L-Carnitine

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yicco tarafından 29 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 175 üye.
  1. fitwhiterabbit

fitwhiterabbit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allahım herkes android herkes body building :oops: elinin hamuruyla diyet yapan bir dişi şahsiyet olarak sorularım var. ama önce geçmişi anlatalım kansımızışım folik asitim yokmuş bla bla bla kilo veremiyormuşum hepsini tamamladık 6 ayda 14kiloya yakın kilo verdim bütün değerler yerli yerine çıktı falan filan. ok bu kısma kadar iyi geldim ama aslında ideal kilomunda altında olmak istediğim 1 kilo seçtim kendime 58kg gibi son 7kg kaldı ben öyle sizin gibi ağır cardiyo yapıp mükemmmel ağırlıklar kaldırmıyorum varsa işte alışveriş poşedi taşıyorum köpek kaldırıyorum. ama günlük rutin pilates merkezli kası uzun tutan egzersizlerim ve 25dk zumbam var. şimdiiiii gelelim soruya (ayh tam karı kafa ütüledi dediğinizi hissettim) bu kalan son 7kgya 3ayım var hedef haftada ortalama 0,75kg kaybı yapıyor l carnitin kullanmak istiyorum ama solgar mı g_nc mi bi de aga gn_c de kaç milyon l carnitin var hangisi? :D

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Carnitin aslinda belli bir yasa kadar insanin vucudunun urettigi sonra durdurdugu bir olay,onu arastirin yas sormuyorum bayansiniz diye :) eger almak istiyorsaniz now foods un 1500 luk ve 3000 likleri var,alisveris sitelerinde var,kilo verme konusunda idman olarak youtube burpee yada burpee for woman yazin,nefis bir cardio bence

3. fitwhiterabbit

fitwhiterabbit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 27 ya zero shot 2000mglık iyi diye de duydum ama onlar çok prof geliyor bana bi l carnitin olayında balık gibi kokma ihtimali var :D ondan daha soft şeyler arıyorum . ama teşekkürler :D

4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Balik gibi kokmak nerden cikti :) tadi ve kokusu guzel bir urundur

5. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    L carnitin diye okuyunca dikkatimi çekti.

L carnitinlerin kas hareketleri sırasında yağların kaslara gidip orada enerjiye dönüşmesini sağladığı yazılıdır sporcu gıdası olarak satılan kutularda.Bir de vucutta da zaten olan bir madde imiş.Bende bu nedenle kullandım.HArdline firmasına sorduğumda her türlü aktivitemden yarım saat önce 2 kapsül, aktivite sonrası 2 kapsül almamı söylediler.Ben yeni başladığım için vucuduma direk yüklenmemek için bunu önce ve sonra 1 olarak kullanıyorum.2. kutuda 2 şer olarak devam edeceğim.

Şahsen hardline ürünlerini kullanıyorum.Tabi bir çok ürün var ama benim kişisel tercihim.Kendi kullanımımdan örnek vermem gerekirse, yürüyüşlerim öncesi L carnitin aldığımda daha az yorgunluk hissediyorum, daha uzun mesafe yürüyorum, daha çok terliyorum.Carnitin almadan yürüdüğümde yorgunluk oluyor ve carnitinle döktüğüm teri yarısını dökemiyorum.Bu benim kendi kişisel tecrübem tabi bilgili profesyonel arkadaşlar da yorumlarını yazmışlar.Saygılar.

6. funda

funda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba aranıza yeni katıldım.aslında cla ve l-cartin denen ürünün içeriğini ararken bu siteyi buldum.benim sorunum bacaklarımda,bacak inceltmek için ne yapmalıyıö,ofiste çalışıyorum ve çok hareketli değilim açıkcası bu ürünleri kullansam ve yürüyüş yapsam nasıl bir etkisi olur.lütfen önerilerinizi bekliyorum.armut tipi bir vücut yapım var.göbeğim yok ama üst bacaklarım kalın alt bacaklarımda mubarek carlos gibi :) önerilerinizi bekliyorum

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Funda hanım yeni başlayanlar bölümü var, orada yapabileceğiniz pek çok bacak hareketi gösteriliyor bende bir acemi olarak o konudaki anlatımları takip ediyorum.L carnitin hakkında zaten yorumumu okumuşsunuzdur.Bir de BCAA ve CLA isminde ürünler var yağ yakmaya yardım ettiği yazıyor forumda ama onlar hakkında tecrübem ve bilgim yok forumda konular var onları okuyun derim.Ama yürüyüş şart, ben yürüyüşün faydasını görüyorum.Yürümeden önce carnitin alıyorum onun da yürüyüş esnasında güç ve terleme bakımından farkını hissediyorum.

8. funda

funda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bulamıyorum bahsettiğiniz formu :(

9. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Funda hanım bu biraz vucutla ilgili sanırım.Çünkü şöyle birşey duymuştum sürekli yürüyüş yapan bir arkadaşımdan, vucut belirli bir süre sonra tam olarak yağ yakmaya başlarmış.Sizin tam olarak spor olarak ne zamandır ne yaptığınızı ne oranda ve performansta yaptığınızı hangi marka kullandığınızı bilmediğim için birşey diyemem.Ben kendi adıma market alışverişine giderken bile L carnitin alıyorum.O yükleri taşırken bile ter atmanın peşine düşüyorum.Ve sırf yağ yakmak için arabamı sattım eylül ayında ve almıyorum tekrar bir araba.Yoksa tekrar arabada tembelliğe alışacağım biliyorum.Ben şimdi L carnitinle birlikte kullanmak için bcaa ve CLA da ısmarladım kargoya verildi onları da test edeceğim 1 ay boyunca.Ama belirli bir rutine alışmak ve mutlaka yürümek şart l carnitinle kilo vermek için.

