L-carnitine Nasıl Kullanılmalı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve coztoros tarafından 26 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    Geçen sene 2 ay boyunca 1000mg l-carnitin kullanmıştım.günde 2 kapsül atıyodum antremanlardan önce.2 ayda yaklaşık 7 kilo verdim ama l-carnitin sayesinde olduğunu düşünmüyorum çünkü son 2 ayda l-carnitin kullanmadan 8 kilo verdim.

2. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    günde toplam 1000 mg mı almak gerek

3. Volkan78

Volkan78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl bir etkisi olmaz ya dostum..kullandınmı hiç...ben kullandım bilinçsizce bir kez..kol calıstım onunla beraber...kolları 42 YE getirebilmek için canım cıktı ondan sonra...nereyi calısırsanız orasını eritiyo..denize girmeden 15 dk önce alındığında 1 ayda herkes cok faydasını görür emin olabilirsiniz

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bu bahsettiginiz l-carnitin degil mi ?
    eminsiniz yani kol calisinca kolu erittiginden...

5. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç kullanmaktan illet etmiş biri olarak ilaç olmasada bu tür kapsüller kullanmayı kendim için doğru bulmuorum... kullanan arkadaslarada saglıklı kilo vermeler dilerim. umarım istedikleri sonuçları alıolardr...

6. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    denemliyim sanırım bakalım neler olacak etkileri:D

7. morgan

morgan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    hangi markanın bu l carnitine ? herhangi bir markanın kide işe yararmı ne olur cvp verin . benim selülitlerim facia çünkü

8. hellimlive

hellimlive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben antrenmandan önce 1000 mg alıyorum. bazıları antrenmandan sonra da 1000 mg alınırsa daha etkili olur diyor doğru mu acaba

9. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    l-carnitin kullanımında kilo vermek şart mıdır? yani sabahları cardio ve akşamlarıda ağırlık çalışılırsa, yağlar eriyip kas kütlemisi de bi yandan arttırmış oluruz değil mi? karın ve göğüs bölgem yağlı ve kaslı. sadece üstteki yağı eritip kasları belirginleştirmek istiyorum. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    L-carnitin alımı kardio ile beraber anlam kazanır.
    Yağ yakımında kas kaybı yaşamak istemiyorsan kardio ve idman saateri ve bunlarla orantılı olarak doğru saatte yapacağın doğru beslenme önem kazanır.
    Kas kaybını minimumda tutarak yağ yakmanın nasıl yapılması gerektiği de forumda oldukça fazla tartışılmıştır.
    Okuyabilirsiniz.

11. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    benim yaklaşık 10 tüp weider sıvı l-carnitineim var ve son kullanma tarihi eylülde bitiyor. Ben bunları ağırlık antremanından önce (cardio yok) alsam enerji vermesi bakımından işime yarar mı? Yabancı bir sitede carnitinein testesteronu falan arttırdığını okumuştum bilgisi olan var mı?

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sanırım bu konuya el etma zamanı,

sayın bonatsci hocam gözlem her ve yanlışlaım varsa düzelirsiniz. size saygım sonsuzdur.

benim bilgiğim kadarıyla l carnitin by pass ameliyatlarında hastalarda çeşitli fonksiyonların incelenmesi için bir uyarıcı olarak verilmekte. tabi biz sprocular ise yağ yaktığı düşünülen bir ilaçtır fakat bu tamamiyle bir yanlıştan ibarettir daha farmakoljik ajan olduğu bile kanıtlanmış değildir labaratuvar bulgularında ise sadece mitekontrilere giden enerji kat ve kat arttırdığı gözlemlenmiştir.

fakat tahmini süreç olarak şuan bizler doğal kobay konumundayız ileriki yıllarda nükseden rahatsızlıklarla l carnitin alan sporcuların hastalıklarının doğru oranda artacağı süphesindeyim bende kullanmaktaydım fakat kap rahatsızlıklarında hastalara l carnitin verildiğini ve kroner kap yetmezliklerinde verildiğini öğrendiğinde durum pekte iç açıcı olmamıştı.

