L-carnitine Nasıl Kullanılmalı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve coztoros tarafından 26 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 100 kilodan 66 ya inip ardından body yapan biri olarak şunu söyleyebilirim.

L-carnite yada dışardan takviye yağ yaktırıcı malzemelere gerek bile olmadan çok rahat kilo verilebilir.

bogazına dur dedikten sonra kardio programı ile yapılamayacak birşey yok herkes kilo verebilir takviye olmaksızın :)

illa alıcam diyorsanda multipower önerim

shaq bunu beğendi.
  2. ladybody

ladybody Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    spor hocam bana zero shot l-carnitin 2000 mg önerdi. bir şişeyi ikiye böl her antreman öncesi yarım yarım iç dedi. sizce bu şekilde kullansam faydası olur mu? peki bunun etkisi ne kadar sürüyor? diyelim onun etkisiyle çok çalıştım, ertesi gün işe gidecek takatim kalır mı:):):)

3. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    L-Karnitin'in antreman esnasında sağlayacağı performans artışı bir sonraki gün kendinizi çok fazla yorgun hissetmenize neden olacak kadar fazla değildir.

Ben kardiyo antremanından 15dk önce sıvı formda 1.8gr L-Karnitin kullanıyorum ve gördüğüm etki, normalin üzerinde terleme ve fazladan 10-15dk koşabilecek kadar enerji artışı oluyor.

Bu arada 2gr'lik şişeyi ikiye bölerek almak yerine tek seferde almanızı tavsiye ederim.

4. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    ben de 105 kiloydum 3 ay bady ve beraberinde bisiklet koşu yaptım, ancak bir diyet yapmadım sadece akşamları biraz daha az, daha az abur cubur tükettim ve 100 gr dahi zayıflamadım. yaşım 35 sonra L-Carnitine gnc den aldım her spordan önce 2 tane 500gt+2 1 gr. 40 dk 1 saat önce alıyorum 2. haftam ve İŞE YARIYOR 2 kilo verdim :)
    antrenmanda daha enerji dolu oluyorsunuz, kan şekerini dengelediği için iştahınız azalıyor motive oluyorsunuz, ben tavsiye ederim. bunun sadece bir pazarlama taktiği olduğunu sanmıyorum, kesinlikle işe yarıyor. ve ertesi gün daha sağlıklı dinç oluyorum, bilginize...

Son düzenleme: 18 Ekim 2012
  5. Srx

Srx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben bu işi anlamıyorum herkes değişik tavsiye ediyor ama en çok arkadaşımız bahsettiğinden ve l-carnitine zero shot 2000 mg sizce hangisi daha etkili olur.

6. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Zero shot güzel bir üründür; yanlış hatırlamıyorsam içeriğinde krom takiyesi de mevcuttur; bu nedenle definasyon dönemlerinde tercihimdir.

Bu arada farkettiğim birşeyi paylaşmak istiyorum; l karnitin içtiğim günlerde ( şu sıralar diyette olduğumu belirtmek isterim ) antrenman sonrası ve gün içinde açlık hissim içmediğim günlere nazaran daha az oluyordu; biraz araştırdım ve kimi yerlerde l karnitinin iştah kapayıcı özelliği olduğu savunuluyordu; ancak gözlemlerim yağ yakımının yanın da bu yönde de ciddi bir etkisi olduğu yönünde.

7. CemSiD

CemSiD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Suanda 93 Kiloyum

16 Marrta Diyete Basladıgımda KİLOM 111.6 Ide Yagda 40 Olması Gerekıyor

Suanda 93 Kıloyum Yag Ise 26 - 27 arası

Sızde Hangı Yag Yakıcı Bende İşe Yarar ?

8. Derbent

Derbent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Dymatize 1100 mg lıquıd l-carnitine aldım bir sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim forumda sıvı olduğu için antrenmandan 15 dk. önce alınmasını söylemişsiniz kutunun üzerinde 1 porsiyon(15ml) diye söylenmiş ve günde 2 defa alınmasını ben birini antrenmandan 15 dk. önce aldım diğer porsiyonu ne zaman alıcam peki ?

2. sorum ise boyum 1.82 kilom 81 3 yıl önce 8 ay body yapmıştım 3 sene ara verince kilo alıp kas kaybı yaşadım sizce öncelikle cardiyo ağırlıklı çalışıp kilomu vereyim yoksa bodymi çalışayım şu anda 2 sini aynı anda yapıyorum 1 aydır l-carnitin bana kas kaybı yaşattırmı kafamı karıştıran kilo vermek istiyorum şeker,tuz,unu kestim karbonhidratı sadece yulaf,kepek den filan alıyorum protein ağırlıklı besleniyorum hergün 45 dk. antrenman sonrası cardiyo çalışıyorum 1 aydır ama 1 kg bile veremedim sizce bu cardiyo ile birlikte body çalıştığım içinmi nerde yanlış yapıyorum

9. the shaft

the shaft Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    buyrun dr yasemin bredly l carnitinin yapılan bagımsız klinik arastırmalarında kalp krizinin tetiklediği ve kullanılmaması gerektiğini söylüyo linki veriyorum 12 dakikadan sonra izleyin
    Melek 315. Bölüm Full ve Hd İzle - Startv.com.tr –Star TV Resmi İnternet Sitesi

