L Carnitine, koşu ve ağırlık çalışması

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ebubunyamin tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ebubunyamin

ebubunyamin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    S.a herkeze hayırlı ramazanlar.

Önce başlangıç ölçülerimi, yazmakla işe başlayayım.

Yaş 31
    Boy 178
    Kilo 93
    Omuz 122
    Göğüs 105
    Kol 33
    Bacak 57
    Bel 104
    Kalfler 41

Göbek, bel ve göğüs bölgelerimde aşırı yağlanma var, özellikle de göbeğim bayağı büyük duruyor.
    Ramazan başında yani 21 Ağustos 2009 da eve önceden aldığım koşu bandında rast gele koşu yapmaya ve yediklerime bir nebze dikkat etmeye başladım. Bu arada bodyforumtr 'yi okumaya başlayarak bilgilenmeye başlamıştım. Bir kaç gün geçmiştiki evime daha önceden sahibiyle anlaştığım ikinci el Marcy sm4000 ağırlık çalışma istasyonu aldım, yanında ağırlıklar, uzun bar ve dambıllarda vardı.
    Aşağı yukarı 12 gündür flexor hocanın vücut geliştirmeye yeni başlayanlar için bir gün çalışıp bir gün dinlenilen birinci ay programını bu alet ile evde uygulamaya başladım. Dinlenme günlerinde ise koşu bandında 5 dk. koşu 5 dk tempolu yürüyüş şeklinde toplam 40 dk kadar kardiyo çalışması yapıyorum. Yani 3 gün ağırlık 3 gün kardiyo, bir gün istirahat. Buna paralel olarak yağlı ve şekerli yemeyi kesip daha çok proteini bol, yağı az menüleri tercih etmeye başladım. Şu an tam olarak bir diyet uyguladığım söylenemez, çünki devamlı iftarlara davet ediliyoruz yemezsem de ayıp oluyor. Ancak sahurlarda dikkatliyim.thums:

Ayrıca dün ısmarladığım yumurta akı tozu, soya proteini izolesi, L carnitine ve L glutamine kargodan geldi. Teravih namazı sonrası hemen L carnitine ve L glutamine den aldım ve 30 dk. sonra koşu bandına çıktım. Büyük bir enerji artışı olduğunu açıkça söyleyebilirim. Normalde 40 dk da pilim biterken, 50 dk geçmesine rağmen halen yorulmamıştım, ancak 48. dk'da başıma hafif bir ağrı girince tansiyonum fazla yükseldi düşüncesi ile kardioyu sonlandırdım. Bu güne kadar en çok bu koşuda terledim sanırım. Hemen üstüne taze üzüm suyu sıkarak içtim ve bir duşdan sonrada soya protein izolesini süte katarak içtim, tadı gayet güzel içilebilir geldi bana. İkinci bardak sütede yumurta akı tozu kattım ve içemeyip döktüm. Bu defa yoğurtla karıştırdım ve yedim, bu fena olmamıştı. Sahura kalktığımda karnım halen tok gibiydi ve hafif miyde ağrısı vardı, sanırım o tozlardan biri biraz hazımsızlık yaptı, ama hangisi bilmiyorum. Neyse bir kaç yulaflı bisküvi 1 yumurta ve zeytin ile sahurumu yapıp L Carnitine , L glutamine ve megadyne multivitamin hapı aldım.

Bu arada ramazan başından bu yana 3 kilo vererek 90 kg'a düştüm. Bu kilo kaybı su kaybı da olabilir tabî ki. Allah İzin verirse ramazan sonrası daha sıkı ve programlı bir diyete başlayacağım. Kardiyo çalışmasını aynı şekilde haftada 3 gün devam ettirmeyi, flexor hocanın 1. Aylık vücut geliştirme programı bitince yine onun hazırlayıp foruma eklediği 2. Ay programına başlayağım. İnşallah gelişmeleri ara ara yazmaya devam ederim. Zira ben İnsanların tecrübelerinden istifade ettim, karşılığını vermek isterim. 20 günde neredeyse bodyforumtr' nin %60 ını okudum.
    Bana tavsiyesi olanlar varsa tavsiyelerinize, yada sorusu olanlar varsa sorularınıza açığım.

