Lütfen yardım edin. Jinekomasti hakkında.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Mtn.K tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mtn.K

Mtn.K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Türkiye
    Öncelikle hepinize selamlar olsun değerli forum üyeleri. Göğüslerim bir erkeğe göre aşırı büyük. Jinekomasti var mı bilmiyorum forumda çok araştırdım fakat tam anlamıyla anlayamadım, jinekomasti olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yaşım 18, boyum 186 cm, kilom 110 kg. Geçen sene 95 kiloydum. Ondan önceki sene 88 kiloydum. Fakat yine göğüslerim büyüktü. Jinekomasti varsa spor ve diyetle küçülür mü? Orta göğüs için hangi hareketleri yapmam lazım? Elimde 1 adet 5 kg. 1 adet 4 kg. lik dumble, 2 elle bükmeli bir yay, pedallı bir kürek (Voit R-660) ve bir de üzerinde mekik çekebileceğim bir rampa var. Bunlarla kaç defa kaç set ne yapmalıyım? Veya amacım doğrultusunda evde çalışabileceğim başka bir spor aleti var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mayıs 2013
  2. mesut94

mesut94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    valla bende 19 yasındayım bende de var bu illet 1 2 senedir spora basladıgımda 90 kg idim şimdi 77 kiloyum o kadar göğüs calıstım agırda calıstım ama sporla düzelecek iş degil bu gecende marmara arıstırmaya gittim kaynarcada tabii öncesinden ultrason cektirdim jinekomasti ama cok asırı büyük degil ama rahatsız edici bi tişört giyiyorsun sıkıntı arkadas gittim işte hastaneye önce dahiliyeden randevu aldım oradan endokrinolojiye yönlendiriyolar gittim kadın ekimin 3 ü ne randevu verdi yahu kim bekleyecek o kadar arkadas bende internetten arastırıyorum sık sık yarın burayı arastırıcam MÄ°APLAST Estetik Cerrahi Op. Dr. Arda Katırcıoğlu burayıda rastgele buldum netten bakalım yarın arıycam sıkıldım gercekten

3. Mtn.K

Mtn.K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Türkiye
    ben jinekomastiden emin değilim. Meme başı denen kısım ben de yok ama göğüslerim baya büyük. İstanbul da isen mutlaka ümraniye devlet hastanesi ne bir görün derim. Çoğu kişi tarafından tam teşekküllü olarak bilinen bir hastanedir ben de mutlaka gideceğim ümraniye devlet hastanesi ne. Doktor ziyaretinden sonra olanları paylaşırsan seviniriz.

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Meyin k jinekomasti teşhisi için doktora görünmelisin. Ancak yaşın ve boyun bana sadace hafif kilo fazlan olduğunu korkulacak bir durum olmadığı sezdiriyor. Göğüslerinde yağ kütlesi olduğu kanısı ağır basmakta tabiki resim yada fiziki muayene olmadan bu dediklerim varsayımdan öteye geçemez. Sana tavsiyem jinekomasti ile ilgili daha fazla bilgi edinmen ve göğsündeki kitlenin yağ veya doku olduğunu anlaman görüntüde sana rahatsızlık veren bir durum söz konusu ise doktora görünmende fayda var.

5. Mtn.K

Mtn.K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Türkiye
    Bilgilendirme için teşekkürler, ama çok uzun zamandır bu böyle (en az 6 sene), jinekomasti nasıl anlaşılır? Ameliyatın herhangi bir zararı olur mu ve ameliyat daha sonra göğüs kası yapmama şekil oluşumuna engel olur mu?

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Orta ve işaret parmağını pens gibi kullanarak sağ göğsün arasına girecek şekilde hafif bastır.
    dokumu hissediyorsun yoksa yumasak yağ kütlesinimi?
    kemiğine kadar kaydır. Normalde kütlenin baskı bölgesi kadar olması beklenir.
    fakat yağ kütlen fazla ise doku fazlası mevcut olsa dahi kilon sebebi ile kendini göstermez
    fakat ani kilo kaybında hiç hoş olmayan bir görünüm kazanır.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2013
  7. Mtn.K

Mtn.K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Türkiye
    Göğsümü sıktığımda sert bir tabaka var. Sadece en uç kısmında yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:46 ----------

Yani yağ fazlasından dolayı mı yok jinekomasti mi?

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Hayır yağ kitlesinin fazlalığı teşhis etmende seni yanılgıya düşürüz artı görüntüde yanıltır

mesut94 bunu beğendi.
  9. mesut94

mesut94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki bi soru sorucam bende genelde hep şişkin durmuyor spor yaptıgımda dus aldıgımda veya elimle 1-2 ovmayla küçülüyor tabii hep kücükte kalmıyor sonradan eski halinede dönebiliyor diger arkadaslarda böyle mi ? bu arada ben tuzlada oturuyorum ve devlet hastanesine gidip ultrasona girdim ultrasonda her iki memede subareolar bölgede glandüler doku artmış olup,jinekomasti açısından değerlendirilmesi önerilir yazıyor?

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Evet jinekomastisin daha doğrusu başlangıç aşamadında yaşın itibari ile gözlemlenmesi ve ilerleyen zamanlarda gidişatı konusunda takip edilmesi gerekir. Dokunun yaşınla beraber büyümesi beklenir. Bu nedenle endokrinoloji bölümüne başvurman yararına olacaktır doku büyümesinin nedei hormonel olabilir. Bu yaşında bi kan testi istenmeli

11. mesut94

mesut94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    şimdi kendim çektim fotoğrafları http://imgim.com/421inciy8595749.jpg

http://imgim.com/8489incil5265181.jpg sizce nasıl ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:23 ----------

evet istendi fakat ekim ayına randevu verdi o zamana kadar bekleyemem ameliyat dersede olucam önerebileceginiz hastaneler var mı

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle nedeni bulmalısınız bu konuca doktorunuza ısrarcı olunuz. Ameliyat için erken biraz daha bekleyiniz görüntü olarak can sıkıcı ise düşünülebilir ancak beklemekte fayda var.

Şuan resimleri gördüm cerrahi müdahale için bir neden göremedim hatta şüphelerim oluştu. Kesinlikle 21 yaşınızı bekleyiniz. Jinekomasti olduğunuzu zannetmiyorum gelişme aşamasında

Şuan bi durum farkettim iki ayrı birey konuya cevap vermiş beni şaşırttınız. Mesut beyin jinekomasti ile alakanız yok kontrol amaçlı 6 ayda bir doktorunuza görününüz. Kan testinizi mutlaka isteyiniz.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2013
    mesut94 bunu beğendi.
  13. mesut94

mesut94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki teşekkürler yine doktor bulup gidicem bakalım gerçekten görüntü açısından sıkıcı bir durum

14. algevis

algevis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Jinekomasti ameliyatı bildiğiniz gibi erkeklerde meme büyümesi olarak biliniyor. Ama aslında sadece meme değil de göğüs kısmında da olan yapların alınması ile tam bir jinekomasti tedavisi olmuş olursunuz.
    Bu yüzden Op Dr Ali Mezdeği tarafından gerçekleştirilen 3d jinekomasti ameliyatını da bu rahatsızlığı olanların incelemesini tavsiye ediyorum.
    http://esteport.com/3-boyutlu-jinekomasti-ameliyati.html

Sayfayı Paylaş