar verdim kısmen başarıyı yakaladım diyebilirim son 1 aydır falan bu şekilde çalışıyorum.. ancak süreci hızlandırmak amaçlı supplement kullanmayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım uygun kullanımda bir zararının olmadığı gördüm l-karnıtının sizler önerir misiniz ?

eğer kullanan arkadaşlar olduysa ne gibi sorunlarla karşılaştılar veya karşılaşmadılar ?

haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum pazartesi bacak çalıştığım için kardiyo yapmıyorum kasları zedelememek amacıyla , salı günleri kardiyo yapmayı düşünüyorum bir kere denedim 40 dk koşu bandında kaldım 20 dk'sı koşu 20 si yürüyüş tarzında (HIIT) , 1 kere yapmama rağmen oldukça faydalı oldu eğer L-KARNITIN kullanırsam salı günleri bazende cuma//cumartesi günleri kullanacağım , etkili olur mu ?

yaş:17 kilo:73-74 boy 176-177 yağ oranı ve kas oranı : 2 -3 ay önce baktırdığımda 22 idi yağ oranım şuanda 18-20 arasıdır tahminen kas oranım yüzde 39 ,5 idi oda aynıdır tahinim belkide 40 olmuştur :)

fotoğraf atma gereği duymadım eğer isterseniz atabilirim, şimdiden teşekkürler :)

2. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar rica ediyorum anlayanlar varsa düşüncelerine ihtiyacım var

3. giga1024

giga1024 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp fakültesi öğrencisi
    Yer:
    Çanakkale
    L karnitin dediğimiz madde insan bedeninde doğal olarak bulunan bir madde.3.baskı lippincott biyokimyaya göre yağ asitlerinin hücrede mitokondri dediğimiz organele taşınmasında iş yapıyor.
    Topçu B and Uzun M. Investigation of the protective effects of L-carnitine and L-arginine on cardiovascular changes induced by ACTH and dexamethasone in rabbits. Turk J Med Sci
    43: 168-173
    bu makaleye ulaşırsan biraz daha bilgin olacaktır.bana sorarsan uzun vadede sağlığa zararlı.hatta makalenin yazarlarından biri olan metehan uzun hocamızla dersteyken tıp2de.hocam bu göbeği karnitinle eritelim mi bizim spor salonunda çokça kişi kullanıyor demiştim.hocamız da "biz bunu davşanlara verdik sonuçlarını gördük.aç oku ama siz kullanmayın arkadaşlar ayda 2den fazla da kilo vermeyin"demişti.kendisi comu tıp fakültesinde fizyoloji(bedenin işleyişini inceleyen bilim) profesörüdür.

Sayfayı Paylaş