L carnitin günde ne kadar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hellimlive tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hellimlive

hellimlive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 aydır haftada 4 gün spor salonuna gidiyorum. başladığımda 77 kiloydum şimdi ise 75 kiloyum. boy 171 cm. yağ yakımını hızlandırmak için forumda önerilen l carnitin günde ne kadar alınmalı? antrenman yapmadığım günlerde de almalı mıyım? antrenmandan önce 1000 mg, sonrasında da 1000 mg alınmasının bir zararı olur mu?yardımcı olursanız sevinirim

2. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    75 kilo isen 1000 mg yeterli olur. Zaman içersinde yetersiz bulursan 1500'e çıkartabilirsin ama genelde ürünlerin kullanım açıklamalarında 1000 mg tavsiye ediliyor.

Eger tablet şeklinde alacaksan antremandan 45 dk. önce, sıvı ise 15 dk. önce alman gerekir.

Antreman sonrasında L-Carnitine alınmasını ben pek anlayamıyorum ama bazıları bunu tavsiye ediyor. Karar senin...

Antreman yapmadığın günlerde almanın pek bir anlamı yok.

Ayrıca CLA ile desteklersen daha çok faydasını görürsün.

brichardi-vtec bunu beğendi.
  3. brichardi-vtec

brichardi-vtec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yaklaşık bende 1 aydır spor salonuna gidiyorum ama işlerimden dolayı çok düzensiz bir hal aldı bu.1.75 boyundayım ve başladığım zaman tam 93 kilo idim 1 ay içerisinde 88 kilo ya düştüm.Henüz 2 haftadır Carnipure alıyorum.Antereman dışındaki günlerde öğlen ve akşam 500 mg alıyorum.Diyetin de tabi büyük etkisi var Sabahları peynir,domates 1 veya 2 dilim ekmek ile sağlam bi kahvaltı yapıyorum.Birdaki öğünümü saat 6 dan önce ekmeksiz olarak alıyorum.Eğer evde çok acıkırsam yağsız yeşil salata ve yoğurt yiyorum.Ve yatmadan bir diş sarımsak yutuyorum bilmiyorum bunun kilo vermede faydası varmıdır ama metabolizmayı hızlandırdığını duymuştum.En azından kendimi daha dinç hissediyorum.Saygılar.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    l-carnitine ve CLA ile ilgili başlıkları incelerseniz hangi ürünün hangi şartlarda tüketilmesi gerektiğine sonucuna çok rahat ulaşabilirsiniz..

Özetlemek gerekirse, carnitine tüketmek ancak idman yapılacağı zaman anlam kazanır. İdmandan bir süre önce karnitin alımı kardio ağırlıklı idman sırasında yağ yakımını kolaylaştırır.
    CLA ise uzun vadede vücudun kötü beslenme sonucu yağlanma eğilimini azaltır.

Ancak her 2 üründe de kilit nokta (özellikle carnitine alımında) yapılacak kardio egsersizleridir.
    Gün içerisinde idman yapılmayacaksa bu ürünleri almanın hiç ama hiç faydası yoktur. (Crnitine konusunda bu kadar net konuşabilirim)

Bu ürünler, egsersizleri kilo vermede destekleyen ürünlerdir.
    O nedenle "destekleme" fonksiyonu olan hiçbir üründen (buna bütün ek besinler dahil) tek başına mucizevi sonuçlar beklemek anlamsızdır.

Qwelan, joker23 ve brichardi-vtec bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş