L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. dr.mali

dr.mali Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar mütkiş bir araştırma sonucu var elimde.üniversitemiz fizyoloji bölümünde yapılan çalışmada L-karnitinin farelerde testosteron düzeyinde peak(tepe) yaptırdığı bulundu.L-karnitin tıpta böberk yetmezliği olan hastalarda eksiği kapatmak için kullandığımız bir besin.burdan yola çıkarak yapılmıştı çalışma.Yakında yayınlanacak.Duyurulur

Setenay bunu beğendi.
  2. Norman

Norman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar, benim bir sorum olacak. Ben 2 haftadır L-Carnitine (500mg) kullanıyorum. Hap şeklinde olduğu için spordan 50dk kadar önce alıyorum ve sadece spor yaptığım günler alıyorum. Açıkçası faydasını gördüm. Tabii bu faydanın sadece psikolojik olma ihtimalide var. Daha bir kaç arkadaşın bahsettiği mide sorunlarını pek yaşamadım. Yanma gibi. Terlemeyi de kolaylaştırıyor ancak, benim yaşadığım sorun hayat kalitemi çok düşürdü. Konu biraz can sıkıcı, tam nasıl anlatacağımı bilemiyorum.

Şöyle ki, idmandan çıktıktan 1 saat kadar sonra şiddetli bağırsak ağrısıyla tuvalete çıkmam gerekiyor. Gün içerisinde normal çıkarsamda, idmandan sonra tuvalete gittiğimde kıvamlı ishal gibi oluyor. Aranızda bunun gibi bir sorun yaşayan var mı acaba?

Yediklerime de dikkat ediyorum, dışarıdan pek bir şey yemiyorum (yersem bile, aylardır hep aynı yerden aynı şeyleri yiyorum zaten). Ve sorunun ortaya çıkış zamanı en büyük etmen olarak L-Carnitine'i bıraktı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

3. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar,

arkadaşlar L-Carnitin'in yağ yaktığı hiç bir bilimsel araştırmada kanıtlanamamıştır.
    L-Carnitin BB'de en gereksiz suplement. Lütfen paranızı boşuna harcamayın.
    Dr.mali'nin yazısı yanıltıcı ve silinmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bu tür iddalar ( testosteron düzeyinde yükselme) gerçeğe çok uzak şeyler.

4. dr.mali

dr.mali Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yok arkadaşım ingilizce yazılıyor şimdi makale tam sayfa foruma koyarım.Ayrıca benim bundan bir çıkarım yok ki ne diye yalan söyleyeyim.Sen kanıtla arttırmadığını makaleni koy buraya bizde yararlanalım.Bunlar uzun vadede yapılan çalışmalar lütfen bir kalemde silip atmayalım.Masraf yapılıyor bunlar için

5. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benim hocam kaç yıldır bu işle uğraşıyor; bana mutlaka kullanmamı söyledi
    Carnitinin faydasının olduğuna inanıyorum

Hocam kesinlikle güvenilir biridir ve de paragöz değildir; ASLA !
    Referans olarak bunu alıyorum kendi adıma !

Forumda da çok okudum :)
    Kullananların hemen hepsi memnun !

Ben pazartesi başlıyorum antrenmanlara, carnitine e de ...
    diyete başlayalı 2 hafta olacak ama ben bi değişiklik hissetmiyorum :( İdmansızlıktan böyle kalakaldım işte :( neyse...

Kendi carnitine deneyimleri mi de paylaşıcam burada mutlaka ! Bakalım, bende nasıl bir etki yaratacak ?

6. cusse

cusse Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 3 haftadır cardio+normal bir diyet+l-carnitine kullanıyorum..Gerçekten çok başarılı daha önce kullanmamıştım..Çok zor yağ yakımı ve su atımım oluyordu çok faydasını gördüm tablet olarak spordan önce aç karna bol su ile tüketiyorum sonrasında akşam yemeğimi yiyip 50dk.sonra cardio çalışmama başlıyorum 15dk. HIIT stili koşu+göğüs+sırt+kol bacak+mekik+yana yatma+10dk bisiklet ve eğimli 10dk. koşuyorum felaket ter ve su atıyorum göğüs ve kol çalışmamın sebebi ise kas kaybını en aza indirmek 3hafta önce 98,7kgdım şimdi 96,5 yavaş ve kalıcı kilo veriyorum....

Kullandığım ürün ise PhysioMuscle L-carnitinepower 500mg 120 tablet var içerisinde....

Saygılarımı sunarım
    İyi çalışmalar....

7. Dolunay

Dolunay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Twinlab likit l- carnitin aldım fakat üzerinde antrenmandan 1 saat önce alınmalı diyor. Likitler 15 dk da kana karışmıyor muydu ? Yoksa türüne göre değişiyor mu ?

8. OkkaN

OkkaN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 16. gnc amino burst 3000 ve gnc whey protein kullanıyorum. bel ve karın bölgemde yağlanma olduğu için l-karnitin almaya karar verdim kullandığım ürünlerle birlikte kullanmamda bi sorun olurmu ?

9. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    hayır olmaz
    ama internetten alabilirsen bence gnc den daha iyi firmalar bulursun
    mesela forumda mesajların kenarında yeşil beyaz indirimli ürünler e tıklarsan oradan bol miktarda çeşide ulaşabilirsin

10. Alesis

Alesis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermeye artık azmetmiş biri olarak sorularım olacak.