çünkü şuanlık tıp literatürüne girmiş ve özellik kazanmış bir maadeden ziyade bir amino asit molekül yapısına benzeyen ve amino asit gibi gözüken vucudun doğal ürettiği bir maddedir. yumurta ve sütte az miktarda bulunduğu bilinmekte ve insan vucudu tarafından üretildiğide bilinmektedir. BU KISMA DİKKAT ÇOK DEĞERLİ BİR İNSAN AĞZINDAN ANLATIYORUM en çok antren man zamanında üretiliyor ve hücresel ffaliyete katkıda bulunuyormuş şuana kadar pek incelenmemiş fakat mitekontriye enerji atktardığı için uzun zincirli yağ asitlerini yaktığı zannediyor aslında bucut sanal olarak yorulmakta hatta mitekontriler zarar görmekte örneğin bir makinenin 20 yıl ömrü olsun siz bunu hergün max sweviyede kullanırsanız ömrü 5 10 yıla düşecektir. gidin bakın bakalım hangi doktor l carnitin kullanıyormuş. insan lar zayıflama uğruna ve şirketlerdeki para hırsı böyle bir pazarın oluşmasına zemin hazırlamış

daha fazlası için sorunuz.

Salash bunu beğendi.
  13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    overlord evet % 100 testosteronu değil de enerji hattını arttırdığı için sperm kalitesini arttırdığını görmüştüm.

14. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Vücut enerjiyi depolanmış yağlardan sağlamaz mı ?

Vücuda enerji veriyorsa bu enerjiyi nerden sağlamış oluyor? yağlardan değil mi ?

dexterxxx bunu beğendi.
  15. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yağlardan söyle sağlar konunun izahatını söyle yapalım enerji ve karbonhidratları ( pasta ) yağları ( pasta ambalajı ) olarak kabull edelim. enerji için karbon atomuna ihtiyac duyulmaktadır. ve mitekontriye bunun hasınması ve hücresel faaliyeti sürdürmesi beklenir. karbonların tükendiği yada eksik kalan bölümü için yağlardan sağlamaktadır. fakat en çok yapılan yanlışımız günlük alınan yağ miktarımızın doymuş yağlardan olması siz siz olun günlük 10-20 gr ararı ( 1 TEREYAĞI - 2 ZEYTİNYAĞI ) 2 sinden birini tüketin margarin veya benzeri yağlardan uzak durunuz.

16. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba ben üniversalın carnitech'ini kullanıyorum,hoca bana spora başlamadan 10 dk önce bir kapak almamı söyledi,kullanma talimatında ise:''Her gün 2-4 çorba kaşığı, antrenmandan 30-60 dakika önce alınız''diye yazıyor..

ben bazen iş çıkışı iki kapak içip çıkıyorum,1 saat sonra salonda oluyorum,o zamanda bir kapak içiyorum ama hangisi işe yarıyor anlamıyorum,birini fazldan alıyorum ama hangisini şaştım doğrusu..

17. deep_hunter

deep_hunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sen onuda 30 dk önce iç bence garanti olsun ben öyle yapıyorum
    gerçekten enerji sağlıyor performans artıyor

kujum bunu beğendi.
  18. (Prenses)

(Prenses) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar bu carnitin konusunda büyük bir arasattayım :s
    sebebini bilmiyorum ama çok yakın bi arkadaşımın amerika'daki akrabaları 2 sene öncesine kadar full kullanıyorlarmış ancak geçen yıl Amerika'da carnitin içeren tabletler likitler yasaklanmış :s :s
    kalbimde hafif bi ritm bozukluğu var, kullananlar herhangi bi yan etkiyle karşılaştı mı?
    saygılar..

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...html?t=16886&highlight=risk+de%F0erlendirmesi

mrydgd, tamerxp, FleXoR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. unbelieving-76

unbelieving-76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işsiz!
    Yer:
    istanbul
    merhaba herkese öncelikle
    bende carnitine yeni başlıycam likit olanını aldım ve haftada iki gün birer saatten iki saat yüzüyorum
    önümüzdeki haftadan itibarende finesse başlamayı düşünüyorum
    ne gibi bi etkisi olacak doğrusu merak ediyorum
    bunun yanısıra reductil denen ilacada başlıyorum sanıyorum ki ikisi diyet ve egzersizlerle beraber oldukça etkili olacaktır.,(diyetisyen tavsiyesiyle alıyorum bu ilaçları)

Sayfayı Paylaş