L-Karnitin, iyi mi kötü mü, anlamadım ??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Dwayne Johnson tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    valla bilmiyorum kullanmadım hiç etkisi daha fazla oldugu için normal olabilir hatta sağlık bakanlıgından geçebilmek için değerleri bile düşürülmüş yazıyo bazıları

2. Dwayne Johnson

Dwayne Johnson Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    konu kilitlene bilir. :)

CLOSED !

3. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    L karnitini ağırlık antremanlarindan once alıyordum ciddi şekilde çarpıntı yaptı google ye de l karnitin ve çarpıntı yazarsan çokça örnek görürsun bence l karnitin ağır ağırlık idmanı değilde kardiyo yapmadan önce kullanılmalı ben hazır ağır idman yapıyorum bir de yag yakayim yanında demiştim ama ters tepti :)

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Konuyu okudum ve bazı yanlış bilinenler mevcut. Bilgim doğrultusunda sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle carnetin bir amino asittir . Fakat vücudun üretebildiği temel amino asitlerden değildir. Bu nedende dolayı carnetini dışarıdan almamız gerekiyor. Carnetin et ürünlerinde bulunmakta. Carnetinin öyle bir yapıda ki , yüzeyinden dolayı daha fazla yağ molekülüne tutunarak , mitokondiriye götürüyor ve önce yağların enerji olarak kullanılmasına yardımcı oluyor. Basit olarak Carnetin bu işe yarıyor. Carnetin kalp çarptınsına neden olmaz. Eğer aldığınız ürünlerde kalp ritminizi hızlandıracak ekstra bir madde yok ise (cafein gibi ) . Piyasada termojenik yağ yakıcılar mevcut ( hydroxcut vs ) . Eğer uyarıcı maddelere karşı toleransını az ise kalp ritminizde illa ki düzensizliklere yol açacaktır.

Bunun dışında Supplumentler tarım bakanlığı onayıyla ithal edilmekte. Sağlık bakanlığı onayı ile ithal edilen herşey ilaç katagorisine girmekte .Supplumentlerde ilaç olmadığından tarım bakanlığı ithalatını sağlamakta. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir.

egemennn ve gazo0202 bunu beğendi.
  5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Tarim bakanligi olucakti biliyorum yanlis olmus tesekkurler bilgiler icin

6. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Poşet olarak satılan yeşil çaylar bence gerçek değil içinde başka otlar da var, ben bir tek Tuba kuruyemişte buldum yaprak yeşil çayı, bilmiyorum Tuba kuruyemiş diğer illerde var mı? belki aktarlarda da yaprak yeşil çay vardır.
    Ama en sevdiğim yeşil çay markası Ahmat tea, yaseminli yeşil çay, Türkiye'de yok maalesef.

7. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    L carnitine kullanmış biri olarak yazıyorum,önce kendini denemelisin baktın ciddi anlamda yağ yakma sorunun var o zaman L carnitine yi öneririm,çünkü bahsedildiği kadar bir etkisi yok emin ol,parana yazık :) ben sonrasında pişman oldum aldığıma...Gerçekten düzenli yağ yakımı antrenmanı yaptığında (profesyonel olarak bir yarışma vb. bişi yoksa) yeterli olucaktır sadece sabret,başarılar ;)

Sayfayı Paylaş