10. funda

funda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende destek için l cartin alıcam akşamları yürüyüşe çıkabilirim zaten bir tek,işim gereği bende çok hareketsizim ,kaslarım çok zayıf bir poşet taşırken bile yoruluyorum.l cartin ile balıyım bakalım sonuç ne olacak.

11. Sude önder

Sude önder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Markası nedir

12. ebuzeer

ebuzeer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi arkadasimin arkadasi hastaneye kaldirildi su toplamis karacigeri l carnitine kullandigi icinmis ama dogru mu boyle bi sey ?

13. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Öyle birşey olduğuna inanmıyorum şahsen dostum. Yıllardır böyle birşey görülmedi duyulmadı... Karaciğerin su toplaması için l carnitine den daha büyük şeyler gerekiyor oda çooook zor hatta imkansız derecede..

14. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    Selamın Aleyküm arkadaşlar
    QNT L-CARNITINE PURE 5000 500 ML
    almayı düşünüyorum birde combine olacak cla öneriniz var mı acil alıcam elimdekiler bitti

15. erg

erg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba, yaklaşık iki yıl önce üç haneli kilolara çıkınca bu gidişata dur demenin vakti geldiğini anladım ve bir spor salonuna gitmeye başladım, ilk ay herhangi bir yağ yakıcı ürün denemedim daha sonra hardline marka l-carnitine denedim önce 40 dk. kardiyo yapıp daha sonra ağırlık çalışıyordum; fakat ağırlık çalışması sırasında artık gözlerim kararmaya başladı. Daha sonra weider marka l-carnitine kullanmaya başladım kardiyo sonrası hala çok enerjim oluyordu ve ağırlık çalışırken hiç bir zorluk çekmiyordum. l-carnitini kardiyo çalışmasından 40-50 dk öncesinden alıyordum. sonuç 104 kg.dan 88 kg.a indim ve bu yaklaşık 3 ay içerisinde oldu. artık kilo veremiyorum ama vücudumdaki yağ kitlesinin her geçen gün azaldığını görüyorum ve hissediyorum bunu sadece ben değil spor salonundaki arkadaşlarım da söylüyor. O yüzden ben l-carnitine zayıflatmıyor böyle bir tıbbi çalışma yok diyenlere inanmıyorum ben bizzat kendim denedim ve sonuç aldım. Benim tavsiyem vücudunuzu kardiyoya 1 ay hazırladıktan sonra 1-2 ay l-carnitine takviyesi ile birlikte kardiyo yapın daha sonra en az bir ay takviyeyi kesin, bu üç aylık süreçte elde ettiğiniz sonuçlar yetmediyse 1-2 ay daha l-carnitine takviyesi ile devam edin (tabiki yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat ederek) bu arada kalça-basen inceltmek isteyen arkadaşlar daha çok bisiklet ile çalışın kesinlikle farkı göreceksiniz

16. Erencan ERTEM

Erencan ERTEM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Merhaba

Ben 4,5 aydir fitness body yapiyorum ve 4 ay sonunda 20 kilo verdim su siralar kilo vermem biraz yavasladigi için l carnitine almak istiyorum.

Program olarak hergun 20 dk bisiklet,30 dk koşu,yarim mekik,dumbell esneme hareketleri yapiyorum kardiyo sinifina girecek.

Tavsiye edeceğiniz ürünler nelerdir acaba?

Ürünü kullandigimda onunla beraber diyet listesi yapmam gerekiyor ayriyeten.Şuan diyetime devam ediyorum

17. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Genelde L carnitin ve CLA kullanılır birlikte.Ayrıca diyet listesi yapmana gerek yok.Yağ yakma hızın yavaşladıysa ona göre bir liste yapman gerekir.

18. Erencan ERTEM

Erencan ERTEM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

19. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın arkadaşım ben sadece kendi kullandığım ürünü tavsiye edebilirim.Bilmediğim markalar hakkında yorum yapmam yanlış olur.Ben hardline kullanıyorum.Ama ayrıca L carnitin ve CLA kulanımı diye bir başlık var.Ora da pek çok arkadaşın yorumları mevcut.İnclemeni tavsiye ederim.

20. achilles77

achilles77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo vermek için elbette diyet gerekli. Ornegin günde 4000 kalori yakiyorsan, 3000 kalori alirsan 10 günde 1 kilo verirsin 5000 alirsan 1 kilo alirsin. Carnitine yi düzgün şekilde kullanirsaniz antreman da daha fazla enerji yakarsiniz, daha gizli şekilde kilo verirsiniz. Yag yakimini cesitli makalelerde uzerine basilarak geciyor. Urunu alacak arkadaslar icin yanlis bilgi vermeyiniz. Gerekliliği konusunda yorumum nötr seklinde. Fazlaca kilo sorununuz ve zamandan yana sikintiniz yoksa kullanmayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş