L-ARGINNE YAS16 BOY 169

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kolpocu1701 tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BOYUMUN UZAMASINA KATKI SAGLARMI?.BU YAZIN FUL SPOR+DERS YURUTUCEM YANI
    -1 SAAT KOSU
    -1.30SAAT BASKET
    -15 DK BARFIKS BARINDA BASASAGI ASILMA
    --BUNLARLA BIRLIKTE YURUTSEM YARRI OLURMU LUTFEN YARDIM EDIN

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    L arginin ise yaramaz ben bu yazdıklarının da ise yarayacağını düşünmüyorum genetik neyse o bende 1.70 im yapacak birsey yok daha 16 yaşındasın :)

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Sen hiç kalsiyum falan alma kemikleri esnetme öyleyse nasıl olsa gene aynı olur değil mi?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Don lastigimi bu cekince uzasin?hangi devirde yasiyoruz nedir yani 15 dakika bas asagi asili durmak?sabret daha 16 yasindasin eger genetiginde yoksada yapabilecegin bisiy yok.Hoplayip ziplamali sporlar(basketbol gibi)gelisimine fayda saglar.

neverbackdown. ve Mustimusti bunu beğendi.
  5. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam zaten yapicam onlarida ek olarakda basasagi asilicam 10 dk
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Haziran 2014 ---
    oyle dioaunda hocam hesaplamalara gore +10 -10 fark.oluo babamda zaten 1701 boyunda dayilarim 180 amcamlarimda 175 civari dedem 190 ustundeymis

6. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Dalga mı geçiyorsun? Hem hoplamalı zıplamalı sporlar yap demişsin hemde don lastiğimi bu çekince uzasın demişsin

Zıplamak neden uzatır? Yer çekimi nedeniyle kemiklerin esnetildiği için.
    Eğer baş aşağı durursa gene aynı şekilde yer çekimi kuvveti bu sefer üst vücudunu aşağı çeker ve bacaklar esnemek zorunda kalır.
    Bilmediğin konularda yorum yapmamalısın.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yoooo,dalga felan geçmiyorum,madem öyle düşünüyorsun hergün baş aşağı asıl 15 dakika hatta 1 saat yap daha çok uzasın.
    Son yazmış olduğun cümle ile engin bilgi birikimini ispat etmiş oldun,Tamam özür dilerim bilmediğim konularda birdaha yorum yapmam.

HomeBarz, egemennn, Mustimusti ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    15saniye asılı dur esnemedik yerin kalmaz zaten

egemennn ve Bekci bunu beğendi.
  9. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    bas asagi asılı durmak hiçbir zaman tavsiye edilmemektedir. vucudumuz gun boyunca ayakta durdugumuz icin omurganin aralarindaki jel kivamindaki sivi devamli yuk bindiginden daralip boyda yaklasik 3cm kisalmaya neden olur. bas asagi asili kalmak sadece bu sivinin tekrar eski halini almasini saglar. buda anlik bir uzama saglar ama ayakta durdukca tekrar daralip eski halini alir. gelelim hoplamali ziplamali sporlarin neden bas asagi durmaktan daha faydali olduguna.
    bas asagi durdugumuzda ilk olarak tum yuk eklemlere biner ki bu hem zararli hemde boy uzamasina faydasi yoktur. ikinci olarak yer cekiminden dolayi butun kan ust govdeye hucum eder buda ani tansiyon degisikligi ve kalp ritmi bozukluguna neden olur.
    fakat basketbol tarzi sporlar dedigimizde bu sporlari yaparken kardiyovaskuler aerobik oldugu icin kan dolasim hizi maksimum seviye gelecektir. ayni zamanda devamli cekme ve itme kuvvetinden dolayi (ziplarken) kaslarin esnemesine ve uzamasina neden olacaktir.
    boy uzamasi ile ilgili genel olarak dusulen hata kemiklerin uzamasinin boy uzamasi demek oldugudur. halbuki boy uzamasi kaslarla bitisik olan buyuk tendonlarin kemikler uzerindeki cekim kuvvetidir.

yani guzel kardesim sen donup spora yillarini vermis adamlara atar yapacagina boy oyle uzamaz diyecegine akil nasil uzar onu arastir.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HomeBarz, Mustimusti ve Bekci bunu beğendi.
  10. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Baş aşağı durmak hiçbir zaman tavsiye edilmemektedir mi? Gittiğin doktor da en az senin kadar cahil olmalı.
    Baş aşağı durmak dediğin gibi omurgayı eski hale getirmekle birlikte esnerken arada açılan boşluklar sayesinde boyu uzatır.
    Ha bi de,ben zaten bütün gün baş aşağı kal demedim 5 dakika ve aralıklarla yapman yeterli,böylece kalp ritmi bozukluğuna sebep olmaz.

Ve evet,boy uzaması kemiklerle ilgili bir şeydir,kaslarla ilgili olsaydı body yapanların boyları uzardı.Kası uzatan kemiktir,bu yüzden boy uzasın diye süt içilir.

yani kardeşim,sen her b*ka maydonoz olacağına 2 dakika ben ne yazdım diye düşün,bu işi araştırıp bilen adamlara saçmasapan konuşma ve ne kadar boş olsada o kafayı kullan.Google'a baş aşağı kalmak yazarak araştırabilirsin ama ben genede cehaletine verip seninle bir yazı paylaşıyım.

4. Baş Aşağı Asılmak

Boy uzatan egzersizlerden bir başkası ise baş aşağı asılmaktır.

Kendinizi baş aşağı birkaç saniyeliğine bir yerden asabilirseniz, omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar.

Fakat kesinlikle 5 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.

Aksi takdirde Boy uzatacağım derken vücudunuza ve kan dolaşımınıza zarar verirsiniz..

11. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    madem boy uzatmayla ilgili bu kadar bilgilisin neden arjinin boy uzatirmi diye konu actin.arjinine ne ihtiyacin var.zaten her b.ku biliyormussun baksana :D

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

Bekci bunu beğendi.
  12. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Arjinine büyüme hormonunun salgılanmasında evet etkili ama bu doğrudan kemikleri etkiliyor mu bilemiyorum bu yüzden bu konuya girdim zaten bende merak ediyorum

3mr3 bunu beğendi.
  13. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    az cok anladim abilerim cok yardimci oldunuz gecen bi yazi okudum micheal jardon (baska basketcide olaboliir)lise 4 de hep bas asagi asilmis ve 18 cm boy atmis lise sonda gercek bilgidir sallamiorum
    not..abilerim hepinizin hakli yonu var ama erikada bilim adamlarinca tercih edilen.bi teoridir basasagi asilma bu yuzden ozel ayakkabilar abd den gelio

14. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    baş aşağı asılmak oturduğun yerde uzamayı beklemekten kat kat daha iyidir merak etme

Sayfayı Paylaş