Lütfen Yardım Vücud Çalışmaya Uygun Muyum? Yardım Lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deadlyff tarafından 18 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sadece kol, omuz, biraz da göğüs ve karın kaslarımı geliştirmek istiyorum.Özellikle kol kaslarımı geliştirmek istiyorum. Fakat kilom yeterli mi bilmiyorum.15 yaşındayım boyum 1.85 kilom 70 fakat zayıf gösteriyorum ve kolumu sıkınca az kas gözüküyor. Kuvvetlenmek istiyorum fakat bu kiloyla o cılız kollarım ( gerçekten cılız ve ince gözüküyor et bile yok sanıyorum :() kas yapar mı ya da biraz şekillenir mi? 6 kglik 2 dumbellım var daha önce 3 kiloyla çalışmıştım neden bıraktım bilmiyorum ramazan girmişti ve erimişti kaslarım lütfen yardım arkadaşlar nasıl bir program uygulamalıyım kaç ayda belirginleşir ve kas yapacak yağ protein var mıdır?

ya sadece şekilli olsun istiyorum kollarım ve belim ince fln hadi arkadaşlar sağolun şimdiden.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vücut bir bütündür istediğin kollara sahip olmak için bütün kas gruplarını çalıştırmalısın
    beslenmene dikkat etmelisin
    ayarlanabilir dumbell seti ve bench sehpası almalısın
    uykuna ve motivasyonuna dikkat etmelisin
    forumuda okumalısın
    tüm bunları yaparsan belli bir süre sonra sonuç alırsın ne kadar alırsın onu bilemeyiz tabi iyi sporlar

deadlyff ve Predatel bunu beğendi.
  3. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38

Daha güzel bir görünüm istiyorsan biraz kilo almalısın. Kaç ayda belirginleşir bu sana bağlı imkanın varsa bi spor salonuna git. Ayrıca forumu biraz araştır kendine uygun bir program mutlaka bulursun... Bol Şanslardumbelllls

deadlyff bunu beğendi.
  4. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumlarınız için pazartesi: göğüs, ön kol salı:dinlenme çarşamba:eek:muz, arka kol (triceps) perşembe:karın kası
    cuma:göğüs, ön kol(biceps) cumartesi:karın
    pazar omuz, arkakol(triceps)

sitede bulunan 2 dumbbell ile evde çalışma programlarında ki hareketleri yani göğüs 4 hareket kol 3 hareket omuz 4 hareket vb. 8x5 yapmayı düşünüyorum ya da 10x5 az mı olur? ve 5 ayda kaç cm biceps gelişir ve 8 ayda kaç cm biceps geliştirebilirim? beslenmeme çok dikkat edemiyorum :( yeterli proteini alıyor muyumdur bilmiyorum..

Lütfen yardım..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:55 ----------

malesef spor salonuna gidemem ve kilo almaya çalışıyorum ama 15 yaşındayım ergenlikten sanırım ne yesem içsem alamıyorum 70 de sabitlesem iyi vermesem..
    teşekkürler yorumlarınız için pazartesi: göğüs, ön kol salı:dinlenme çarşamba:eek:muz, arka kol (triceps) perşembe:karın kası

sitede bulunan 2 dumbbell ile evde çalışma programlarında ki hareketleri yani göğüs 4 hareket kol 3 hareket omuz 4 hareket vb. 8x5 yapmayı düşünüyorum ya da 10x5 az mı olur? ve 5 ayda kaç cm biceps gelişir ve 8 ayda kaç cm biceps geliştirebilirim? beslenmeme çok dikkat edemiyorum :( yeterli proteini alıyor muyumdur bilmiyorum..

Lütfen yardım..

5. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler malesef salona gidemiyorum.ağırlık seti alabilirim fakat hacim yapabilir miyim bilmiyorum.

6. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler pazartesi: göğüs, ön kol salı:dinlenme çarşambamuz, arka kol (triceps) perşembe:karın kası

bu program şimdilik nasıl iyi mi?

7. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tavsiyelerim
    -şurayı bi de burayı istiyorum olayını unut, bacak dahil komple çalışmayı mutlaka kafana sok...
    -kilonu veya vücut yapını dert etme, bu sporu düzenli yaptıkça illa ki kilo alacaksın, ki şu anki kilon başlamak için gayet iyi bir kilo, çok daha düşük kilolardan başlayan arkadaşların yazılarını bulabilirsin forumda ...
    -ilk 1-1,5 ay adaptasyon programı yap, öyle 1. gün göğüs falan diye bölme hemen...
    -bende evde yapıyorum, aşağıda belirttiğim ekipmanları alırsan düzgün bir programla salon-ev farketmez
    *bench press sehpası (masası inip kalkan, yani incline çalışabileceğin model)
    *bench için uzun bar
    *z bar
    *4 adet dambıl (iki tanesi açma germe hareketleri için hafif olacak, ya da tak çıkar yapıp 2 tane dambıl kullan)
    *barfiks için duvara zımbırtı
    *yeteri kadar ağırlık plakası...

2 ay sonra da whey tipi protein tozu alırsın, antreman öncesi sonrası kullanırsın

zaten sonrası zamanla okuyup öğrenip kendine has yolunu çizersin...

deadlyff bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sitede evde çalışma programını uygulamalısınız şimdilik orada ne kadar set ve tekrar yapacağınız yazıyor zaten
    beslenme kötüyse maalesef boşa çalışıyorsunuz demektir vg sporunda ilk önce beslenme önemlidir
    ayarlanabilir dumbell seti şart olmadan olmaz
    forumu araştırarak beslenmene antremanına uykuna motivasyonuna özen gösterirsen elbette 5-6 ayda sonuç alırsın ama bizdende bu konuda net bir şey söylememizi bekleme lütfen

deadlyff bunu beğendi.
  9. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

sağolun teşekkürler..5-6 ayda 1-2 cm kol kası hacmi alabilir miyim acaba ?

Sayfayı Paylaş