L-carnitin zararı olur mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 2 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    iki tableti de (1000 mg) idmandan 30-45 dakika önce al, çalışmadığın günlerde ise kahvaltıdan sonra al.

su bunu beğendi.
  2. Berat

Berat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın daffy ;)

3. Murat_batu

Murat_batu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    RDA nın günlük kullanımı çok ağır spor yapmayanlar için (sadece Kardio yapanlar için) önerdiği doz miktarı 250 veya max.500 mg. fit olmak için çalışan arkadaşların dozu ikiye katlaması normal mi??
    bende kullanmaya yeni başlayacağım ve sadece kardio ve hafif kas egzersizleri yapıyorum yaklaşık 1 aydır. göbek bölgesindeki yağlardan pek birşey eksilmeyince suppl. kullanmaya karar verdim. ve doz konusunda çelişkiye düştüm. yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla...:shock:

4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    l-carnitine ayrica sperm olusumunu hizlandiriyor... ben haftada 3 defa kullanmama ragmen cinsel istegim cok fazla artmisti ayiptir söylemesi.. tabiki cinsel istegin yiukari seviye olmasi guzel belli bir noktadan sonra hos olmuyor kanimca!!

5. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bu carnitine vücutta kendi salgılanan bir şeymiş ancak benim aklıma takılan şey şu... testosteron da vücutta salgılanan bir hormon ama dışarıdan alınınca(vücudun ürettiğinden fazla) steroidler yani 6 aydan fazla alındıktan sonra vücut nasılsa dışarıdan geliyor artık üretim kesilsin emri veriyor ve denge bozuluyor ya vücutta... şimdi aynı durum bu carnitine'de de geçerli olmasın? :-( sonuçta bir süre kullanacağız... vücut, gene dışarıdan carnitine alınıyor en iyisi üretimi ebediyen kesmek veya çok çok daha sonsuza dek azaltmak diye düşünmesin???

en büyük korkum bu ve buna yönelik ne bir araştırma var internette ne de bir görüş...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:13 ----------

çalışılmadığı süre içerisinde alınması demek tamamen çöpe atılması demek bu ürünün... mesajı 350 tane olan bir üyenin bu başlığı açmış olması ayıp diyen bir kişiye göre bence bu türden bir mesaj çok daha abes...

kaynak: http://www.entelhatun.com/tag/l-carnitine-zararlari

6. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18

7. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç bir ek besin kullanım şekline uyularak tüketildiğinde bir yan etki zarar vermez he tabi kişisel sağlık problemi olan biri mesela kalp damar hastalıkları tansiyon gibi bi doktor onayı alması gerekir.

Sayfayı Paylaş