Selam ve dua ile..

Son düzenleme: 12 Eylül 2009
  2. ebubunyamin

ebubunyamin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo 88.3
    Omuz 122
    Göğüs 106
    Kol 33
    Bacak 59
    Bel 101
    Kalfler 41

Şu andaki ölçülerim bunlar. Kardiyo çalışmasına başlayalı bir ay, flexor hocanın birinci ay programına başlayalıda 22 gün olu. Çalışmalarımda bazen ramazan nedeni ile aksaklıklar oldu, özellikle kardiyoda atladıklarım daha çok.

L Carnitine, glutamine ve soya proteini düzenli kullandım ancak yumurta akı tozunu yoğurtlan bir iki yediysemde, tadının kötülüğünden kullanamadım. Bayram münasebeti ilede bihayli tatlı yedim:), yani perhiz 3 gündür biraz aksadı. Ölçüleri eskilerle kıyasladığımızda 1 ayda yaklaşık 5 kilo verdiğim halde bel hariç ölçüsü gerileyen bölge olmamış. Hatta göğüsde 1 santim, (eski ölçüyü düzgün alabilmiş isem) bacakta 3 santim büyüme var. Belim ise 3 santim incelmiş.Buda doğru yolda olduğumu gösteriyor sanırım.

Selam ve dua ile...

3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    ramazana rağmen kilo verebilmişsiniz tebrikler:) (tabi ben 2 ramazan önce mide rahatsızlıgı geçirdiğimde 7 kilo vermiştim)

diyet işine ağırlık verin. yemeklerden önce su iştahı kapatır

birde üzüm suyu işini anlamadım. üzüm suyu tam karbonhidrattır. neden alıyorsunuz anlamadım? onun fazlası yine yağ olarak depolanacak.

ağırlık antremanlarına fazla yüklenmeyin hafif ağırlıklarla ypın. mantığını bilmiyorum ama forumda genel öğrenilen bu

4. ebubunyamin

ebubunyamin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ramazanda kilo verdim hamdolsun.
    Forumda antreman sonrası alınan şekerin (üzüm suyu gibi) boşalan kas glikojen depolarını doldurmak ve kan şekerini düzenlemek açısından önemli olduğu bilgisini okumuşdum, üzüm suyu içmemin nedeni bu. Hatta perhizde dahi olsa insan bunu yapmalıymış, antrenman sonra yağ olarak depolanmıyormuş sanırım. Forumda üzüm suyunu araştırırsanız sizde göreceksiniz. Tavsiyeleriniz içinde teşekkür ederim, zaten bol su içmeye çalışıyorum devamlı. Ancak ağırlığı hafif tutmuyorum ki kaslarım ve adalelerim ağırlık çalışmasına alışsınlar. Zaten bir günde tüm vücudu çalışınca iste istemez maximum güç ve ağırlıkta çalışamıyorsunuz.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Haftada 6 gün antreman,supplement,sıkı diet . bunlar denizde boğulacak kişinin var gücünü harcaması gibi. forumu iyi okumuşsunuz fakat forumun verdiği ana mesaj şu. spor yapın vucudu ama yıpratmayın. yavaş yavaş kademe kademe. önce alet çalışın 1 -2 ay sonra koşu bantı ilave edin 1-2 ay sonra yeme düzeninizi toplayın. hepsini bir anda yaparsanız denizdeki gibi dibe batarsınız.

ebubunyamin bunu beğendi.
  6. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırdı isende pek bişey öğrenememişsin gibi......hem kilo verip hem kas kazanmaya çalışıyorsan işin çok zor...bu beslenme bilgisi ile de fayda yerine daha çok zarar verirsin...

antremandan sonraki protein tozu yoğurt süt vs gibi gıdalar ile birlikte alınmaz...

mide ağrısınıda yabana atma yanlış bişeyler yapıyorsun ki ağrıyor..

..spordan önce...beslenme üzerine gıdalar üzerine ve anatomi üzerine bilgilen

Sayfayı Paylaş