Üstadlar, kilo vermeye artık azmetmiş kafa_ bu gidişe dur diyecekdumbelllls biri olarak sorularım olacak.

Yaşım 40, Kilom 120, Boyum 187. Anlaşılcağı gibi kiloluyuz..

Spor salonuna yazıldım. Sabahları belli bir tempoda hızlı yürüyerek başlayabilir miyim?

Denilen uzun bir müddet sadece kardiyo yapmam. 45 dakika yeterli midir?
    Hardline L-Carnitine sıvı olanından sipariş ettim.

Sabah aç karnına mı yapacağım kardiyoyu?
    Bu durumda sadece L-carnitine sıvı mı alacağım aç karnına?

Tavsiyeleriniz ve görüşlerinizi için şimdiden teşekkürler..:)

11. hell.angelz

hell.angelz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    now foods l-carnitine kullanmaya başladım.. bir ölçeğinde 3000mg l-carnitine var.. ilk defa kullanmama rağmen vucut ısısını gerçekten artırdı.. 20 dk koşu ardından 100 yer mekiği çektim üstümden dumanlar çıkıyodu :D Gerisi sizin yorumunuz ...

12. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ya kimi yerlerde sabah aç karına yapılınca 3 kat daha fazla yağ yakılır diyor kimi yerlerde sabah yapmak normalin çok üstünde kas yıkar vg'ciye uymaz diyor(işin ilginci ikiside bodybuilding.com daki makalelerde yazıyor, forumda değil)
    ama carnitin kullanıcaksan yağ yakımını da kolaylaştırır bana kalırsa uygundur
    carnitini sıvı olarak almışsınız, spordan 20 dakka önce içseniz oluyor sanırım kutusununda üstünde yazıyordur
    ayrıca evet 45 dakka cardio için uygun sakınha saatlerce süren koşular yapmayın

@hel.angelz
    now fşrmasınınkilerde 500mg falan oluyordu siz 6 ölçerk mi kullandınız?

Son düzenleme: 2 Şubat 2010
  13. hell.angelz

hell.angelz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hayır altaylar benim aldığım triple strenght diye birşey.. bir ölçekte yaklaşık 3000mg var(yani bir çorba kaşığı)

14. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    L-Carnitine üzerine bir kaç şey de ben söyliyim. Bir süredir forumda carnitine karşıtı ve işe yaramadığına dair çeşitli yorum ve yazılar çıkıyor. Bunlara bende katılıyorum. 1.5 aydır multipower ve gnc 'nin carnitinelerini kullanıyorum fakat neredeyse hiç bir verim alamıyorum. Yağ oranım tüm antrenmanlara ve carnitine kullanımına rağmen düşmüyor. (vücutta hacimlenme var ama yağ oranında bir değişim yok)..

15. cusse

cusse Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Onun sebebi senin bünyenden kaynaklanıyor..Kimi insanda işe yarıyor kimisinde ise sadece placebo..Onun için bu iş kişiden kişiye değişir....Örneğin aynı üründe dayımda kullanıyor birinci derece akrabam olmasına rağmen benim thist üm terden renk değiştirirken onunkinde hiç bir reaksiyon yok 15.dk koşu da yanayana koşuyoruz yani herkezde farklı reakisyon gösterir l-carnitine....
    İyi çalışmalar....

16. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba Alesis;
    vücudunu görmedim 45 dk kardiyo bu kiloda bence normal uzun ve tempolu yürüyüşler yapman gerekiyor.(eğitmenini dinle)
    l-karnitin kana daha çabuk karışır etkisi kapsüllere göre daha çabuk olur.(kana karışımı açısından diyorum)
    sabahki olay için ise beslenme şeklinizi bilmiyorum ama mutlaka diyet yapmalısınız...kahvaltınızın bi kısmını30-45 dk önce kalan kısmını ise idmandan sonra yapmanız sıkıntı yaratmıcaktır...
    kullanımı ise 1 porsiyon (30 ml. [2 dolu ölçek]) sabah ve akşam aç karnına olmak üzere günde 2 porciyon (60 ml)(EĞİTMENİNEDE SORMAYI UNUTMA)

17. snekers

snekers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakıcı

Merhaba Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak Kardio Ve Gym yapiorum ve yaklaşık 2 aydır da L- Cartini sıvı 1000 mg Kullaniorum yediklerimide düzenli olarak yiyorum eskiye rağmen %60 daha az yiyorum fakat hala 1 kilo bile veremedim sizce sorun ne olabilir

18. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    boy kilo yaş???kardio süresi?ayrıca FOTO koyarsan daha güzel yorum yaparız

19. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    NOW L-Carnitine Liquid 32 FL Oz.

mi

yoksa

BMX L-Carnitine 1500 mü???

1.83 boyum var 95 kiloyum ama şişman demezsiniz görseniz bana koşu bandı ve ağırlık programı yazdılar onu uyguluyorum ordan bmx satıyorlar ama arkadaş Now diye bişey getirtebiliyorumuş amerikadan hangisini öneriyorsunuz arkadaşlar? amaç yağ yakımı

20. hrocco

hrocco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MultiPower L- Carnitine Drops 500 mg 60 tablet aldım bunu çiğnicemmi emicem mi yutucammı ?
    Tablet çok büyükte :)

Sayfayı Paylaş