lütfenn yardım yeniyimde (menü)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve melankoılistt tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım kendimi tanıtacağım bir bölm bulamadığım için burdan başlıyorum
    1,78 boyunda 80 kg'yim 24 yaşında ve izmirde öğrenciyim
    vücut ölçülerim aslında çok iyi omuzlarım falan oldukça geniş ama kaslarla ilgili sorunum var kolla ve göğüs kaslarımı geliştirmek istiyorum
    sabah akşam 50 şınav 50 mekik ve adını bilmediğim bir hareket daha yapıyorum
    kısa zamanda vucudumun üst taraflarını nasıl geliştirebilirim yani kol kaslarımı ve göğüs kaslarımı. doğal olarak bi 3genlik var ama ben biraz daha iyi görünsün istiyorum fit görünüm yanii.
    bu arada yemek olarak yağ ve yumurtayı tamamen kestim yemeklerimden siz ne önerisisniz.
    menü olarak yada neler yememeliyim.

Son düzenleme: 13 Nisan 2010
  2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Yumurtayi niye kestin?

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sayın melankoilist öncelikle şunu belirtmek isterim , vucudumuzu kısa zamanda geliştirmemiz insan oluşumuza aykırı bir durumdur , yani imkansızdır ! Vucut uzun zamanda gelişir, emekle fedakarlıkla gelişir neyse daha fazla off topic olmasın...

öncelikle yağı bile tamamen kesmek çok faydalı bir karar olmaz, yağı kesmek yerine zeytin yağından başka yağ kullanmamak daha faydalı olur çünkü c vitamini gibi bazı vitaminler zeytin yağında çözünerek fayda sağlarlar bize, ikincisi ise yumurtayı tamamen kesmek büyük bir gaflet olur, yumurta mutlak sürette tüketmemiz gereken eşi benzeri olmayan bir gıdadır, bunun yanında light ton balıkları eşi benzeri bulanmayan bir başka besin kaynağımızdır, tavuğun göğüs eti bir başka gıdamızdır, size tavsiyelerim
    1-Forum kurallarını okuyun
    2-Forumun her yerini okuyun
    3-Forumun arama motoruna merak ettiklerinizi yazın , öyle okuyun
    4-Diyetisyene gidin

sayılar

4. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    öncelikle hoşgeldin diyorum. eğer kaslarda hacim istiyorsan bir salona mutlaka çalışmalısın.çünkü aletsiz bunu başarmak nerdeyse imkansız. kilo ve boy orantın iyi fakat yağ oranınıda hesaba katıp buna göre hareket etmelisin. yağı kestim dediğine göre biraz yağlanma sorun olmalı. günlük beslenmede yağ kesilmemeli fakat zeytin yağı, zeytin ve fındık fıstık gibi yararlı yağlara sahip besinler tüketilmeli. karbonhidrat olarak glisemik indeksi düşük olan makarna yulaf ezmesi, esmer pirinç, bulgur, nohut, fasülye, kepekli ekmek vb gıdaları tüketebilirsin. günde en az 5-6 öğün azar azar yemelisin. yoksa yağlanma sorunu yaşarsın. bu besinler hafif diye sınırsız tüketileceği anlamına gelmez. glikojen depon dolu ise ne yarsen ye yağa dönüşür. 5-6 öğünün mantığı budur yani glikojen deponu taşırmamak ve vücudu uzun süre açlıktan korumak. bunun yanında protein ihtiyacını hayvansal gıdalardan karşılamalısın(hayvansal proteinlerin biyolojik değeri yüksek). yumurtayı rahatlıkla tüket ama beyazını. sarısındada günde 2 yi geçme. bunun yanında tavuk göğsü fiyatı ve içindeki protein miktarıyla çok değerli. 100 gr tavuk göğsünde 30 gr protein bulunmakta. ayrıca yarım yağlı sütte iyi bir protein alternatifi. 100ml sütte 3 gr protein var ve yarım yağlı sütün %90 ı su. buda senin günlük su ihtiyacında büyük katkıda bulunur. günlük vücut ağırlığının 1.5-2 katı gram protein almalısın. en az 2,5-3 litre su içmelisin. vitamin ihtiyacını meyve sebzeden ve multivitamin tabletlerinden karşılayabilirsin(vitamin önemli kesinlikle karşılanmalı benim şahsi fikrim en iyisi multivitamin hapları)sabaha mutlaka su ve proteinle başla. şimdilik aklıma gelenler bunlar bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. iyi çalışmalar.

melankoılistt bunu beğendi.
  5. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar özenle yazdığınız aydınlatıcı cevap larınız için öncelikle hepinize çok teşekkür ederim
    forum ortamınız ve bilgi paylaşımınız süper.
    yumurta ve yağı kestim çünkü bodyci bir arkadaşım var kesinlikle yeme dedi ki kendiside tüketmiyor
    bu yüzden kesitm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:12 ----------

dostum salona gitmek gibi bir şansım inan hiç yok okulum son sene olduğu için çok yoğun ne yaparsam kendim yapmak zorundayım ve sabah akşam olmak üzere günde 2 kez
    ve söylediğin gibi öncelikli isteğim kaslarda hacim
    yağlanm konusundada birazcık göbeğim var klasik TÜRK kası diyebilirim ama son bir haftadır yaptığım sporla küçülmeye başladığını söyleyenler var (noluyo sana diyorlar) ayrıca çalışmaya başladığımdan beri kanat kasları oluyor galiba göğsün arka tarafında falan küçükde olsa gelişmeler var aynanın karşısına geçtiğimde bariz görebiliyorum. ki gaza geliyorum :)
    tavsiyelerin için teşekkür ederim süt ve zeytin yağı tavsiyene kesinlikle uyacağım diğerlerinede mümkün olduğu kadar
    ayrıntılı cevabın için çok saol kardeşim

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Yumurta vücut geliştirmek için olmazsa olmazlardandır.O nedenle günlük en azından 2-3 tane yumurta yemeye özen göster.Bunun yanısıra bir çift dumbell alıp evde göğüs ve kollarını geliştirebilirsin.Ama tavsiyem sadece bu iki bölgeyi geliştirmek yerine tüm vücudunu geliştirmen çok daha estetik bir görüntü oluşturacaktır.Ayrıca yağı tamamen kesmene de gerek yok.Vücudun yağlara da ihtiyacı vardır.Önemli olan aldığın yağın miktarı ve kalitesi...

7. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    tamam kardşeim teşekkür eederim forumu araştırıyorum şimdi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:25 ----------

yumurtanın beyazı yada sarısı fark eder mi?
    ben her sabah kahvalıda ekmek arası bol yağlı ve iki yumurta yapıp yiyirodum
    buna devam etmemin bi sakıncası var mıdır?
    zaten vucudum henüz spora tam alışkın olmadığı için hafiften başladım 50 şınav 50 mekik adını bilmediğim bi hareket bile beni yoruyordu ilk günlerde ama şu adan gayet iyiyim
    dediğin gbi 1 ay içinde bütün vucuduma yönelik harektlere yönelcem yani vucudum geneline yaycam bu spor olayını

8. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    [/COLOR]
    dostum salona gitmek gibi bir şansım inan hiç yok okulum son sene olduğu için çok yoğun ne yaparsam kendim yapmak zorundayım ve sabah akşam olmak üzere günde 2 kez
    ve söylediğin gibi öncelikli isteğim kaslarda hacim
    yağlanm konusundada birazcık göbeğim var klasik TÜRK kası diyebilirim ama son bir haftadır yaptığım sporla küçülmeye başladığını söyleyenler var (noluyo sana diyorlar) ayrıca çalışmaya başladığımdan beri kanat kasları oluyor galiba göğsün arka tarafında falan küçükde olsa gelişmeler var aynanın karşısına geçtiğimde bariz görebiliyorum. ki gaza geliyorum :)
    tavsiyelerin için teşekkür ederim süt ve zeytin yağı tavsiyene kesinlikle uyacağım diğerlerinede mümkün olduğu kadar
    ayrıntılı cevabın için çok saol kardeşim[/QUOTE]

o zaman sana önerim set usülüyle önce 20*5 squat(çömelme), 15*4 şınav, 25*4 mekik çalışabilirsin bu birazda olsa işini görür. mümkünse dumbell veya kendi imkanlarınla dumbell yapıp(şişelere toprak vb şeyler koyup)çalışmanı öneririm. kilo alma döneminde 30-40 dk lık orta tempo koşularda yağlanmamak için işini görür. başarılar.

9. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    yumurtayı teflon tavada kısık ateşle çok az yağlı pişirebilirsin veya en iyisi haşlayarak pişirebilirsin.

bol yağlı pişirmek yağlanmana sebep olur.

tavada pişirirken içine markalı lor peyniri koyarak protein düzeeyini yükseltebilirsin.

kolay gelsin.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kardeşim,dostum,arkadaşım.kurallara uymamak için özen gösteriliyor.

Başlık ve içerik yüzünden

KİLİT VE ÇÖP

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş