Lütfen yardımcı olur musunuz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve furkan1234 tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. furkan1234

furkan1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim,
    öncelikle kendimi anlatayım 1.72 boyum var 72 kiloyum 14 yaşındayım. Bugüne kadar hep yedim ve vücudumda yağlanma oldu. Göbeğim çok yok yani normalden biraz daha az ama bacaklarım çok kalın ve kalçam büyük. Bunun için yağ yakmak istiyorum ama annemlerin bunu bilmesini istemediğim için diyet yapmıyorum ve annem hala yağlı şeyler yapıyor. Okulda falan pek fazla birşey yemiyorum eve gelince sebze yiyorum ama haftasonu her gün sabah sucuk yapıyor annem ve ben de yemeden edemiyorum. Şu sıralar babamın işleri sıkışık olduğu için spor salonuna gidemiyorum ama haftasonuları futbola gidiyorum ve bir bisikletim var yeni geldi bunu kullanmaya başladım. Sizden yardım istiyorum yağlı şeyler yiyorum ama çok değil bunun için ne yapmalıyım? Ve ne kadar zamanda vücudumun şekli düzelir? Saygılar.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    1. Forum kurallarını okuman gerekiyor. İçeriği anlatmayan başlıklar kilitlenir ve taşınır.
    2. Şuan gelişim çağındasın kilo alman filan gayet normal kafanı takmana gerek yok.
    3. Eğer bu olay seni çok rahatsız ediyorsa ve salona gidemiyorsan dediğin gibi bisikletin var. Havalarda güzelleşmeye başladı çık bisikletinle gez. Evinin yakınlarında koşabileceğin yerler varsa koş. HIIT sistemini uygulayabilirsin.
    4.Bence annene söylersen diyet yapacağım tarzında değilde bu kadar yağlı yemek yemek istemiyorum diye. Anlayışla karşılayabilir. Ama eğer hala devam ediyorsa da bazı şeylerde kendini tutman gerekiyor.
    5.Abur cuburu ve cola tarzında şeyler tüketiyorsan onları hayatından çıkarırsan etkisini görürsün. Denendi onaylandı :)
    6. Kimse sana şu kadar zamanda şöyle olursun diyemez.

themertyildiz, diez ve furkan1234 bunu beğendi.
  3. furkan1234

furkan1234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim bu arada özür dilerim forum kurallarını bilmiyordum bu arada çok yağlı değil zaten normal yağlı ama yağlı sonuçta zararlı değil mi?

4. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yağdan ziyade aldığın basit şekerlere(şeker,çikolata,cips,bisküvi,kraker,kola,pirinç,beyaz ekmek,kek,pasta,börek,hamur tatlıları,her türlü poğaça) dikkat et

anne yemekleri yağlı yapıyorsa suyunu yeme sadece sebze ve eti ye,genelde yağ yemeğin suyunda birikir.

aslında kilo fazlan çok yok boyuna göre.67-70 arası senin için ideal kilo aralığı.

5. thelmessos

thelmessos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    abicim bence de yasin agirlik icin erken. Ancak eger yuzme imkanin varsa cok faydali olur. Eklemlere yuk bindirmeden, vucut yapisini olumlu etkiler. Basketbol oynayabilirsin.
    Bence asil sorun beslenme. Ginoturke katiliyorum. Beslenmeye bi care bul. Ebeveynlerinle oturup konusabilecek yastasin. Anneni kirmadan yagli yemek istemedigini anlatirsan dikkat edecektir. Okula giderken yanina faydali ek gida al. Boylece ogun arasi karnin acikinca yuksek kalorili ve yagli abur cubur yemezsin.uzman deilim ama yag oranini dusurmek icin ac kalmamalisin. Az oranda sik ve faydali yemelisin.

6. odiii

odiii Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    Bursa
    Şu yazılanlara bakıyorum da gerçekten ne kadar faydalı bilgiler ve tavsiyeler yazılmış. 14 yaşında kolaylıkla yanlışa yönelebilecek bir gencin böyle bir platformda doğru tavsiyeleri alabilmesi gerçekten çok büyük bir avantaj.
    Sevgili furkan kendini şanslı saymalsın. Ben sorduğun konuyla alakalı şunu söylemek isterimki ihtiyacın olan bilgiye sitede bilinçli bir araştırma yaparak kolayca ulaşabilir ve insanların deneyimlerini harmanlayarak kendine doğru bir beslenme ve spor altyapısı oluşturabilirsin. Benden sana ödev olsun hergün 1 saat sıkılmadan forum oku :)

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-erken-ya-ta-ba-t20050.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/13-ya-vg-tavsiyeleri-t15425.html

Arama Kelimeleri :

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş