L-Karnitin+CLA+BCAA kombinasyonu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve AnKaRaLl tarafından 5 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AnKaRaLl

AnKaRaLl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi günler Arkadaşlar

Bir kaç konuda cevapsız BİR TANECİK sorum var bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse mutlu olurum.

Öncelikle amacım kilo vermek bunun yanında da cok ciddi düzeyde olmasa da biraz kas yapmak istiyorum bunun için yukarıdaki kombinasyonu kullanmaya başladım.Normalde yaklasık 5-10 gündür sadece BCAA kullanıyordum ve antrenmandan gelince ayrıca Süt,b.yumurtası,ceviz,pekmez,muz karısımı içiyordum.Fakat bugun Karnitin ve CLA kullanmaya baslayınca aklımda bir sorular oluştu.

Kullandıklarım Hardline Karnitin thermo ( antrenmandan 30 dk önce 1 ölçek(2000 mg karnitin ve 100 mg kafein ))
    Hardline CLA (3 öğün yemeklerden önce bir tb.)
    Tr amino 2000 ( antrenmandan 2 sa önce 2-4 tb antrenmandan hemen sonra 2-4 tb.)(bu ürün çok etkili olmayabilir yorumlarında öyle duydum)

1.Bu üçlüyü kullanırken illa ki biraz kalori kısacağım bunda sorunum yok,fakat bu üçünü kullanırken antrenman sonrası BCAA almamın karnitinin etkisi üzerine bi azaltma olur mu yani antrenman sonrası yemeği 2 saat sonra yemek mi mantıklı yoksa antrenman sonrası BCAA ve muz süt vs karısımı içip 2 sonra yemegi yemek mi mantıklı vel hasılı kelam antrenman sonrası yağ yakımı biraz daha fazla olsun mantığıyla (ne kadar doğru düşünüyorum orası meçhul) vucudu 2 saat daha aç bırakmak mantıklı mı ?

2. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    sorunu cevaplamak gerekirse evet, spor sonrası vücudu biraz aç bırakman daha uzun süre yağ yakımı sağlar ama 2 saat fazla uzun bi' süre. 45 dakika 1 saat yeterli. tabii bunun asl amacı daha fazla büyümek, daha fazla hormon üretmek. inüslini tırmandırmamak ve growth hormon salgılamasına 45 dakika daha devam edebilmek. ve antrenman sonrası ilk yarım saat vücudun en anabolic olduğu süredir.

ama benim anlamadığım, ne kadardır spor yapıyorsun ve yağ yakımına başlar başlamaz cla + carnitine'i neden hemen vücuda dayadın? ve asıl soru, bcaa carnitine cla kullanıyorsun tamam güzel de whey protein nerde :D kas yapmak istiyorum demişsin, sonra da supplementler arasında en ihtiyaç duyulanı kenara itmişsin. bcaa'yı proteinle birlikte alın diyorlar zaten ya yemekle ya wheyle. şahsen benim tavsiyem, cla'yı da carnitine'i de bi' kenara koy, izo whey+bcaa kullan. antrenman sonrasında da 20 dakikalık yüksek tempolu cardio koy, aynı anda yağ yakımı ve kas gelişimi sağlarsın.

3. AnKaRaLl

AnKaRaLl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Üstad öncelikle cevabın için teşekkür ederim.Yazlıkçıyım ben yani 2-3 aydır spor yapıyorum ve vucut tamamen ham olduugndan 2-3 ayda bile tüm vucut calısarak gelişme oldugunu farkındayım bu biraz motive etti, okul dönemi baslamasıyla uzun vadeli spor yapamayacagım icin en azından simdi oldugu kadar yogun olamayacagından whey isine girmedim.
    Ve önceligim kilo vermek oldugu icin karnitin ve cla ya yeni basladım 2-3 aydır spor yapmama ragmen pek kilo veremedigim icin yanında denemek istedim.BCAA yı biraz öylesine aldım amacım antrenman yaparken beslenmede protein açıgım olmasın diye işe yaramasa da plasebo etkisi yapar belki :))

4. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    anladım kardeşim sen 2-3 ayda vurgun yapayım verebildiğim kadar vereyim düşüncesindeyim diyorsun. o halde bi' sıkıntı yok. ayrıca bcaa işe yaramaz gibi bi' düşüncede asla değilim plasebo değil ciddi manada işini kolaylaştırır bu anlamda.

edit: bu arada umarım kahvaltı yapmayı da bırakmışsındır.

5. AnKaRaLl

AnKaRaLl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kahvaltı bırakılacak mı üstad ciddi misin :) çok ahım şahım bi kahvaltı yapmıyorum zaten bunun peşine 1,5-2 saat sonra antrenmana gidiyorum.
    Ben de tıp okuyorum ama yine de bu konularda baya deneyimli insanlara danışmak istedim.

şimdilik dediğin gibi antrenman sonrası en fazla 45 dk 1 saat sonra BCAA ve besin alımı yapacağım.

6. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    bcaa alma demedim besin alma dedim moruk. yağ yakımı için sabah uyandıktan sonra ilk 2 saat kadar uygun bi' zaman daha bulamazsın. glikojen depoları boş, growth hormon salgılaması devam ediyor, insülin dipte bırak vücut yağ yaksın. hemen doldurma mideni. 2 saat bekle öyle yap yapacaksan da.

7. AnKaRaLl

AnKaRaLl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Net bir şekilde anlaşıldı çok sağol üstad :)

Helldorad0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş