L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. amino26

amino26 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede 250 mg dır.piyasada 500 mg ve 1000 mg var.günlük 1000 mg önerilir.ultimate nutrition da 500 mg 60 tablettir.1000 mg 30 tablettir.sıvısı da var 12 oz. yani 355 ml. 15 ml sinde 1000 mg l-carnitine var.

2. colemann

colemann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bir l-carnitine yi aminoasitle kullanmak zararlimi ya da onerirmisiniz ? mesela l-carnitine ile universal 1900 olabilir mi ? kilo almak istemiyorum o yuzden soruyorum. saygilar.

3. Myostatin

Myostatin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör-dieyetisyen
    Yer:
    frankfurt
    yag yakmak ve adele kazanmak hgh dısında ???
    allah allah ben bu yarısmacıları veya sistemi gercekten merak ettim :?:

4. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    l carnitin kullanımında yapılacak çalışma kardio mu olması gerekmektedir yani 4*15 tekrarlı tüm vucut çaışması yapıp birde set aralarını 15 20 saniyede tutarsak kullanılacak l carnitinin faydasını görmemk mümkünmüdür yoksa yine illaki bir cardio egzersizlerimi denenmesi gerekir (sorunun amacı cardio yapma imkanı olmamasından kaynaklanıyor) sorunun cevabı içerisinde ama (elbetteki faydası olur hiç kullanmamaktansa) verim ne olur mesala %........ kaç kullanan yada deneyenlerin bilgilerini paylaşmasını istemekteyim teşekkürler.

5. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    500 gr carnıtıne bır bayan ıcın yeterlımıdır?

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    500 gr bir bayan değil bir homosapien için çok çok çok büyük bir rakam :) 500 mg yazmak istedin sanırsam :D 1000 mg kafidir...

Dynamo bunu beğendi.
  7. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar..ben de kullanmayı düşünüyorum ama tırsıyorum biraz açıkçası...sonuçta bi kimyasal :S şu anda sıkı bi cardio prog. uyguluyorum diyet vs... ama korkuorm işte yağ yakıcı kullanmaya...yan etkileri vs varmıdır ...... ne diyosunuz???

Son düzenleme: 21 Ekim 2007
  8. bodyfeel

bodyfeel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Walla bende aynı dertten muzdaribim. Sonra mortu çekmeyelim :( Bir de arkadaşın biri sormuş cevap alamamış. Aminoasitle l-carnitini aynı anda almak zarar verir mi?

SOLyanim bunu beğendi.
  9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    opasan bunu beğendi.
  10. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    İlk mesajda anlatılan l-carnitine'nin eczanelerde satılan formunun prospektüsüdür.
    Kısacası hiçbir yan etkisi söz konusu değildir.
    Aspirin de dahi bunu on katı yan etki yazar.
    Ancak öyle mucizevi bir etki etmesi de söz konusu değildir
    (bilmeyenler için söyleyeyim dedim).

1g. = 1000mg eder ki; bb için oldukça yeterlidir.
    Çiğneme tableti olduğu için anrenmandan 45 dk. önce alınmalı diye biliyorum.

Fiyatı supplement satan yerlerdeki carnitine fiyatları ile kafa kafaya geliyor.
    Ancak ben sigortadan bedavaya temin ediyorum.:p

kbbasaran bunu beğendi.
  11. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    2 ayda 2.5kg kas alıp 4.5 kg yag yaktım.. 2sı 1 arada olamaz dıe bısı yok...

12. excalibur64

excalibur64 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MÜHENDİS
    Eczanelerden alacağınız carnitene'ler daha güvenli. En azından Sağlık Bakanlığı onaylı olarak piyasaya çıkıyor. Diğerlerini nelerler onaylıyor???

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Prof. Dr. Mehmet C. Öz ile Prof. Dr. Michael F.Roizen yazdığı Siz Diyettesiniz (You On A Diet) kitabında sayfa 21'de bir kutu içerisinde şunu demektedir:
    Erkeklerde, günde 3 gramlık dozlarda L-karnitin takviye tableti kullanmak, kasların karbonhidratları kullanmasına yardımcı olur ama gerek erkeklerde ve gerekse kadınlarda, kan damarları fonksiyonları için de iyidir.

mahasamatman, kerem52, Setenay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. ozzu

ozzu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    eskişehir
    merhabalar;
    foruma yeni katıldım 2 aydır fitness (aerobik + aletli çalışma) yapıyorum. l-karnitin kullanmak istiyorum(tabi spora bundan sonrada devam edicem). bir bayan olarak birikmiş yağ konusunda problemlerimiz genelde erkeklerden daha fazla. Gerçi bunu hepimiz biliyoruz ama... :) neyse ben solgar marka l-karnitin almak istiyorum. Para önemli deil çünkü sağlık ön planda bu nedenle kullandığım ürüne güvemek istiyorum. öncelikle solgar konusunda siz neler düşünüyorsunuz. ayrıca solgarın içinde l-karnitin içeren iki ürünü var ben link olarak vericem ancak bana hangisini almam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim?

http://www.solgar.com.tr/urun.asp?Kod=V037

http://www.solgar.com.tr/urun.asp?Kod=V085

birde bu ürünü nasıl kullanmam gerekiyor?

son bir soru daha 2 ay sonucunda bir gram bile kilo vermedim ama ölçülerimde 5-6 cm civarında bir incelme oldu. bunun nedenini bilen varsa lütfen bir açıklama getirsin... sanırım bayan vucut geliştirme sporcusu olmaya adayım :)

teşekkür ederim:)

15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    solgar hakkinda ben "yasini basini almis insanlarin firmasi" seklinde dusunuyorum, hedef kitleleri zaten onlar ve ev hanimlari. hobi gibi vitamin alanlar icin daha cok, ufak tefek bitki tableti haric sporculara uygun degil. bence tabi...

