Lütfen Yardım Edebilir misiniz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve championlionn tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Herkese Merhaba
    Ben Hikayemi Kısaca Anlatayım Sıkıntımdan Bahsedeyim size.8-9 Aydır Diyet + Kardio Ağırlıklı Spor Yapıyorum.136 Kilodan 92 Kiloya Düştüm Bu Sürede.Hergün 45-50 Dakika Kısım Kısım Koşu Ve Tempolu Yürüyorum Ağırlık Koşu.2-3 Ay Önce Yağların Direnme Süresini Geçirdim aralıklı olarak 2-3 defa Atlattım yavaşda olsa zayıflamaya devam ediyordum ama son 2 haftadır zayıflama tamamen durdu aksine kilo almaya başladım şu an 94 kilo oldum.düzenli olarak ağırlık çalışıyorum evde haftada 3 gün çalışıyorum.salı perşembe cumartesi diğer günler dinlenme.kilo almamın sebebi kas gelişmiş olabilirmi yoksa tekrar yağlanıyormuyum ? yada vücudum devamlı aynı şeyleri beslenim hep aynı şekilde yaptığım antrenmana alışmış olabilirmi ? beslenmemden bahsedeyim.kahvaltı sütle karıştırıp yulaf ezmesi yiyorum ama bunu her zaman alamıyorum o yüzden genel olarak 100gr light beyaz beynir 2 yumurta beyazı 1-2 dilim kepekli ekmek yanında 1 domates ara öğün 15er tane badem ve fındık öğlen tavuk yada kuşbaşı şiş yağsız yiyorum yine ara öğün üzüm veya elma yada ikisi akşam yemeğini biraz erken yiyorum 6 civarı ya tavuk yiyorum yada lor peynir 100gr kadar yanında domates yine akşam 8 gibi koşmaya başlıyorum yatmadan 1 saat önce 100gr beyaz peynir yiyorum light. tecrübeli abilerimden kardeşlerimden yardım bekliyorum.herkese iyi forumlar

2. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    maşallah, başarınızı ve azminizi tebrik ediyorum .bu kadar kısa sürede yaptığınız zaten büyük bir başarı öyküsü.nerdeyse yüzde otuz küçülmüşsünüz. kilo vermenin belirli zamanlarda durması çok normal , vücut sağlığınız için kendini adapte ediyor. haftada bir hile öğünü yapabilirsiniz. yaptığınız herşey doğru. sadece belki de antreman gününü 3den 4 e çıkarma zamanınız gelmiş.akşam 100 gr peynir yerine yağsız yoğurt da alabilirsiniz. meyve porsiyonlarını küçültebilirsiniz. bir de aralarda karanfil tarçın gibi hızlandırıcı içeçekleri de deneyin.

3. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Övgünüz için teşekkür ederim :).antrenman günüme gelirsek ben zaten 4 gün çalıştırıyordum yazmayı unutmuşum ilk 4-5 ay hafif ağırlık çok tekrar sisteminde çalıştım yağ oranımı baya bi azalttığımı düşündüğümde ağırlıkları arttırmaya karar verdim.Yağ oranım 2 ay önce ölçtürdüm %14,3dü inşallah aşağılara çekebilmişimdir :) .ağırlık antrenmanlarımda sınırları zorlayarak çalışıyorum 3-4 aydır kaldırabildiğim kadar ağır kaldırmaya çalışıyorum.3-4 ay öncesine göre şuan ağırlık miktarını çoğalttım.tek seferde tüm kasları çalıştırıyorum ayak kasları hariç.antrenmandan 1 gün sonra oluşan kas ağrıları 2 günde geçmiyor bazen o yüzden 4 günden 3 güne indirdim kası yeterince dinlendirebilmek için.günde en az 7-8 saat uyuyorum akşam en geç 11de yatıyorum sabah 7.30da kalkıyorum yetiyordur zannedersem.

4. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    tebrikler ama öğününüzü çokta azaltmayın bu sefer çok uyku, güçsüz olursunuz ağırlık kaldıramazsınız ben gibi, 1 tabaktan aşağı inmeyin, koşmak acıktırır yürüyün 110 gram tavukta 30 gram protein var vücut bir seferde 30 gramdan fazlasını kabul etmiyor 4 saat sonra

Son düzenleme: 16 Eylül 2013
  5. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam olarak anlayamadım biraz daha açıklayabilirmisiniz ? vücut tek seferde 30gramdan fazlasını almıyor 4saat sonraki beslenmedemi devam ediyor ?

Son düzenleme: 16 Eylül 2013
  6. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    mesela 220 gram etiniz var onu tek seferde değilde iki öğünde yiyin 120 120 gram olarak

7. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım zaten öyle yapıyordum bende sağol :) .

Sayfayı Paylaş