L-Glutamine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve saydam tarafından 6 Ekim 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. Oswaldonartallo

Oswaldonartallo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba, bu ise 6-7 ay kadar önce başladım, kiloma göre kalın sayılmayacak bir vücudum vardı, ilk 2-3 ay baya iyi ölçü aldım ve amino vs kullanmadım.
    Ancak gün geçtikçe doğal olarak ölçü almam zorlaşıyor, hamallık evresindeyim diyebilirim. Hocam protein ve glutamin almamı soledi. 1 aydır antreman sonrası protein alıyorum artık glutamin de kullanmaya başlayacağım. Su an hocamın bana tavsiye ettigi spor sonrası protein+ 5 gr glutamine, ek olarak yatmadan önce de 5 gr glutamin...
    Bilgi olarak haftada 3 veya 4 gun spor yapıyorum
    benim için ideal ve sonuc alınacak kullanım hangisi olur? Kafamın takıldığı bir konu yardımcı olursanız çok sevinirim

2. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28

antr arasında yani ant yaparken mi ve sizce 90kg bir sporcu günde kaç gr almalı ve alım periyodu nasıl olmalı

3. selim kanber

selim kanber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba Glutamine için hangi marka önerirsiniz ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

4. McFly

McFly Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    optimum nutrition un 240 capsule glutamine ini aldım, her hap 1 gram.

kullanım icin kutu arkasında gunde 2 sefer 1 yada 2 ser hap diyor.

fakat arkadaslar tek servingte 5 gramdan bahsediyorlar. bu urunu nasıl kullanmalıyım? eger gunde 5 er den 10 tane kullanıcaksam bu urunu bir daha almayip toz glutamine e yonelecegim.

umarim bu sefer bir cevap gelir? 50 60 okunmaya ragmen cevap alamıyorumda bazı sorularıma..

tesekkurler.

5. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    evet 5 tane alman gerkir,toz almanı öneririm çünkü tozdan daha fazla yarar sağlandığı söyleniyor,ben de toz kullanıyorum

6. babako

babako Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Glutamin özellikle vücut geliştirmecilerin, protein metabolizması, hücre hacim verici, insan büyüme hormonu üretimini arttırmada ve kas dokusunu korumada ve anti katabolizma salgılanmasında önemli rol oynar.

Yetişkinler üzerindeki etkileri hakkında yapılan araştırmalar da glutaminin sadece 2 gram tüketilmesi HGH (büyüme hormonu) seviyesinde %400 artış olabileceğini göstermiştir. Çalışmalar ayrıca Glutaminin kas dokusundaki hasarları etkili şekilde azarttığını ve protein metabolizmasını arttırdığını göstermiştir.

Glutamin takviyesi bir sporcuda günlük 10 ile 20 gram arasında olmalıdır. Size aşağıdaki saatlerde doz başına 5 gram almanız tavsiye edilir.

Yatmadan önce; uyumadan önce glutaminden 5 gram almalısınız. Yatmadan önce alınan glutamin büyüme hormonunun seviyesinin artmasına neden olur.

Sabah ilk iş; uyandıktan hemen sonra 5 gram glutamin alın. Vücut gece boyunca aç kaldığından glutamin takviyesinden yararlanır.

Egzersiz yaparken; çalışma sonrası 30 ile 60 dk arasından 5 gram glutamin alın. Yoğun antrenman sonrası glutamin vücudun toparlanmasına yardımcı olacaktır.

7. airabbas

airabbas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar bugün mp glutamine basladim hoca sabah ve antreman sonrasi kullan dedi ama heryerde ant sonrasi ve gece yatmadan once yaziyor sizce farkeder mi ? Bide suyla icince midem bulandi meyve suyuyla icsem sorun olur mu
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2014 ---
    Arkadaslar bugün mp glutamine basladim hoca sabah ve antreman sonrasi kullan dedi ama heryerde ant sonrasi ve gece yatmadan once yaziyor sizce farkeder mi ? Bide suyla icince midem bulandi meyve suyuyla icsem sorun olur mu

8. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    L-Glutamin vucutta zaten ihtiyaç duyulduğu kadar üretiliyor. O yüzden elzem amino değil. Kutunun üzerinde yazdığı şekilde kullan derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. airabbas

airabbas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki glutamini meyve suyuyla içsem sıkıntı olur mu

10. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Istedigin sey ile ic sikinti olmaz :) Alkol vs haric tabi :)

11. semihtabak

semihtabak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    izmir
    düşünen olursa ultimate glutamin 1000 gr var elimde uygun fiyata vericem. hiç açılmamış
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Eylül 2015 ---
    düşünen olursa ultimate glutamin 1000 gr var elimde uygun fiyata vericem. hiç açılmamış

Son düzenleme: 28 Eylül 2015
  12. Nightm@R3

Nightm@R3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi kombine yapmayi dusunuyorum oncesinde siz degerli hocalarimin fikrini almak istedim - animal pak - protein tozu - creatin - L glutamin nasil olur tsk.

13. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Animal pak yerine bcaa kullan..
    Vitamin olarakda supradyn yeter.

14. Nightm@R3

Nightm@R3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladim tsk. Yalniz elimde mevcut animal pak var :) onu degerlendirim diyorum

15. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    GLUTAMIN Gercekten calisiyor mu ?

idda 1 - glutamin destegi protein sentezini arttirir.

saglikli insanlarda yuksek dozajda glutamin aliminin, protein sentezinde gozle gorulur bir etkiye sahip oldugu bulunmamistir.
    makale icin: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11822473

idda 2 - glutamine takviyesi bagisiklik sistemini guclendirerek, kaslarin tamirini hizlandirir.

yaklasik 1 saat suren antremanlar icin malesef bu gecerli degil. eger insaatlarda 10 saat calisan bir duvarci degilseniz.

makale icin: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10190775

idda 3 - Glutamine, buyume hormonu sentezini arttirir.
    ozet: gecici olarak buyume hormonu uretimini tetikler ama bu kas gelistirmek icin yeterli degildir.

idda 4 - Glutamine, antreman sonrasi glikojen depolarinin doldurulmasinda pozitif rol oynar.

ozet: glutamine, herhangi bir karbonhidrattan daha farkli bir sey yapmaz, glutamine yerine karbonhidrat alabilirsiniz.

orjinal link:
    http://seannal.com/articles/supplementation/glutamine-benefits.php

Sayfayı Paylaş