L-Carnitine hakkında detay bir soru

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve SRV tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SRV

SRV Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhaba,
    Hergün uyguladığım bir ağırlık programı var, bütün hareketleri yapmam yaklaşık 45 dakika sürüyor. Program bittikten sonra 20-25 dk hafif tempo koşuyorum. Son bir haftadır L-carnitine kullanmaya başladım.
    06.30 sabah 2 bardak su ile birlikte 1 adet 500 mg carnitine alıyorum.
    07.30 ağırlık çalışmasına başlıyorum.
    08.15 hafif tempo 25 dk koşuyorum.
    ağırlık çalışmasına başlarken mi carnitne alayım.(kardiyodan 30-45 dk önce kullanılması önerildiği için) yoksa kardiyodan yaklaşık 2 saat önce alınmasında bir problem olmaz mı ?
    Açık konuşmak gerekirse sorduğum soru detayda boğulmakla mı ilgili yoksa en verimli çalışma yöntemini aramak ile mi ilgili ben de emin değilim.
    Yeni olduğum için kusuruma bakmayıp bir öneri getiren olursa çok sevinir şimdiden teşekkür ederim.

2. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    böyle bir konu açtığın için çok teşekkür ederim aynı soruyu bende sorucaktım ama sen benden önce davranmışsın bende dörtgözle cevabı bekliyorum...

DuE bunu beğendi.
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    yag yakmada yararli olup olmadigi tartisilmakla birlikte;

L-carnitine bir aminoaist olduguna gore bir sekilde sindirim sisteminde mideden cikip bagirsaklara yerlesmesi orada emilimi gerekiyor. bunun icin de bir miktar zaman lazim, bu nedenle idmandan hemen once icilmesi uygun olmaz, sabahtan almak daha dogru diye dusunuyorum.

SRV bunu beğendi.
  4. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Likid olanlar kapsullere daha hızlı emiliyor. Kardiyodan 30 dk önce alınabilir.

SRV bunu beğendi.
  5. arassenel

arassenel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mide pek dolu değilken antrenmandan 45dk öncesi cok ideal oluyor bende öyle kullanıyorum,ama mide doluyken aldığında katı besin tutunacağından 1saatide bulabilr,hafif bir beslanme sonrası alman iyi olacaktır yada tamamen aç bir şekilde al ve antrenman yap hafif aralıklı uzmanlar bunun yag yakımına katkısının büyük oldugunu belirtiyor,karnitin agızda da biraz emiliyor sanırım molekül olarak yapısından.
    ama 500 mg carnitin biraz az bence,mehmet öz bile günde 3gr karnitini sağlık için öneriyor 1 yada 1,5 grama cıkartabilirsin yan etkiside olmaz merak etme emilim hızı da artar.

SRV bunu beğendi.
  6. laksefen

laksefen Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bİr kaç yerde L-Carnitien in aslında gereksiz olduğunu ve vücudun L-C yi bir çok sebzeden fazlası ile aldığını ve ayrıca gün sonuna kadar 200 mg kadar bir sıvıyı idrar yolu ile dışarı attığını okumuştum. Sıvı L-C kullandım ancak bir işime yaramadı reklam olucak biraz ama
    Hard*line ın Cla one ve amino 3000 ikisinide kullandım en çok işime yarayan açıkçası Amino 3000 oldu l-c içinde mevcut bu aminonun ilk 3 ay cla one yemeklerden önce ve sabah aç karnına aldım akşam yatmadan önce aldım. 4. ay boş geçtim cardio çalışmaları ve diyet tam gaz devam etti 6-8 aylar arasındada Amino 3000 kullandım normal amino gibi sabah 2 idman öncesi 1 saat kadar önce 2 idman sonrası 2 idmansız günlerde sabah akşam 2 şer adet kullanım

Sonucu 8. ayın sonunda 96 kilodan 65 kiloya gayet güzel düştüm. Tabi bunu sağlam bir diyet ve ciddi idmanlar ile yaptım sadece ilaçlara güvenmek olmuyor. 4 senedirde idmanlar tam gaz devam etmekteyim şu an 68 kilodayım en düşük 57 kiloya düştüm beğenmedim geri çıktım. Sadece ilaçlara güvenerek zayıflıyamazsın ilacın hakkını vermek gerekli ama. Umarım ilaç isimleri reklam olarak algılanmaz ve yazım birilerine yardımcı olabilir.

SRV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş