lütfen yardım edin

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve maeglins tarafından 17 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    benim sorum bel agrılarmla ilgili ben mekik cekerken salonda ustume agırlık koyup yapıyordum bunu 3 -4 antreman yaptım 60 tekrar ve sonra 3 gun kadar belim agrıdı araya 10 gun gırdı hastalık yuzunden sonra tekrar bodye basladım tekar agrılarım basladı ilk baslarda bu agrıların demire asılı kalma hareketi( boy uzatma icin) yuzunden oldugunu sanıyodum ama deglmıs kocum bana ondan olmaz dedi mekik yuzundendir dedi boyunun uzaması durmaz dedi ama ben yinede kaygılıyım bunları bize niye soruyosun diycek olabilirsiniz ama doktora gitme sansım yok hayatımın cok zor bir donemındeyim 1 aydır bunalımdayım herseye takıyorum en kucuk ayrıntılara bile saatlerimi harcıyorum psikolejik destekte gorudm ama neyse sonuc olarak gunde 1-2 saatimi paronyaklıga gidiyo o yuzden bu konuda ne dusuncegimi bilmiyorum sizce boy uzamam durmsmudr toplamda 6-7 gun kadar belim agrıdı

Son düzenleme: 18 Ekim 2011
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Muhtemelen mekik eshpasıdan..2 tür mekik eshpası var..şimdi isimlerini bilmiyorum ancak...aşşağıda resmini verdiğim alette yaparken geriye giderken fazla gitmemk gerek...aksi taktirde ağrılar olacaktır..ben bile yaşadım o sakatlığı...ama akıllandım ve artık geri yatarken fazla gitmiyorum..

ayrıca 60 tekrar da fazla...30*2 3 ayp ...sonuçta tekrar sayısı fazla olması geliştirmeyi hızlandırmaz...yine güne yayarak yaparsan daha sağlıklı olacaktır...

3. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    asıl merak ettgim oby uzaması 1-2 haftada durcak bisemi

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    nasıl yani duracak derken...

boy uzaması duur mu demek istiyorsun...tam anlayamadım..

ancak kısaca belirteyim... squat tarzı hareketler boy uzamasına belki etki eder..oda yaşın genç ise...

5. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yok bacak calısmıyotum bu bel agrıları boy uzamamı durdurumu 7-8 gun kadar agrıdı belim dedim ya

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    alakası yok..kafana takma o tür şeyleri bel ağrısı ile boy uzamasının ne ilgisi olabilir.....sen iyileşmene bak..

geçmiş olsun ...

Danny Boy bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    boy uzması ole bel agrısıyla yada baska bır agrıyla durmaz hatta belındekı tum kasları baglı oldukları yerden koparsan bıle durmaz yanı hıc alakası yok

forumda bu ara bu bel agrısı olayı cok arttı herkese aynı onerıde bulnuyorum dıye kızmasın bana kımse :)

yapman gerekn sey doktora gıtmek ımkan yok falan dıye bır sey yok nasıl ımkan yok spora gıdecek zaman var ama doktora yok ole seymı olurmus . en kısa zamanda bır doktora gorun cunku uzman o belkı cıddı bırsey ne bılıyosun burdan sana tehsıs koaycak halımız yok gıt doktora hem paronayan da gecer ve doktora belım agrıdı boyum uzaması dururmu dıyede sorabılırsın :)

bu arada mekıkden oldugunu kocun nerden anlamıs kı kendısı doktormu yada senı muayene mı ettı . pek tabıkde barfıks de asılmaktanda olur bel sakatlıgı kı bence buyuk ıhtımal ondan oldu . buyuk ıhtımal barfıkse asıldın ve kendını asagıya salladın ve bel kasların ıncındı zarar gordu buda agrya sebeb verıyor :(

ve bıdah agırlıkla mekık cekme kım onerdı kı bunu sana . bu yasta alaksız bır egzersız senın ıcın

dıger tavsıyem forumda kı herkese aynı seyı soledım :) sıcak su ıle kompress yap agrıyan yere :)

demircan256 bunu beğendi.
  8. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    doktora gitmeyi dunumedim cunku simdi belim iyi basfirkten olmadıgını biliyorum cunku barfıksın programda olmadıgı gunlerde basladı ama kalan kısımlarda haklısın galiba tesekur ederim cevabın icin

9. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş