l-carnitine vs. yağ yakıcı??

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve mellymell tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mellymell

mellymell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese iyi günler..

Forumdaki ilgimi çeken bi takım şeyleri okuyup kafama takılan bikaç şeyi sormak için üye oldum. Son zamanlarda kilo aldım vermek istiyorum 1.73 boyum kilom 85 şu an. Diyet rahat yapabiliyorum, boğazmı tutabiliyorum ama; son zamanlarda bi üşengeçlik hakim bende. Eskiden düzenli basket oynar, yürüyüşümü yapardım ama; şimdi hiç yerimden kalkıp da spor yapasım gelmiyor. Yani bana enerji vercek bişeylere ihtiyacım var. Vitaminle falan halletmeyi denedim ama vitaminlerin de öyle aşmış bi faydası yok hani.

Neyse çok detaya girmeden devam ediyim. Prof. basketçi bi arkadaşım var l-carnitine kullanıyorlardı idman öncesi onu ondan duymuştum daha önce gnc marka kullanıyorlardı ama gnm nin öyle pek de bi faydası yokmuş sanırım okuduğum kadarıyla.

Asıl merak ettiğim sizce ben bu tür şeyleri kullanmaya yeni başlıycak biri olarak l-carnitine mi kullanmalıyım yoksa animal cuts, hot-rox, lipo-6 gibi bi yağ yakıcı mı kullanıyım. Bu yağ yakıcılar ağır gelir mi bana?? Bi de bu l-carnitine, yağ yakıcıların falan sivilce gibi bi yan etkisi var mı gerçekten?? Yağlı bi cildim var ve hassas kolay etkilenip sivilce yapabilitem var çünkü.

Teşekkürler herkese şimdiden ;)

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle bu ürünleri spor yapmadan kullanırsanız bir fayda sağlamazlar.Spordan önce kullanacaksınız.Yatarak yağlarını yaktırmazlar.

Carnitine yi bir dönem kullandım fayda da görmedim.Forumda da araştırırsan fayda gören de var ama memnun olmayanlar da çok.Animal cuts,lipo daha faydalı olabilir.Ama forumdan okuduğum kadarı ile sivilce sorunu olan arkadaşlar olmuştu.

3. mellymell

mellymell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim. Zaten benim de amacım o ben ilacı içip diyet yapıp yatayım yağlarım erisin gibi bi derdim yok. Sadece eskisi gibi spor yapıcak enerjiyi hissetmediğim için bana o enerjiyi vercek aynı zamanda da yağ yakımını hızlandırcak bişey istediğim.

4. deja-vu

deja-vu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de çok iyi duydum l carnitine yi . flex-point hocam da ii anlatmıstı

5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sabahları alınan C vitaminin gün içinde vücudu dinç tutmak adına çok büyük katkısı oluyor bunu deneyin her sabah 2 portakal yiyin kahvaltıdan sonra.

L-Carnitine düzenli antreman yapanlarda işe yarar daha çok yani otururken yağ yakmaz yukarıda arkadaşımın söylediği gibi.

Yemekler kullanılan pul biber,kara biber vücut ısısını arttırdığı için yağ yakımını hızlandırıyormuş deneyebilirsiniz.O tür ilaçlara veya yanb ürünlere başvurmak yerine her akşam yapılıcak 30dklık hafif tempo koşu tüm işi çözer emin olun ( tabi diyete dikkat ettiğiniz sürece) :)

Son olarak sivilce meselesinde kimse sağlıklı bir bilgi veremez çünkü vücut yapınızı kimse bilmiyor :(

İyi akşamlar.

6. simona

simona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar ultımate nutrıon lıkıt carnıtıne aldım .spordan 15 dakıka once ıcıyorum.kullanım olçegı olarak ambalajında bır çorba kasıgı (15ml)yazıyor.sızce yeterlı bır olcu mudur?tesekkur ederım

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    2000 mg a kadar yanetkiye rastlanmamış. ancak benim düşüncem etkili olması için en az 2500 hatta 3000 kullanmak gerek.

8. ozon26

ozon26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kitosnell isimli bir ürün buldum. internetten biraz araştırdım ancak genel bir açıklamanın dışında bir şey bulamadım. anladığım kadarıyla hem piyasadaki zayıflama ilaçlarının etkisi hem de yağ yakıcı etki gösteriyormuş.

KITOSNELL
    Kitosnelle, içeriğindeki bitki özleri ile, özellikle kalça ve basen bölgesindeki yerleşik yağların giderilmesine yardımcı olur, derinin altında yağ toplanmasını önler, tokluk hissi verir, sindirimi kolaylaştırır, toksinlerin atılmasını sağlar, vücut su yükünü azaltır, vücuda E vitamin takviyesi yaparak hücreleri korur. Günde 3 defa yemeklerden yaklaşık 10 dakika önce ikişer tablet bol su ile alınır.

bu ürünle ilgili bilgisi olan var mı acaba? işe yarıyor mu, sağlık açısından zararı var mı? bunun gibi çift etkili bildiğiniz başka ürünler de var mı piyasada?

bir de son sorum zayıflama ilacı ve yağ yakıcı ürünlerin aynı anda kullanmasının herhangi bir sakıncası var mıdır? eğer yoksa, bu şekilde kullanabileceğim hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

en kısa zamanda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:51 ----------

çok fazla fiziksel aktivitesi olan biri değilim. haftada 2 gün 1'er saat yüzmeye başlayacağım bunun dışında spor adına yaptığım, daha doğrusu okuldan dolayı yapabildiğim bir şey yok. bu yüzden kullanım sırasında yoğun fiziksel aktivite gerektiren bir ürün kullanmam imkansız.

tavsiye verirken işinize yarayacağını düşündüğüm için yazdım:)

9. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili mellymell ;

diyet ve düzenli sporla yakabildiğin kadar yağı yak vücut yağ yakımı durduğu zaman yağ yakıcı vs. kullan.

forumda yeteri kadar beslenme ve idman örnekleri var bunlardan kendine uyarlıyabilirsin.

Sayfayı Paylaş