lıght ton balıklarına verdiğimiz para?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve devolam tarafından 8 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.benim öğrenmek istediğim konu.örneğin derya tonda 160 gr da yağ oranı 12 gr yazıyor. bu içindeki yağı döktüğümüz zaman 1-2 gr yağ kalmıyormu? lıght ton balığındada bu oran aynı değilmi? o halde lıght tona boşamı fazla para veriyoruz.yoksa bu yağ balığın etinin kendi içindeki yağmı? bilgisi olanlar yardımcı olabilirlermi?

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum, light olanı kesinlikle luzumsuz olan ürünlerden birisi...

3. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkrler zeus yani bu yağ süzebileceğimiz bir yağ değilmi? balığın etindeki değil.kafamı karıştıran balığın etindeki yağdamı oluyor bu oran.yani normal tonun etinde yağ var,lıght tonun etinde yağ yok.böyle değil demi? yağ dışındaki süzebileceğimiz yağ.

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Etdekidir o yağ, içine koydukları süzdüğümüz yağ benm bildiğim kadarıyla kurumaması için konuluyor...

Bana göre light alınmamasının luzumsuz oluşu sadece bu yağ meselesi değil...
    Toplam olarak artılarını ve eksilerini yan yana koyuyorum luzumsuz oluyor...

Mesela sütle yoğurt, vg ciler bu ürünleri çok tüketir; aylık baza vurduğunuzda light kullanmanız bayağı yekün bir fark yaratır size...

Ama ton balığı öyle değiki, çoğu vgci civa özelliğinden dolayı korkar ve kullanmaz, kullananlarında öncelik sırasında değildir. Günlük bi öğününde beyaz bi öğününde kırmız et vardır, geriye ancak istenilirse 3. öncelikte tüketilir...

Yani aslında 3.önceliğe atmak çok doğru değil ama genellemeye baktığında bunu görürsün...
    Kısacası aylık nekadar ton balığı tüketiyorsunki yağı 5 fazla eksik olsa ne olur...

Farzedelimki hergün tüketiyorsun; fazla miktarda tüketimin var...
    Yani şimdi günlük 50gr ma kadar yağ alımı yapılabilir, ben bunun 20gr mını balıktan alsam ne olur sanki, diğer öğünde 20 eksik alıveririm ;)

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben şahsen light ton balığını tercih ediyorum çünkü fazla kilolarım var gereksiz yağ almaktan korkuyorum. Hem dia-sa dan alırsanız 3lü sü 3.49 lira. Ben dün 8 tane 3lü paket aldım. Daha çok olsa alacaktım ama sanırım kalmamış bayramdan sonra gelecek dediler yine alırım artık

6. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    zeus eminmisin etteki yağ olduğuna?kimide konulan yağ diyor,yani süzdüğümüz. kafam karıştı kesin bir bilgi lazım.

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Eminim kafan net olsun, 12gr yağ etdeki miktar. Çünkü sonuçta her besinde yazılan o değerler, besinin bizati kendisinin analizi yapılarak oraya yazılıyor...

O süzdüğün yağın, kurumaması için konulduğunu da çokiyi biliyorum, daha öncede çok konuşulmuştu bu ton balığı konusu çünkü...

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Son düzenleme: 9 Kasım 2011
  9. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar güzel cevaplarınız için şimdi tam emin olabildim sağolun :)

10. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    kutunun dışında ''süzme ağırlık: x gr'' yazıyor ordaki x e göre hesaplıcaksın yagını proteinini

11. asilx

asilx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    --------------------

"Mesela sütle yoğurt, vg ciler bu ürünleri çok tüketir;
    "

Hangi vücutçu sütü çok tüketiyor ? yoğurdu çok tüketiyor ?
    isim vererek yerli,yabancı; öğünlerini açıklamanı bekliyoruz ?
    konu hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olmadan lütfen yorum yapmayalım arkadaşlar.Yeni başlayanlar yada öğrenmek isteyenlerin kafasını karıştırmanın bir lüzumu yok.
    forumda yüzlerce diyet örneği mevcuttur bakabilirsiniz.

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Açılan başlıkla alakasız ve tartışma yaratma sataşma amaçlı mesajlara cevap vermiyorum...
    Bilgi birikimimde senin testine yada derecelendirmene kalmadı...

Lütfen forum kurallarına uyunuz!

Sayfayı Paylaş