L-ARGININE mi yoksa L-Glutamine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve reddragona tarafından 1 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    L-ARGININE mi yoksa L-GLUTAMİNE mi? Yalnız bir tanesini alabilirim şu anda. Hangisini tavsiye edersiniz. İki üründe GNC nin.

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    gnc nin urunlerindeki degerler cok dusuk oluyo

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    benim sana tavsiyem L-GLUTAMİNE neden dersem GLUTAMİN Büyüme Hormonunu salgılar Bunun Yanında Creatine De alırsan %30 perfonmans artışı ve ve deha iyi bir kas yapısının yanı sıra kasdaki yıhılmayı önler :D :D

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gnc urunlerı bence cok dusuk mılıgramlar ıcerıyor ve fıyat olarakta dıgerlerıne oranla coook yuksek.sen oncelıkle amacının ne olduguna karar vermelısın.tek basına argınıne sexuel bazda etkılı olacaktır.buda baska bır urun olmadan senı pek tatmın etmez.ama glutamın tek basına dahı kullanılsa gh sevıyende yarattıgı farklılık gozune carpacaktır.artı olarak şu soguk gunlerde senın ıcın vazgecılmez bır bagısıklık sıstemı gelıstırme gorevını ustlenecektır.

5. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet, gnc nin ürünlerindeki mgler çok düşük. Başka ürünlerin ankarada nerde satıldığını bilmiyorum. Bilen var mı?

6. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Amerikan pazarına gittim, ancak fiyatlar epey yüksekti. Diğer markaların mg değerleri 2000 ile 1500 arasıydı. Gnc L-glutamine 1000 mg değerinde 50 tablet, 34 milyona aldım. Günde 1 tablet kullanılıyor. İnşallah bir yararı olur. 50 gün sonunda görücez :p

7. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Günde bir gram çok çok az.
    Sana tavsiyem antremandan hemen sonra 5gr ve yatmadan hemen önce 5gr. almandır.
    Eğer amino asit alıyorsan antremandan sonra (tavsiyem 10gr.) o zman glutamini antreman sonrasında almana gerek yok. Sadece yatarken 5gr. alsan yeterli.
    Fakat her durumda 1 gr. çok çok az gelir.

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben tablet olayına herzaman karsıyım.eger o urunun pure olarak pıyasada satısı mevcutsa kapsul bosuna alma.hem daha pahalı,hemde cabuk bıtıyor.glutamın gunde 5 gramdan az alınırsa pek ıse yaramaz.benım tavsıyem tek basına kullanıyorsan antrenman sonrası al.

9. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Guardbody´ye aynen katiliyorum - Tablet almak bos para Kendine lüks, lüks mal daha pahali.. ;)

10. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada değişiklikleri bi yazayım dedim,
    sol kol 39 cm oldu... :)
    sağ kol 37-38 arası gidip geliyor :(

bence 2 cmlik artışda l-glutamine'ın yararı oldu. Çünkü L-glutamine kas azalmasını engellemeye yardım ediyor.

11. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Peki BCAA mı yoksa L-glutamin mi?

12. Guest

Guest Guest

L.glutamini iyi tanimak lazim. Bu madde üyüme hormonuna minimum etki ypar. daha cok kaslari koruyucu özelligi vardir ve kaslarin gelismesinde yardimci rol oynar ama yeterince aminoasit olmadikca görevini zaten yerine getiremez. Bu madde hacim yaparkene simdilik gereksizdir. hacimden sonra is definasyona gelince kullanilmasi tavsiye olunur.

BCAA 3 amino asitten olusmustur ve bunlar kas yapici ve antikatabol dedigmiz kaslari koruyucu etki saglar. Yalniz vücut diger aminoasitlerede ihtiyac duydugu icin sporcular BCAA yi hacim icin almazlar ve genelde bunuda definasyon icin kullanirlar.

Eger paranizi harcayipda bir supps alacaksaniz o zaman Aminoasit yada protein tozu alin. Dergilerde yada internette yayinlanan reklamlara kulak asmayin.

13. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    L-glutamine al derim yeni kas hucresi yapiminda yardimci olur, diet zamani alindiginda kaslarini kaybetmezsin.

14. maxlimit

maxlimit Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    L-Glutamin profesyonel sporcular için doğal besin kaynağıdır, günde 20gr lık L-Glutamin alımı etkisini gösterir, aldığınız bir kutu L-Glutaminde yaklaşık ortalama 300 tablet varsa, 15 günde bir 70 milyonu gözden çıkarmak gerekir, L-glutamin diğer amino asitlerle kullanılırsa etkisi daha fazladır, tek başına işe yaramaz diye düşünüyorum. Creatin ve ribose da alınırsa baya bi etkisi oluyor.

15. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Sporcu Gidalarinda her zaman toz hali kullanimi tavsiye edilir..Hem daha natur,hem daha ucuz...

Glutamin de digerleri gibi,kombine kullanildiginda iyi etki yapar.(Creatin+glutamin+taurin+dextrose gibi)

Ama nasil kullanilirsa kullanilsin,en az 5 gr gunde kullanilmali ki tavsiye edilen doz 10gr-20gr /gundur.

Bence her dönemde cok uygun bir supplement ayrica Glutamine.sadece ben degil kullanan herkes pozitif etkisini soyledi ama yaninda mutlaka amino asit ve/veya protein tozu ,max etki icin creatine cok önemli...

16. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    taurin'in toz ya da tablet olarak satışı var mı? sadece kedi mamalarında ve enerji içeceklerinde gördüm ama toz-kapsül haline hiç rastlamadım...

17. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    castorpollux, hardlinenın kgt(kreatin-glutamine-taurine ) gibi complex ürünleri var, onlara bakabilirsin...kgt kullanan 2 arkadasım begenmişlerdi...

castorpollux bunu beğendi.
  18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    taurin yanılmıyorsam bir firma tarafından getiriliyor.1 kiloluk ambalajlarda olması lazım.komplex ürünler içinde alması bence daha mantıklı.dozlar birçoğunda güzel ayarlanmış.kgt daha önce kullandım fakat aşırı tatlı olmasından dolayı içmesi oldukça zor ve verdiğim paranın karşılığınıda alamadım.

castorpollux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş