1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Lütfen yorumlarmısınız

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve arminvan tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. arminvan

arminvan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    37 yaşındayım boyum 186 cm, kilom 70 Kg, vücut yağ oranım % 10.4 dür.
    Vücut ölçülerim kol 35 cm, ön kol 31 cm, göğüs 98 cm, omuz 110 cm, bel ise 80 cm dir.
    Bu sporu 10 yıl kadar önce 6 ay yaptım ayrıca düzenli olmasa da zaman zaman evde devam ettim şu anda da 7 aydır yapıyorum. Amacım fit bir vücut sahibi olmaktır.
    Mevcut durumu yorumlarsanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

DeL PotRo bunu beğendi.
  2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    abi uzun wadede ince ince kilo alman lazım sakın abartma çünkü bu satten sonra yağ yakmak senin için çok zor olur

DeL PotRo bunu beğendi.
  3. arminvan

arminvan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın kilo almam gerektiğinin de farkındayım ama o kadar bıcak sırtı bir konu ki bu beslenme ve kilo alma mevzuları..Fazla kaçırınca yağlanıosun bu kez onu vermek durumu oluyo zayıf oluyosun olmuyor..Bu arada kilo almak da vermek de yağ oranımı düşürmek de sorun olmuyor benim için ama yağsız kilo almak biraz zor oluyor asıl mesele o sanırım.

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    fitness a yonelmelisin bence agir kilolara girme kardiyolarina devam et zaten yagsiz duruyor vucudun

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Kas ve vucut yapin guzel gozukuyor, bence kilo almaya gerek yok, vucut yag oranini dahada dusurebilirsin. Her ay 1 kilo kas kutlesi katsan yeterli olur bence 7 ay daha calistiginda.

Daha iyi bir goruntu istiyorsan, gogus ve kol killarini veet kopuk ile yok et, solaryuma gir, sonucta makyaj var olani daha guzel gosterir. Testesteron seviyeni olcuturup zinc ve magnesium a baslayabilirsin. sonucta yas ilerledikce testesteron dusuyor ama senin saclarinin dokulmus olmasi iyi birsey testesteron yuksek kisilerde sac dokulmesi olur.

Zaten protein alinmasi gerektigi konulari biliyorsundur.

Kemik yapin kalin, boyun uzun, sanslisin zaten, az yag orani ve 6 aylik vg sonunda 5 kilo daha kas eklersen vucuduna super bir goruntun olur.

Bacaklar konusunda dikkat etmek gerek ama, uzun boylu ve yag orani dusuk ama bacak calismayan kisilerin leylek gibi bir goruntusu oluyor :) Bacagi ihmal etme.

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. arminvan

arminvan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ağır kiloya girmeden de kolay kolay kas kütlesi inşa edilmesi çok zor ama ..Vücudun müsade ettiği kadar ağır çalışmaya çalışıyorum aslında.

DeL PotRo bunu beğendi.
  7. arminvan

arminvan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Beslenmeme zaten dikkat ediyordum hep ama son 4-5 aydır çok daha fazla dikkat etmeye başladım ve hemen her ay yağ oranımı ölçtürmeye başladım ve sürekli düşüyor yakında 10 un altına düşecektir die tahmin ediyorum. Zaman içerisinde kas kütlemi artırmak benim de hedefim zaten.

Görüntüye gelince yaz aylarına girerken solaryuma giriyorum zaten ve arkasında güneş ile de yanınca gayet iyi oluyor ama 4 mevsim solaryum çok sağlıklı olmuyor cildi ciddi derecede yaşlandırıyor ve cilt kanseri vs gibi geri dönüşü olmayan hasarlar veriyor. Kol kıllarından ben de memnun değilim ama normalde o kadar kötü gözükmüyor tişörtleyken filan ancak resimde iyi çıkmıyolar ben de beğenmiyorum=)

Bacaklar konusunda çok haklısın bu yaşa kadar vücüdun üst kısmını bi şeklde sürekli çalıştırdım şnav, barfiks, mekik, dips vs. ancak bacakları hep ihmal ettim. Şu an programımda var ve çok ciddiye alıyorum bacak antremanlarını. Az kilolarla da olsa squat, deadlift, lunge ve de calf olarak sürekli ağırlık artırarak çalışmaktayım ve toparlamaya başladığını hissediyorum.

