L-Karnitin içeriğinde Kafein mi Taurin mi tercih edilmeli?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve radyoaktiff tarafından 15 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. radyoaktiff

radyoaktiff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar iyi günler. Vücut ölçülerim 1.80cm, 88kg şeklinde. 2,3 ay içinde katılacağım polislik mülakatlarında ki vücut kitle endeksini tutturmak için 80 kiloya düşmem gerekiyor ve genetik yapım ile alakalı olarak kilo vermek için emsallerime oranla daha çok efor harcamam gerekiyor. 2 hafta önce haftanın 6 günü kardiyo yapmak için spora başladım ve iftardan 2 saat sonra salona gidip 1 saat kardiyo, yarım saatte ağırlık çalışıp 2 kilo vererek 88 kiloya düştüm. Tabi bu kilonun yaptığım kardiyodan çok, tuttuğum oruç ile daha çok ilgisi olduğunu düşünüyorum. (Bu süre zarfında hayatımdan çıkarttığım un ile şekerinde etkisi var tabi. Tuzu hala çıkartamadım zira onsuz yaşadığını anlamıyor insan :) )

Kilo verme işini biraz daha hızlandırmayı düşündüğüm için supplementlere bakmam gerektiğini düşündüm. 17 saatlik tuttuğum orucun beni gün içinde fazlası ile zaten susuz bıraktığını düşündüğüm için de, bana gün içinde sürekli enerji harcatacağını düşündüğüm Termojeniklerden en azından ramazan bitimine kadar uzak durarak onun yerine, sadece iftardan sonra ki antrenman sırasında kilo vermemi hızlandıracağını düşündüğüm L-Karnitin almayı düşündüm ve bunun için de gözüme Hardline'ın 2 modelini kestirdim. Lakin bu ikisi arasında hangisini almam gerektiği yönünde siz değerli, bu konuda tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istedim ki bu doğrultuda birini sipariş edeceğim.
    İkisi arasında ki 3 fark
    Aroma: Limon - Karpuz
    L-Karnitin: 1 kapak 1000mg - 1 kapak 2000 mg
    En önemlisi de içerik: Taurin - Kafein
    Şimdi mantıken fiyat/performans olarak Thermo modelini almam gerektiğini düşündüm ama içerisinde ki Kafein oranı beni uykusuz bırakır mı diye düşünmeden edemedim. Bir yandan da Taurin ile Kafein'in hangisinin dolaylı yoldan kilo vermeme daha çok etki edeceğini düşündüm. Zira zaten bu ay genellikle evde hareketsiz olacağımdan uykusuzluğu pek dert etmiyorum ama gene de istem dışı uykusuzlukta can sıkabilir.

Sizce hangisini sipariş etmeliyim? Önerilerinizi bekliyor, hayırlı günler diliyorum.

2. karaman_emir

karaman_emir Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Ben thermo kullanmistim haftada 3 gün spora giderek 3 ayda 14 kilo falan vermiştim öneririm.,

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. radyoaktiff

radyoaktiff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler dostum. Mesajı yazdığımın ertesi gününe kadar cevap gelmeyince Thermo modelini aldım.

4. Vedat günaydın

Vedat günaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    13639380_1147047122025108_2035389314_o.jpg 13616285_1147046658691821_1099153942_o.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2016 ---
    elimde ikiside var hard line 33 servis ve servisi 1000 mg bendeki 180 kapsul her bir kapsul 1000 mg ayrı ayrı kullanırsan daha mantıklı olur malzeme kalitesi de cabası alman dozajını etkisine gore kendin ayarlarsın likit ile kapsul arasındaki tek fark kana karışım hızlarıdır ama illaki hard line alacaksan thermo yu tercih edebilirsin.

5. radyoaktiff

radyoaktiff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam dediğim gibi, yaklaşık 1 ay önce Hardline'ın Likit Thermo L-Kartinin modelini aldım ve bayrama 1 hafta kala sporu bıraktığım için daha hiç kullanmak nasip olmadı. Dolapta öylece duruyor. Zaten ramazanda başladığım "Un ürünlerini hayatımdan çıkarttım" kararlılığımı hala sürdürdüğüm için o ramazanın ilk 3 haftası, iftardan sonra yaptığım sporun da etkisi ile 90 kilodan 85 kiloya düşmüştüm. Bayramdan bu zamana kadar ise neredeyse her gün evde hareketsiz olmama rağmen 1 kilo vermişim ve şu anda 84 kiloyum.

2012 deki vücut ölçümüm ile 4 yıl aradan sonra şimdiki vücut ölçümümü bir kıyasladım da. Yaşlanıyoruz be hocam. Baksana daha 25 yaşında adamın boyu 1cm küçülür mü. Umarım ölçen arkadaşın yanlışıdır :) Lakin bu aralar sınav stresi ve iş güç arayışından dolayı çok hareketsiz kaldığımdan bu kadar kötü ölçüm sonuçları aldım. Acil hareketlenmem lazım yani.

[​IMG] [​IMG]

Neyse 1 hafta içinde tekrar spora başlamayı düşünüyorum. Zira gireceğim mülakatlar için hala 4 kilo fazlam var. Şu dolapta boş boş duran L-Karnitin ile birlikte 2,3 haftada 4,5 kilo daha verebilecek miyim, limitlerimi zorlayıp göreyim.

Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
  6. Vedat günaydın

Vedat günaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    BENCE cok rahat verebilirsin sana tavsiyem eger ki vaktin ve zamanın varsa sabah kalktıgında carnitine alıp 30 yada 45 dakika aç karnına spor yaparsan bırak kilo vermeyi kendini tanıyamazsın vucut için en iyi yağ yakım sureci glukojen depolarının boş oldugu zamanlardır sabah aç karna yapacagın spor sana cok sey verecektir dikkat etmen gereken sey spordan sonra kas kaybı yasamamak için ya cok cabuk kana karısacak proteinli seyler yemen lazım yada protein tozu yumurtanın beyazını oneririm eger spor yaparsan biter bitmez bes tane beyaz yersen acıgı kapatırsın bir yarım saat sonra normal kahvaltını yaparsın bu sadece bir oneri uygulayabilirsen gercekten etki alırsın

Sayfayı Paylaş