10. Nabalkas

Nabalkas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    sen insanlarla dalga mı geçiyosun verdiğin link içeriğiyle atıp tuttuğun şey arasında en ufak bir alaka bile yok...açılmış sahte bir hesaptan daha ötesi değilsin sanırım , insanları etkilemek için saçma sapan yollara başvurmayın

11. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eşim ve ben l carnitin desteği ile ciddi kilolar verdik. Düzenli beslenme ve kardiyo öncesi aldığımız l carnitin sayesinde daha uzun süre kardiyoya olanak sağladı. istediğimiz kiloya ulastik. sonrasında 1 er yıl arayla 2 bebeğimiz oldu.ben yeniden kullanmak istiyorum. şu an emzirme dönemindeyım.
    İnternette karıştırırken yabancı bir sitede anne sutunde de carnitin olduğu yaziyordu. hatta bu dönemde annedeki carnitin miktarı emzirmeden dolayı azalacagindan takviye lcarnitin kullanilabilecegi yaziyordu. emzirme doneminde kullanilir mi die arastirirken forumun ciddi arastirmalar yaptigini bildigimden dolayi bi sorayim dedim, yapilan guncel bird arastirma var mi konuyla ilgili acaba emziren annelr kullanabilir mi sizce ?
    Su an bol sivi tuketerek ve duzenli beslenerek Allaha sukur bebegin kilo alimi gayet iyi. Gunluk 1 saat egzersiz yapmaya calisiyorum ama cabuk yoruluyorum bu nedenle kullanmak istiyorum l carnitini, sizin fikriniz nedir acaba bu konuyla ilgili?

12. sahlep

sahlep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sorum karnitinin nasil kullanilacagi ile ilgili degil lakin sormak istiyorum. Hardline thermo karnitin kullaniyorum. Ancak spor sonrasi cok fena bir bicimde istifra ediyorum. Karnitinin bazi insanlarda boyle bir etkisi varmis. Bu nedenle birakacagim karnitin kullanmayi. Karnitin yerine sporda yag yakimimi arttiracak bir tavsiyesi olan var midir? Karnitine muadil ne kullanabilirim?

13. traxx

traxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben birşey sorcaktım, ben bundan 3-4 ay önce carnitine aldım fakat sonra spora ara vermek zorunda kaldım şişenin yarısı durmakta tekrar kullanmaya devam edebilir miyim? Yoksa bir zararı olur mu? Son kullanma tarihi 2017 Haziran falan

14. bkyavas

bkyavas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    L-carnitine bazı gıda ürünlerinde zaten bulunan bir madde. Ancak diyet ve tekdüze beslenme nedeniyle bazı maddelerden pek çok açık veriyoruz, kalorili diye bazı şeyleri tüketmiyoruz. L-carnitini de diğer maddelerde olduğu gibi doğal yoldan almak, spor ve sağlıklı beslenme ile zayıflamak daha iyi, ancak beslenmede eksikleri gidermek için takviye denenebilir. Ancak spor (kardiyo) yapmadan l-carnitine'den medet ummak, eğer l-carnitine açığınız yoksa bir mucize gelişme beklemek yanlış olur.

Sonuç alanlar ve almayanlar arasındaki farkı bu oluşturuyor kanımca. Takviye olmadan kardiyo ve diyet ile 40 kilo kadar verip sonunda ciddi yavaşlama yaşadığım (ağırlık düştüğü için yavaşladığını biliyorum ama bundan fazlası da var) için diyetle beraber yapacağım kardiyovasküler egzersiz öncesi 1500 mg kadar alacağım iki üç hafta, sonucu paylaşırım. Herkese selamlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2016 ---
    Araştırdığıma göre eğer konu ile ilgili alerjiniz yoksa günde 2-3 gr altında olmak koşulu ile l-carnitine'nin bir zararı bulunmuyor. Kalp ve damar konusunda olumlu etki gösterdiği belirtiliyor ancak kalp sorunu varsa kullanmadan önce doktora danışmakta yarar var, tabi doktordan doktora da fark edebilir.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
  15. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo vermek için motive eden ürünlerden bir tanesi çoğu obez insana umut olmuş ve kilo vermeye teşvikte bulunduğunu görmüş olduk kullanımında mg fazlalığı yapılmamalı ve tablet l-carnitin idman öncesi 40 dk, likit carnitinlerde 25-30 dk öncesi önerilmekte. Herseyden önce beslenme ve idman ilk etken olmakta

16. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Son kullanma tarihi geçmediyse kullanabilirdin tabi ama biraz geç bi cevap oldu bu sanırım :D

17. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    sadece spora gıtıgın gunlerde 30 dk önce 3 tablet kullanamn yeter

18. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    L-carnitine sadece spor günlerinde kullanılmalıdır.Eğer tablet formuna sahipseniz spordan 30 dakika önce,sıvı formuna sahipseniz spordan 15 dakika önce alabilirsiniz.Sıvı formun emilim süresi daha kısadır.

19. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    sıvı ise kişiye göre değişebilir ama uygunu 20 25 dk önce
    kapsülde 20 25 dk önce 3 kapsül kişinin adale ve yağ oranına spoır seviyesine göre değişebilir
    tercihim likit form

20. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    cardio idmanından 20 dk önce kullanılmalı. iyi bir idman şart

Sayfayı Paylaş