Lİf kopması. ve hacim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese iyi akşamlar yaşım 15 v.g de 4. ay 1. haftam bitti. Tam olarak 4 ayda çok ağır bir programım yoktu ama 4. aya girince biraz ağır çalışmaya başladım özellikle tricepslerimi çok zorladım ve tricepslerimde ağrı var 2 gündür acaba ağırlık bindi koptumu yoksa hamlıktan mı kaynaklanıyor ve yarın tekrar salona gideceğim ağrı geçmezse dinlenene kadar beklemeli miyim?Diğer bir sorum ise hacim ile ilgili 4. ayımı hacim yaparak geçireyim dedim ve forumda okuduklarıma göre piramit sistemi yada 5*6 sistemi hacim yapıyormuş ben piramit uyguluyorum yani 4 sette ağırlıkları arttırıyorum 12-10-8-6 tekrar olmak üzere hata mı ediyorum?

2. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    o kadar yüklenmene gerek yok acele etme yavaş yavaş yap işte fazla merak.... :D

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bu neyin cevabı anlamış değilim?

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    lif kopması o kadar kolay degil tricepsçok agrılı gelişen bir süreç ister 2. gunluk agrı hıcbısey bazen agır gırdıgımde 1 haftaya kadar agrılılarım oldu lif kopsa kolun morarır ve şişer ve dayanamazsın öyle

"FURKAN" bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    evet internettede öyle okudum ne olur ne olmaz diye sorayım dedim madem ağrılı geçiyormuş o zaman bir problem yok demekki.

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    naprosyn jel sür, arada sıcak havlu koy...
    rahatlarsın.

"FURKAN" bunu beğendi.
  7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hacim için gene 4*6 uygula piramit genellikle güç elde etmek için yapılır ama sunu bil piramitte daha çok agrılı olur

"FURKAN" bunu beğendi.
  8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    4*6 da yine ağırlık artacak mı yoksa kaldırabildiğimiz bir ağırlıkta mı yapmalıyız o nasıl olmalı?

9. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    seb jan1 i dinle arkadasım tanımıyorum ama sağolsun bende v.g ye basladıgımda klollarım parantez gıbı olmustu geremıodum o halıme ragmen salona gıtmemı ogutlemıstı ki hocamda öle demişti ınanmazsın kollarımı oynatamıyordum o hale ragmen gıttım bıraz streching yap calısmadan once ii gelio daha sonra gecmıştı o ağrılar bende sakatlandıgımdan suphelenmıstım ama ole kolay bısı degıl sakatlık sendekının de hamlıktan kaynaklı oldugunu dusunuorum bırde yenı hareketlere gectıysen yenı kas lıflerın calısacaktır ve vucut onların calısmasına yabancı oldugu ıcın agrı vb tepkıler vermesı normal kolay gelsın .

"FURKAN" bunu beğendi.
  10. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    yardımlarınız için teşekkürler, tek kafama takılan 4*6 olayı asıl olacak.

11. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bence yanlış birşey yapmamışsın.devamlı normal çalıştığın için birden ağır girince kası şaşırtmışsın.dinlenmesine izin ver.ağrılı halde çalıştırma.4 ay geçmiş.pramit uygulamanda bi zarar yok.ama birdahaki tricepste aynı şekil ağır girme derim.iyi beslen çabuk iyileşsin.acı yoksa gelşimde yok :D

"FURKAN" bunu beğendi.
  12. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    acı artık geçti şükür ki bir problem yokmuş forumda okumuştum lif ile ilgili birşey çok kafama takmıştım antrenmanlarda bile kendimi zorlamak istemiyordum ama artık 20-30 kilolara kadar çıkabiliyorum.

Sayfayı Paylaş