DeL PotRo bunu beğendi.
  8. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    her ay bir kilo kas eklemek mi? 6 ayda 5 kilo kasmı? siz bunu yapıyorsunuz ki tavsiyede bulunuyorsunuz ama bence biraz araştırma yapın ki paylaşımlar yapıcı olsun.
    Arminvan benden tavsiye ilk olarak yaş olayını bir kenara bırak fitnesse yönelmek gibi bi şeye ihtiyacın yok vucut yapın bu spor için gayet elverişli bütün sınırlarını zorla çok iyi beslen güzel bir supplement kombinasyonu oluştur ve basabildiğin kadar ağır çalış gelişmek öyle kolay değil zaten eğer bu dediklerimi yapmazsan sadece spor yapmış olursun hiç bir ilerleme olmaz tavsiye veren arkadaşlar sanırım 40 yaşına gelip geri döndüler.

DeL PotRo bunu beğendi.
  9. arminvan

arminvan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hedefim kas kütlesi yapmak ama bunun o kadar da kolay olmadığının farkındayım ama elimden geleni yapıp olabildiğince iyi beslenip olabildiğince ağır ve sıkı çalışıyorum. Supplementlere karşı olmasam da hiç kullanmadım ve bir yere kadar da kullanmadan sınırlarımı görmek istiyorum. Doğru beslenip çok sıkı çalışınca insan anlıyor zaten geliştiğini. Bu arada en çok zorlandığım bölge omuz bölgesi. Her bölgeden verim alıp da omuzda her yolu deneyip verim alamamak entersan geliyor.

DeL PotRo bunu beğendi.
  10. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Burdaki arastirma eksikligi veya bilgi eksikligi nedir tam anlayamadim? 6 ayda 5 kilo kas normal sekilde calisan birisnin basarabilecegi birsey, 1 kilo ise bunun ust siniri kabul edilmis. Evet kaslarinda daha fazla su tutmana yardimci olacak ve hacim olarak seni daha buyuk gosteren suppler kullanarak 2 kilo yagsiz kas aldigini sanabilirsin oda ayri bir konu.

Baska bir basliga yazmistim tekrar onu alintiliyim kas kilo yag konusunda.

Ayrica arastirma yapmama gerek yok, kendim bizzat ayda 1 kilo lean body mass katiyorum vucuduma, yag oranim ayni kalarak, yagsiz sekilde. // hatta yag oranimi dusurerek.

Son düzenleme: 8 Ekim 2009
  11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    sadece sunu düzelteyim her ay 1 kilo kas imkansız bişey saçmalamamak lazım düzenli çalışmada olsa dibine kadar kürde yapsan ayda 1 kilo kas alamazsın hee aldın diyelim sonraki ay alamazsın yani her ay alamazsın 3 ayda 1 kilo olaiblir !!

12. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Surekli olarak olmaz hayir sacma vs demekten baska herkes bilimsel olarak birseyler eklerse bizde daha cok sey ogreniriz, kimseyle kisisel polemik yasamak istemiyorum, benim yazdigim seylerin yanlis veya eksik oldugunu dusunuyosaniz kendi bilgilerinizi aktariniz, benim ustumden konusmayiniz, yok demekle olmuyor bilimsel veya sayisal aciklama gerekiyor!

http://ezinearticles.com/?Great-Exp...ge-Male-Expect-to-Build-Per-Month?&id=2801578

http://weighttraining.about.com/od/succeedingwithweights/a/muscle_month.htm

Ayrica dibine kadar! (ne demekse) kur basan biri ayda rahat 6 kilo kas yapar.

Son düzenleme: 9 Ekim 2009
  13. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    demekki bu işi böyle biliyorsun

kür de alınan ilaçlar kas değil su olarak alıyor direk kas olarak almıyor bu ilaçların vücutta su tutma özelliği var bilimsel olarakda ayda 1 kilo kas zor kaslar hacimi kücük ve agırlıgı fazla değildir o yüzden 1 kilo kas demek ne demek ya bir düsün yağ değil kas !!

hadi 1 ay da aldın ne yapıp ettinde sornaki ay alman imkansız cünkü insan anotomisi buna elverişli değil sürekli kas alamazsın o zman bu işi 6 ay yaparım arnold olurum !! bak bu da saçma

14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    arminvan arkadaşımızın başlığının altında bir tartışma konusu açılması hoş olmuyor eğer tartışmak istiyorsanız yeni bir başlıkta tartışalım bu konuyu herkes katılsın.

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ok yüksek testesteron saç dökerde her saçı dökülenin yüksek bi testesteron seviyesinde olduğu anlamına gelmez 1001 tane nedeni olablir saç dökülmesinin. cemil ipekçininde saçları dökülüyor odamı testesterondan

Sayfayı Paylaş