Ben L-carnitine alman markalari kullanmistim onlar da burada satilmiyor ancak weider, ultimate, multipower gibi markalardan herhangi biri olabilir. eczanede satilan bir l-carnitine de var forumda basligi acilmisti onu da inceleyebilirsin. sivi olani daha etkili.

kilo sabitse olculerde incelmeden 2 anlam cikabilir,
    a) vucudun tuttugu sabah azalan geceye dogru artan suyu atmisin b) a daki sartlar olmus ve adalelerin hacim almis.

BornLoser bunu beğendi.
  16. symbiotic

symbiotic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2 aydır takviye almadan çalışıyorum. son bir kaç antremanda ağırlıkları arttırmaya başladım. ancak son antremanda takattan duştum, agırlıgın altında kaldım ve moralim bozuldu. hocam bana l-carnitin almamı onerdi. fakat benim kafam karıştı, burda okuduklarımdan anladıgım kadarıyla l-carnitin kilo vermeye yarıyor, oysa ben takviye almalıymışım. l-carnitinin takviye ozellii var mıdır, bir amino acid midir. ve de son olarak yan etkisi var mıdır? bilen ustalardan cevap rica etsem. tsk ederim.

17. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Creatin i Carnitin algılamış olabilirmiyiz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/creatinler-f38.html

kreatin monohidrat içeriği ile kasları kuvvetlendirir, kas hücrelerinde enerji depolanmasını sağlar. ATP kaynakları boşaldığında, kasların kullanabileceği ek enerjiyi ortaya çıkarır.

james9 ve ozpirik bunu beğendi.
  18. symbiotic

symbiotic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet karıştırmış olabilirim.ama hocanın dedigi yag yakımını hızlandırıp kas kaybını onlemesi ve guc vermesiydi. l carnitinin ozelliklerine bakınca tam da bu tanıma uydugunu goruyorum. kafam karıştı. aslında benim sorunum son antremanlarda gucten dusmus olmam. gayet iyi besleniyorum. agırlıklardan once 20-25 dk kardio yapıyorum belki de bundandır. siz ne tavsiye edersiniz. karışık bir aminı asid alsam mı acaba. cok sey yazılıyor bu konuda emin olamıyorum. tavsiye edecginiz bir amino acid var mdıır acaba? tsk ederim.:evil:

19. drymrt

drymrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba 27 yaşımda bayanım...
    benım sorunum bel bölgesi eczacıyım ve solgar L Carnitin 500mg kapsül kullanmak istiyorum.. egzersizden 30dakıka önce almam gerekıyormuş...sizce mekıkle birlikte bel bölgemdeki yağlar yakılırmı..? şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım..

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bölgesel yağ yakımı yoktur.
    Yani mekik çalışarak bel bölgesi veya bacak idmanları yaparak kalçadaki ve bacaktaki yağlar eritilir gibi bir düşünce bilimsel değildir.

Genetik özellikleriniz sonucu hangi bölgeniz yağ yakımında öncelikliyse o bölgenin kardioya tepkisi ilk sırada gözükür.
    Nasıl kilo alındığında kimi insanların göbekleri, kimi insanların bacakları ve kimilerininin de yanakları şişer, kilo verirken de benzer öncelikler genetik mirasa paralel olarak belirlenir.

O nedenle sizin ister bel bölgenizde, ister bacak veya midenizde yağlanma problemi olsun, sizin bu yağları eritmek için yapmanız gereken tek şey kaliteli bir diet programıyla birlikte aerobik egzersizler yapmaktır.
    Bu noktada mide egzersizlerinin ne ölçüde aerobik olduğu sorgulanabilir.
    Eğer yağ yakımı hedefliyorsanız (mideyi sıkılaştırmaktan ziyade) önceliğiniz koşu, bisiklet, step vb.. gibi aerobik kardio egzersizleri olmalıdır.

Mide ve bel egzersizlerini bu sürece destek olarak uygulanmasının amacı, söz konusu bölgelerin bu egzersizlerisayesinde zamanla gelişip sıkılaşarak eski yağlı çirkin görüntüyü bir nebze de olsa arka plana itmesidir.

Yani siz mide veya bel egzersizi yapıyorsunuz diye kardio ile birlikte gerçekleşen yağ yakımının önceliği bel veya mide bölgesi olacaktır diye bir yargı çıkaramayız. Bu demin söylediğim gibi, tamamen kişisel genetik faktörlerin belirleyiciliğine bağlıdır.

Ayrıca forumda bu konunun çok sık tartışıldığını hatırlatırım.
    Arama motorunu kullanara bölgesel yağ yakımı veya kilo vermek, yağ yakımı kelimeleri aratırsanız söylediğim yazıyı destekleyebilecek birçok yazıya ve kullanıcı yorumuna uluaşabilirsiniz.

keepsoul, ineedpower, 1BvS9 ve diğer 11 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş