L-Carnitine ve Glutamine

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve zenginuyak tarafından 31 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar,
    Forumda biraz arama yaptım fakat tam olarak aradığım şeyi bulamadım. Arkadaşlar 6 aydır spor yapıyorum,yaşım 24, 180 cm boy ve 91 kg ağırlığım var. Yağ oranım %20 civarında. Bu iki supplementi kombinlemeli miyim ? Daha önce supplement geçmişim olmadı, supp. çeşidi oldukça çok olunca kafam hayli karıştı. Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ancak hareketsiz bir iş yaşamım olmasından ötürü kilo vermede zorluk çekiyorum. Haftada 4 gün çalışıyorum ve çoğu sabah ağrı ile uyanıyorum, özellikle bacak günlerinden sonra bacaklarımda hissettiğim ağrılar günlerce devam ediyor, bir sonraki idmana kadar yeterince toparlanamadığımı hissettiğim için glutamine düşünüyorum. Bu ikiliyi tavsiye eder misiniz ?

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Glutamin yerine protein tozu alabilirsin daha faydalı olur.İkisinide alabiliyorsan çok daha iyi olur tabii . Yağ yakımı içinse L-Carnitine ile CLA kombinasyonu yapman fayda sağlayabilir. BCAA'yı da toparlama için araştırabilirsin.

zenginuyak bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Zayiflamak istiyorsan bunlarin hicbirine ihtiyacin yok. Cok farkli seyler duyacaksin. Sunu al bunu kullan. Sunlar sunlar kilo verdiriyor vs.

Kiloluysan ve kilo veremiyorsan bir yerde problem vardir. Ihtiyacindan fazla yiyorsundur. Yanlis zamanda yanlis yiyecekler yiyorsundur. Hareket yoktur .antreman yanlistir yada sana uymuyordur.

Bunlari cozmeden karnitine basvurmak falan devede.kulak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zenginuyak bunu beğendi.
  4. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Peki yorgunluk için ve idman esnasında performans için bir öneriniz var mı ? Özellikle bacak idmanlarımdan sonra çok yaşadığım bir ağrı problemim var. İdmandan sonra kas ağrısı normal, 6 aydır zaten idmanımın hakkını verdiğim zaman bir sonraki gün biraz ağrım oluyor ama en fazla 3 gün içinde ağrı kalmıyor. İşin garibi yalnızca kalf bölgesinde hissediyorum bunu, bazen yerden herhangi bir şey almak dahi büyük ağrılara sebep oluyor ve 6 aydır ara ara devam ediyor bu durum. Bu yüzden genellikle haftanın bir günü daha ağır çalıştırdığım bacaklarımı bir sonraki idmanda daha az çalışmak zorunda kalıyorum. Performans artırıcı ve biraz da ağrı kesici olarak glutamine hakkında düşünceniz nedir ? Gerekli mi ya da onun yerine başka bir supplement mi kullanmam gerekir ?

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Durumunu bilmeden yorum yapmak ne kadar saglikli olur bilmiyorum. Kalflarinin bacak kaslarindan daha cok.agrimasi ilginc. Cok mu zorluyorsun acaba? Kalf kaslari bazi hareketler disinda dominant bir kas degil.

Glutaminin toparlanmaya katkisi oldugunu soyleyen arastirmalar var evet. Tersini soyleyen gereksiz bulan arastirmalar da.var. cok cok minor supplementler yani.

Beslenme, dinlenme, antreman bunlarin etkisi daha coktur. Bunlarda bir problem olabilirmi acaba.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    İşin doğrusu çoğu zaman kalf grubuna pek önem vermiyorum, genel bacak grubu için söylüyorum squat ile 63 kilo ile 10 tekrar yapabiliyorum ve 200 kg leg press yükleniyorum, bacaklarda quadr. az bir ağrı var ancak kalf grubunu bazen unuttuğum dahi oluyor. Uyku sürem olması gerekenden biraz daha düşük, ev-iş arası uzak olduğu için haliyle salona da geç gidiyorum, idmanım da performansımın zayıflığından ötürü zamanından geç bitiyor. Kişisel düşüncem en az 1 yıl devam edene kadar supplement kullanmamaktan yanaydı, ancak hafta başında girdiğim ağırlığı haftanın sonunda bazen azaltmak zorunda kalmam keyfimi kaçırıyor. Azaltmasam da pilim çabuk tükeniyor. Supplement kullanımını bu yüzden denemek istiyorum.

Sayfayı Paylaş